wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Brak tłumaczenia z panelu

  • 18 Odpowiedzi
  • 10661 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline manetros

  • Użytkownik
  • **
  • 21
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Brak tłumaczenia z panelu
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 08, 2019, 02:54:58 pm »
Jeżeli mamy rozsądnie rozmawiać to wypadałoby przeczytać to co napisałem ze zrozumieniem. Nie odpowiem Ci na to pytanie, ponieważ nie jestem programistą. "Jest to pseudoelement dla pierwszej litery wedle tego co wyżej wysyłałem, dlatego użyłem tego sformułowania." - Z tego co napisałem wynika jasno, że używam tego sformułowania, ponieważ jest ono podane na portalu programistycznym z poradnikami. https://css-tricks.com/almanac/properties/t/text-transform/ Jeżeli dalej tego nie pojmujesz to nalezałoby dokładniej przeczytać to co napisałem. Napisałem, że oczekuję pomocy jak to po prostu naprawić. Jedynie west pomógł mi, że umieścić to należy w pliku theme.css a Ty podałeś jedynie link do praktycznie takiego samego poradnika. Uwierz mi, że to co pomogliście to nie działa. Chodziło cały czas o jasną rzecz, aby w frazach kilkuwyrazowych były normalnie ułożone litery jak we zdaniu a dostawałem odpowiedzi jak zrobić "lowercase'a". Gdybym nie szukał rozwiązania i pracował nad tym to bym tutaj nie napisał o pomoc, ponieważ po to jest właśnie forum, aby nakierować na rozwiązanie, ale tutaj zupełnie chodziło o coś innego i aby to zrozumieć wystarczyło przeczytać dokładnie posty.

Zresztą nie byłoby takiej dyskusji gdybym od razu otrzymał jasną odpowiedź. Chodzi o nie poszczególne frazy a dla całego szablonu, więc co mi z tego, że wstawię lowercase lub capitalise jak to zupełnie nie o to chodzi?

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Brak tłumaczenia z panelu
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 08, 2019, 09:01:32 pm »
Co do czytania ze zrozumieniem, ok, tlaczenco pisalem wczesniej... odnwesta dostales "lowercase" czyli zamiane wszystkiego, nawet pierwszej litery, na male. Ode mnie "capitalise" czyli kazdy wyraz z wielkiej... ponadto link, w ktorym masz wszelkie formatowania i wystarczoly by sie zapoznac z tym linkiem i dojsc do wniosku, ze nic nie trzeba dodawac tylko usunac juz u ciebie wprowadzone kapitaliki.... albo uzyc tranformacji "none" dla danej klasy.
Drugi krok zrozumienia to namierzenie pliku i linijki stylu dla danej frazy (class-y). Jak? Prawie przy kazdym pytaniu o style daje odpowiedz... ok, nie chce sie szukac, leniom podaje jeszcze raz:

W przegladarce np. Fireefox, chrome uzyc na elemencie PPM i z meni konteksyowego wunrac "zbadaj element" i mamy 120% rozwiazania problemu.

PS. Zapozaj sie z definicjami CSS, np. co w stylach jest pseudoelementem... i nazywajmy rzeczy po imieniu, bedzie prosciej sie porozumiec.
http://yarpo.pl/2013/05/28/pseudo-klasy-i-pseudo-elementy-w-css/
design4VIP z innej strony...

*

Offline manetros

  • Użytkownik
  • **
  • 21
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Brak tłumaczenia z panelu
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 08, 2019, 09:50:07 pm »
Co do czytania ze zrozumieniem, ok, tlaczenco pisalem wczesniej... odnwesta dostales "lowercase" czyli zamiane wszystkiego, nawet pierwszej litery, na male. Ode mnie "capitalise" czyli kazdy wyraz z wielkiej... ponadto link, w ktorym masz wszelkie formatowania i wystarczoly by sie zapoznac z tym linkiem i dojsc do wniosku, ze nic nie trzeba dodawac tylko usunac juz u ciebie wprowadzone kapitaliki.... albo uzyc tranformacji "none" dla danej klasy.
Drugi krok zrozumienia to namierzenie pliku i linijki stylu dla danej frazy (class-y). Jak? Prawie przy kazdym pytaniu o style daje odpowiedz... ok, nie chce sie szukac, leniom podaje jeszcze raz:

W przegladarce np. Fireefox, chrome uzyc na elemencie PPM i z meni konteksyowego wunrac "zbadaj element" i mamy 120% rozwiazania problemu.

PS. Zapozaj sie z definicjami CSS, np. co w stylach jest pseudoelementem... i nazywajmy rzeczy po imieniu, bedzie prosciej sie porozumiec.
http://yarpo.pl/2013/05/28/pseudo-klasy-i-pseudo-elementy-w-css/

Dlatego gdyby było poprawne zrozumienie postów to pierwszą odpowiedzią byłoby, że należy dodać "none" dla danej klasy lub poszukać i usunąć capitalise. Zamiast tego otrzymałem lowercase oraz capitalise czego w ogóle nie dotyczył problem i nigdzie nie było informacji o tym. Widzisz ile czytanie ze zrozumieniem potrafi ułatwić komunikację i sprawność pomocy? Przecież Ci już pisałem, że to co w tym linku to wszystko już wcześniej zapoznałem się, więc te lowercase czy capitalise też znałem, ale nie tego dotyczył problem, bo te capitalise nie jest w danych klasach użyte wcale. Nie musisz mi mówić jak używać zbadaj element, ponieważ tego wiem, ale akurat nie wiedziałem, że to dotyczy głównego pliku theme.css.

Czyli uważasz, że ta strona jak i inne kłamią i to nie jest jednak pseudo element?
https://css-tricks.com/almanac/selectors/f/first-letter/

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Brak tłumaczenia z panelu
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 09, 2019, 09:33:09 am »
no wlasnie moj drogi: "Widzisz ile czytanie ze zrozumieniem potrafi ułatwić komunikację i sprawność pomocy?" dostales linka, gdzie mialesz wszelkie mozliwosci stylizacji 'text-tansform'. wystarczylo przeczytac ze zrozmieniem, pomyslec i domyslic sie, nie czekajac na gotowca, ze 'capitalise;' juz zostalo u ciebie uzyte i trzeba je wyeliminowac, czyli usunac, albo uzyc 'none'... pod linkiem wszystko bylo wprost opisane.
co do 'theme.css' to raczej byl strzal @westa, bo niewykluczone, ze ten styl moglby byc uzyty w wielu innych miejscach. owszem, najczesciej jest to theme,css, ale nie zawsze... w presta jest dziesiatki plikow styli... zeby je namierzyc wystarczy uzyc 'zbadaj element'... uzyc i umiec odczytac wyniki... czyli znow troche pomyslec i podzialac samodzielnie...

a dalej, co do poprawnego nazwenictwa 'pseodoelement'.... jaki zwiazek widzisz miedzy stylem 'span {text-transform:capitalise; color:red;}' a pseudo 'span:first-letter{color:red;}' ? tutaj nikt nie klamie, tylko znowu, za przeproszeniem, ciezko ci pomyslec i wyluskac znaczace roznice.

wg mnie, temat zostal jak najbardziej rozwiazany, wyczerpany wrecz z nawiazka. nie ma sensu dalej ciagnac tych dewiacji i nabijac postow. zamykam temat.
design4VIP z innej strony...