wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

aktualna wersja 1.5.0.13 RC1

  • 21 Odpowiedzi
  • 10593 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Benefit Studio 24

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 50
  • 0
Odp: aktualna wersja 1.5.0.13 RC1
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 19, 2012, 07:19:28 pm »
Korzystając z wolnej chwili zdecydowałem się w końcu na wstępny test Prestashop 1.5 (dokładniej 1.5.0.13).

Pierwsze co mnie zaskoczyło to zdecydowanie dłuższy czas instalacji. PS1.4 generowanie bazy trwało ~10 sekund. Tutaj zajęło około 2 minut. Ten pasek postępu dodany został nie bez powodu (połowa osób przyzwyczajona do 1.4 po minucie zaczęła by się zastanawiać czy instalator w ogóle działa.)
Na pierwszy rzut oka widać rozrost liczby tabel w bazie z około 160 w wersji  1.4 do około 230 w 1.5. Gdzieś te dodatkowe sklepy trzeba pomieścić.

Frontoffice widzę że jeszcze potrzebuje sporo pracy zanim będzie go można nazwać przykładowym szablonem. Zmienił się sam design, ale moduły kategorii etc jeszcze nie funkcjonują w 100%

Backoffice
Login „Access denied.”  Chociaż niby mnie zalogowało bo widzę zakładki. Myślałem, że może jednak coś pokręciłem z hasłem, ale przeładowanie hasła w bazie nic nie dało.
Krótki ten test, ale na razie mi wystarczy :)
Widzę, że do pierwszych wdrożeń jeszcze sobie poczekam.

*

Offline mario

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 640
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: aktualna wersja 1.5.0.13 RC1
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 23, 2012, 11:20:28 pm »
Nie bede zakladal osobnego watku, bo nie czas jeszcze na to
Troszke bardziej przyjrzalem sie wersji 1.5.0.14
Oto moje wrazenia jako wdrozeniowca:

Minusy:
1. Wersja 1.5.0.14 nie nadaje sie jeszcze na wdrozenie, mysle ze poczatkiem przyszlego roku
2. masa deprecated, nawet tam gdzie tego bym sie nie spodziewal, czyli przed nami jeszcze masa zmian.
3. nadal smetna podstawowa skorka, troszke na bazie prestashop_alt, uklad klasyczny bez alternatywy, czas zycia tego ukladu juz dawno minal. Jednymi slowy bedziemy chyba skazani na tematy alternatywne.
4. Skorki i moduly z wersji 1.4 niestety trzeba dostosowac.
5. Nadal brak domyslnych hookow konfigurujacych srodowisko, nic to, trzeba bedzie dalej zakladac je samodzielnie
6. Skorka nadal pozbawiona zakotwiczenia wiekszej ilosci hookow, dzisiaj nie wyobrazam sobie bez nich tworzenia serwisu.
------------

A teraz plusy
1. Wprowadzono dlugo oczekiwane hooki od strony admina, nazywaja sie tab
2. Rewolucja w systemie klas i kontrolerow, nie trzeba bedzie recznie scalac klas i kontrolerow w override, bedzie to sie odbywalo dynamicznie na zasadzie dziedziczenia, sam proces instalacji umiejscowi w odpowiednim kontenerze nasze modyfikacje klas i kontrolerow. Z klasami to sie zgadzam, gorzej z kontrolerami, nalezaloby je generalnie przebudowac, okaze sie w praniu.
3. Wybor skorki zapisany w bazie danych, rewelacja, nie trzeba bedzie ingerowac w core, mozemy sobie zmieniac templatki dynamicznie wg zmiennych.
4. czas instalacji sie diametralnie skrocil, moze jest to odczucie subiektywne i zalezne od srodowiska.
5. W koncu sie zdecydowano i zlokalizowano kod do UK.
Lokalizacja jest troche przewrotna, choc z marketingowego punktu widzenia zasadna.
Otorz prestashop na wyspach jest systemem marginalnym, moglbym rzec, ze nie istnieje.
Pomijam fakt antagonizmow, prestashop nawet nie odpalila domeny prestashop.co.uk, choc jest jej ISP !!! Tak, Tak, Prestashop Team jest takze ISP.
Mysle ze niedlugo sie to zmieni, bo Team zatrudnil managera na UK i tlumaczy core na angielski stosowany IT.
Z nowa wersja wymagania co do kompetencji w tworzeniu skorek i modulow diametralnie ida w gore, wiec studia beda bardziej sklonne do spojrzenia przychylniejszym okiem na ten silnik.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2012, 11:37:07 pm wysłana przez mario »
Integracja wf-mag presta
freelancer

*

Podemski

  • Gość
Odp: aktualna wersja 1.5.0.13 RC1
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 10, 2012, 12:55:50 am »
Jest wiele pierdół, które od strony administracji pomogą w zarządzaniu. Sortowanie cech, shorttagi dla obrazków w opisie produktu, uprawnienia dla poszczególnych produktów - oj jest tego sporo.

Niby jest RC2 ale sam znalazłem kilkanaście błędów, które muszę wrzucić im do Fabryki ale ogólnie wrażenia pozytywne.

Magento zostanie daleeeeko w tyle :)

*

Offline Benefit Studio 24

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 50
  • 0
Odp: aktualna wersja 1.5.0.13 RC1
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 10, 2012, 07:52:25 am »
Właśnie wczoraj testowałem RC2 i mam podobne wrażenie. Zmienionych zostało sporo niby szczegółów, ale zawsze brakujących + oczywiście główna zmiana czyli multistore. Tego jeszcze nie testowałem.

Na stronie mają ten pasek milestone progress ustawiony na 95%. Może wczesną jesienią uda się wypuścić wersję produkcyjną.

*

Offline vekia.pl

  • Tubylec
  • ****
  • 131
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • code is poetry
    • strony www, sklepy internetowe, moduly prestashop
Odp: aktualna wersja 1.5.0.13 RC1
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 26, 2012, 10:30:25 pm »
tylko że te 95% wisi już od dłuższego czasu ;)
MyPresta.eu: 
Prestashop Modules

*

Podemski

  • Gość
Odp: aktualna wersja 1.5.0.13 RC1
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 27, 2012, 12:48:54 am »
Po prostu tak intensywnie pracują, że nie mają czasu na głupoty :)

Polecam śledzić SVN :) Dają radę :)

*

Offline scholl

  • Wdrożenia PrestaShop
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 511
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: aktualna wersja 1.5.0.13 RC1
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 29, 2012, 01:01:03 pm »
zapowiada się obiecująco ;)