wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

[v 1.5.2] Kominki francuskie - prośba o opinie

  • 10 Odpowiedzi
  • 3948 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline fishka

  • Użytkownik
  • **
  • 25
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
[v 1.5.2] Kominki francuskie - prośba o opinie
« dnia: Grudzień 04, 2012, 03:31:24 pm »
Witam.
Męczę już czas jakiś ten projekt, wkrótce testy , ostateczne towarowanie i na szeroką wodę . Proszę o parę rad i opinii na temat http://www.kominki.francuskie.com/presta15017/prestashop/pl/ .
To naturalnie katalog roboczy. Sklep będzie działał pod domeną główną, ale na razie tam działa stara wersja.
Co do ewentualnych zarzutów to tak - fotki w sliderze będą wymienione :)
Jednak slider sliderem,  a sklep ma więcej niuansów, proszę więc o przejrzenie a jeśli ktoś chce to można składać zamówienie i nawet płacić kartą testowo . Sklep chciałbym uruchomić pod koniec tygodnia więc liczy się dla mnie każda fachowa opinia.
Muszę się pochwalić, że sklep jest postawiony na presta 1.5.2 więc musiałem przetrzeć samodzielnie niektóre dróżki z problemami technicznymi.

Pozdr.

*

Offline dawedo

  • Nowy
  • *
  • 10
  • 0
Odp: [v 1.5.2] Kominki francuskie - prośba o opinie
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 04, 2012, 05:00:47 pm »
Fajne teksty na dolnym pasku. Pozytywnie :)

*

Offline Marek621

  • Nowy
  • *
  • 13
  • 0
Odp: [v 1.5.2] Kominki francuskie - prośba o opinie
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 04, 2012, 06:10:18 pm »
Fajne teksty na dolnym pasku. Pozytywnie :)

Kup coś i spadaj...
Podkręcony Fan Page, brakuje jeszcze certyfikatu rzetelna firma :)
Moim zdaniem jak się wchodzi do sklepu to nie po to żeby czytać artykuły.

*

Offline fishka

  • Użytkownik
  • **
  • 25
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [v 1.5.2] Kominki francuskie - prośba o opinie
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 04, 2012, 06:25:45 pm »
Kup coś i spadaj...
Podkręcony Fan Page, brakuje jeszcze certyfikatu rzetelna firma :)
Moim zdaniem jak się wchodzi do sklepu to nie po to żeby czytać artykuły.

He he ten prowokacyjny "kup coś i spadaj" jest naturalnie tymczasowo. "Normalni" klienci zwykle nie mają poczucia humoru i wolą wystąpić z pozycji pan i władca :) Myślę jednak żeby wstawić tam jakąś wersję łagodniejszą byle tylko pasowało do ikonek.

Co do Fan Page to jest on naturalny- sklep ma już 10 lat ponad i działa sobie pod domeną główną.


Mam pytanko do userów posługujących się Internet Explorerem 9 i 8 . IE Siódemkę sobie darowałem całkiem , w IE9 wszystko w miarę jest ok wyświetlane ale wiem że pod IE8 ,której jeszcze sporo są problemy. Jak to wygląda z punktu widzenia IE8?

A co do artykułów to wiem na pewno, że wujek gogiel lubi czytać artykuły :D i docenia treści. Poza tym chodzi o konkretną wiedzę z branży, no niekiedy z przymrużeniem oka jak te filmy.
 

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: [v 1.5.2] Kominki francuskie - prośba o opinie
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 07, 2012, 12:48:47 pm »
ogolnie ciekawe, dobrze dobrana kolorystyka. jednak... jak dla mnie za bardzo napackane, wszystko na wszystkim. czesto elemnty graficzne nakrywaja teksty (przede wszystkim ceny listach produktow). homefeatured ceny jak i buton 'zobacz' oddalilbym od krawedzi nawet o 2-3px zeby nie byly tak przyklejone. skrocil ilosc znakow w opisie bo nieraz zachodzi na cene. czcionka naglowkow blokow bardzo nieczytelna i dodakowo nie zawierajaca polskich znakow. ogolnie uzyta jako domyslna czcionka 'PT Sans Narrow' nie ma polskich znakow i nie wyglada to najlepiej. no chwila pracy aby zblizyc sie do idealu jeszcze pozostala. ale jestes jak najbardziej na dobrej drodze. 
design4VIP z innej strony...

*

Offline fishka

  • Użytkownik
  • **
  • 25
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [v 1.5.2] Kominki francuskie - prośba o opinie
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 07, 2012, 10:40:02 pm »
deejay3 - serdeczne dzięki za poradę. W homefeatured porobiłem trochę odstępów od krawędzi bo rzeczywiście trochę to raziło. Natomiast co do czcionki PT Sans Narrow to wybrałem ją w sposób przemyślany - bo jest po prostu wąska. Nie rozbijała mi menu za bardzo i mieści wiele treści w linii. Zawsze jest jednak mankament, jakoś tak gapiąc się przez cały czas na to samo nie dostrzega się szczegółów. Polskie ogonki były zaciągane z Ariala :/
Szukałem i zmieniałem i próbowałem różnych innych czcionek ale wszyskie były zbyt szerokie.
Pogooglowałem jednak i znalazłem rozwiązanie idealne. Czcionka PT Sans Narrow zostaje u mnie na stronie bo ogonki już się wyświetlają.

Moje rozwiązanie podam jako receptę dla innych ludków z tym problemem.
Otóż aby czcionka zasysała się wraz z polskimi znakami diakrytycznymi należy dodać parametr do linka pobierającego je z google.

