wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Zmiana URL

  • 4 Odpowiedzi
  • 2274 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline yogusia

  • Nowy
  • *
  • 8
  • 0
Zmiana URL
« dnia: Listopad 29, 2012, 09:48:30 am »
Hey!

Mam taki może nie problem tylko zupełnie nie wiem jak to ugryść :P
http://tonery-drukarki.pl/sklep/pl/ - to jest link do mojego sklepu

i niestety jak wpiszemy www.tonery-drukarki.pl to jest błąd 404 a chciałabym, żeby właśnie na tym URL wyświetlał się sklep jak to zrobić ? próbowałam znaleźć taką możliwość w prestashop 1.4.9 ale nie mogę.

Byłabym wdzięczna za podpowiedź.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Zmiana URL
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 29, 2012, 10:37:12 am »
PA > ustawienia > SEO ponizej tabeli link do sklepu oraz katalog do poprawy, pozniej PA > narzedzia > generatory i ponowne wygenerowanie .htaccess
design4VIP z innej strony...

*

Offline yogusia

  • Nowy
  • *
  • 8
  • 0
Odp: Zmiana URL
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 29, 2012, 10:58:48 am »
zrobiłam jak napisałes i nie ma w ogole sklepu jak to cofnąć :(

*

Offline yogusia

  • Nowy
  • *
  • 8
  • 0
Odp: Zmiana URL
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 29, 2012, 11:13:27 am »
ok cofnęłam to jakoś :/ ale może dokładnie jakoś opiszecie to "pod tabelką" - bo gdzieś pewnie robię bład.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Zmiana URL
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 29, 2012, 11:52:17 am »
wszystko jest przeciez wyraznie opisane, kazde pole pokolei.

Katalog sklepu: Nazwa katalogu na serwerze w którym jest zainstalowany Twój sklep zakończona slashem (np. /sklep/) [jezeli nie masz sklepu w katalogu to tylko '/']

Startowy plik strony głównej: Na ogół to index.php ale może być inny w zależności od Twojej konfiguracji oraz hostingu. [zostaje 'index.php']

Domena sklepu: Nazwa domeny Twojego sklepu wykorzystana do stworzenia kanonicznego adresu URL sklepu (np. www.twojsklep.pl). Jeśli nie jesteś pewien pozostaw to pole puste. [jezeli nie wiesz co z tym zrobic to zostawiasz puste]
Domena sklepu dla SSL: Nazwa domeny sklepu wykorzystana do stworzenia kanonicznego adresu URL sklepu dla bezpiecznych połączeń szyfrowanych SSL (np. ssl.twojsklep.pl). Jeśli nie jesteś pewien pozostaw to pole puste. [jezeli nie wiesz co z tym zrobic to zostawiasz puste]

Przyjazne adresy URL: Włącz wyłącznie jeśli serwer obsługuje przepisywanie adresów URL (rekomendowane) [jezeli serwer obsluguje to wlaczasz, 95% serwerow obsluguje wiec na TAK]
Jeśli włączysz tą funkcję musisz wygenerować plik .htaccess [po zapisaniu, przycisk na samym dole strony przechodzisz w PA > Narzedzia > generatowy, zaznaczasz Optymalizacja i Przyjazny adres URL i dajesz 'Stwórz plik ".htaccess"']

Automatycznie przekierowuj do kanonicznego URL: Ustawienie zalecane [tutaj nie wiem kto to poleca, ale chyba sam tego nie uzywa, wiec na NIE, bo czesto przez to ustawienie pojawiaja sie bledy]

prosciej sie juz nie da....
design4VIP z innej strony...