wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Pytania dotyczące organizacji kategorii i edycji bloków.

  • 0 Odpowiedzi
  • 981 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Joseph

  • Nowy
  • *
  • 2
  • 0
Pytania dotyczące organizacji kategorii i edycji bloków.
« dnia: Grudzień 18, 2012, 10:39:47 pm »
Witam,

Przyznam, że przeskakuję z komercyjnego oprogramowania na PrestaShop i niestety, ale Presta nie jest dla mnie tak przejrzysta jak poprzednie oprogramowanie, więc nie bijcie.

Zainstalowałem Prestę 1.5.2.

1. W menu górnym widzę kategorie Home która jest kategorią nadrzędną. Jak ją wypierniczyć - nie chcę jej tam? Chcę kategorie tylko w lewej kolumnie i tylko tam, bez żadnego Home w menu górnym, bo to dublowanie funkcjonalności - po co jednocześnie kategorie w lewej kolumnie, u góry pod przyciskiem home i jeszcze obok niego. Da się zmienić nazwę tego home? Zmieniałem nazwy na swoje w cms_category_lang i ps_category_lang bodaj i od strony admina jest moja nazwa, ale w klienckiej - nadal HOME. Chciałbym jednak wywalić to lub przynajmniej zmienić na moją nazwę.

2. Czy da się wsadzić treści CMS do menu górnego, tj nazwę, a po kliknięciu przekierowanie do strony z treścią?

3. Jak regulować blokami w lewej i dolnej kolumnie? W konfiguracji bloku CMS nie widzę takich opcji.

4. Jak masowo przypisać asortyment do danej kategorii? Powiedzmy, że mam parę tysięcy sztuk asortymentu (ba, znam firmy co i 150.000 asortymentu mają) - czy mam teraz pojedynczo edytować każdy i wkładać do kategorii? Chciałbym wygodnie zaznaczyć np. 40 produktów i wsadzić je od razu do jednej kategorii.

5. Jak wystawiać dokumenty MM? Lub zamiennie - jak przerzucać produkty z jednego magazynu na drugi? Oraz jak wrzucić na raz 10 produktów do jednego magazynu? Da się w ogóle produkty filtrować i wyświetlać po magazynach?

6. Jak edytować położenie bloków w kolumnach? Tj jak regulować, który jest wyżej a który niżej?

7. Jak wygodnie edytować stopkę?

8. Da się jakoś wygodnie zmieniać tło strony czy regulować kolorystyką elementów? Podstawianie choćby własnych grafik za tło? Czy muszę grzebać w plikach i podmieniać grafiki na serwerze, bo raczej nie znajdę bez własnej customizacji szablonu, które mnie zaspokoi od razu. W obecnym oprogramowaniu bez problemu mogę regulować tłem, motywem graficznym oraz wyglądem kolumn.

Wybaczcie pytania, może być ich więcej, muszę kupić jakąś książkę o preście. Wybaczcie banalne pytania, ale wszystko o czym piszę było w standardzie i bardzo intuicyjne w moim oprogramowaniu komercyjnym i po przygotowaniach do przesiadki czuję, iż dużo czasu zejdzie mi na nauce presty, choć poprzednie oprogramowanie rozpracowałem sam. Tamten sklep był jednak komercyjny, ten jest darmowy, toteż rozumiem, iż niektóre z moich wymagań mogą nie zostać zaspokojone, aczkolwiek na ten moment kluczowe jest dla mnie wywalenie z górnego menu tej kategorii Home, edycja bloków oraz zarządzanie magazynami, kategoriami.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2012, 11:20:39 pm wysłana przez Joseph »