Przy błędnym wyświetlaniu polskich ogonków zapis u mnie wyglądał tak:
[font=Verdana]<link type="text/css" rel="stylesheet" href="http://fonts.googleapis.com/css?family=PT Sans Narrow" />[/font]
a powinien być (i już u mnie jest:) parametr określający nakaz pobrania rozszerzonego zestawu czcionek
subset=latin-ext
[font=Verdana]<link type="text/css" rel="stylesheet" href="http://fonts.googleapis.com/css?family=PT Sans Narrow&subset=latin-ext" />[/font]


Myślę, że to może przydać się też innym presigitatorom    :)

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: [v 1.5.2] Kominki francuskie - prośba o opinie
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 08, 2012, 07:59:58 pm »
no to rozwiazanie jest logiczne, ale tylko w momencie jak czcionka w ogole posiada polskie znaki, w Twoim wypadku miales szczescie.

najlepiej za kazdym razem wejsc sobie na http://www.google.com/webfonts i w preview wrzucic pare polskich znakow. wtedy widac dokladnie jaka czcionka jest dla nas odpowiednia.

ale brawo za samoznalezienie bledu. wielu zarzucalo by forum pytaniami czy to mozliwe i jak to wykonac ;)
design4VIP z innej strony...

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: [v 1.5.2] Kominki francuskie - prośba o opinie
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 10, 2012, 11:15:51 am »
uuuuu, z ciekawosci wrzucilem sobie Twoja strone w IE8.... niemile zaskoczenie.... po pierwsze rozsypka calkowita, po drugie nie widac tej Twojej czcionki.... IE ma to do siebie, ze ciezko sobie radzi z czcionka Google. musze byc spelnione pewne zaleznosci, ktorych w prescie niestety nie da sie za bardzo wykonac. lepszym rozwizaniem jest uzywanie czcionek osadzonych (eot/woff/ttf +eot?#iefix) np tutaj: http://www.fontsquirrel.com/fonts/PT-Sans
design4VIP z innej strony...

*

Offline fishka

  • Użytkownik
  • **
  • 25
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [v 1.5.2] Kominki francuskie - prośba o opinie
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 11, 2012, 11:02:32 pm »
Postęp musi być. Sklep działa już pod domeną główną ]kominki.francuskie.com]. Przeniesienie treści katalogu roboczego okazuje się nie być jedyną czynnością aby sklep zadziałał. Nad uruchomieniem przesiedziałem calutką nockę  :o.
Dla głównych przeglądarek style działają ok, aleIE 8 i IE 7 to dotej pory czysta fantazja (właściwie abstrakcja).
Postanowiłem zrobić osobne css-y dla IE8 i IE7. Pare dni to zajmie ale będzie neutralne dla normalnej skórki.
Trochę złagodziłem kontrasty dla tła nagłówków bloków  i jest ciut łągodniej dla oka.
Co do osadzania czcionki dla IE to fakt. Explorer buntuje się i wyświetla, po swojemu nie zaciągając mojej PT Sans Narrow. Tak to działa przy standardowym "zasysaniu" z sekcji HEAD w header.tpl  - naturalnie problem tylko z Internet Explorerem :/ .

Znalazłem jednak i na to rozwiązanie
Należy wstawić kod importujący styl czcionki wprost do global.css

Wycinek z mojego kodu

/* ##################################################################################################
PRESTASHOP CSS
################################################################################################## */

@import url(http://fonts.googleapis.com/css?family=PT+Sans+Narrow&subset=latin-ext);
@import url("grid_prestashop.css");


/* ****************************************************************************
reset
**************************************************************************** */
html{color:#000;background:#FFF;}
body,div,dl,dt,dd,ul,ol,li,h1,h2,h3,h4,h5,h6,pre,code,form,fieldset,legend,input,button,textarea,p,blockquote,th,td{margin:0;padding:0}

...



Wcześniej używany kod w HEAD oczywiście usunołem żeby nie dublować i tak dużego transferu spowodowanego fontami.

Nie wiem jak będzie wyglądała sprawa cache'owania arkuszy css gdy w środku została przemycona czcionka, ale na tą chwilę działą dobrze pod FF, Chrome,Opera, IE9  IE8 IE7. Chyba powinno być dobrze.
Teraz pozostaje tylko zabawa z ie7.css i ie8.css :)


Pozdr.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: [v 1.5.2] Kominki francuskie - prośba o opinie
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 12, 2012, 11:13:16 am »
a widzisz. pomagajac jeszcze sie czegos nauczylem.... szczerze poweidziawszy o tym @import, zeby polaczyc to z czcionka to nie wiedzialem... bardzo ciekawe rozwiazanie, ale raczej i tak zostane przy .eot-ach ;) bezpieczniej chyba, ale Twoja metode napewno sprawdze.

a sklepik wyglada coraz ladniej...

jeszcze jedna delikatna uwaga. Zaloguj w head tez bym delikatnie odsunal od krawedzi i zmienil ikonke bo troche jest nieporadnie wycieta i sie gryzie
design4VIP z innej strony...

*

Offline aksolotl

  • Nowy
  • *
  • 12
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [v 1.5.2] Kominki francuskie - prośba o opinie
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 12, 2012, 11:38:13 am »
Coraz ciekawszy sklep  ;D
Proponuję podkreślić i odróżnić bloki dodając tło np.:

w ../css/global.css    dodać w wierszu 312:
background-color:#FFFFFF;

Moim zdaniem szare i zimne tło gryzie się z ciepłymi kolorami wewnątrz #page.
Polecam nieśmiertelnego http://kuler.adobe.com/ do dobierania kolorów z palety.
Jeszcze trochę zabawy i będzie ok :)

Pozdrawiam
Im mniej wiesz, tym dłużej żyjesz...

Rozwijaj szare komórki czytając książki.