wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Przesunięcie baneru

  • 9 Odpowiedzi
  • 2825 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline roxman

  • Nowy
  • *
  • 14
  • 0
Przesunięcie baneru
« dnia: Grudzień 20, 2012, 08:26:26 am »
Witam serdecznie dopiero zaczynam zabawę z prestashop i męczę się z przesunięciem slidera banerów do góry na stronie www.ibazarek.eu. Chcę go umieścić między logiem a koszykiem i nie wiem w którym pliku tpl lub css to znaleźć może ktoś podpowie.

*

Offline tyszek

  • Tubylec
  • ****
  • 185
  • 6
  • Płeć: Mężczyzna
    • Drogeria - Perfumeria FROCUS
  • PrestaShop: 1.4.x
  • Status: forum
Odp: Przesunięcie baneru
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 20, 2012, 09:42:10 am »
Za ten fragment sklepu odpowiada header.tpl

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Przesunięcie baneru
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 20, 2012, 09:45:14 am »
header headerem, ale tam za wiele nie zwojujesz. przede wszystkim banerek w hook_top, bo obecnie jest w hook_home wiec nie wyswietla sie na innych stronach,  a pozniej juz tylko zabawa w kolejnosc modulow i pozycjonowanie css-em [position:, (margin-)left, (margin-)right itp]. tutaj tez przede wszystkim musialbys zmienic atk szerokosc header_logo do szerokosci samego logo (obecnie cala szerokosc strony 980px) i banerka (730px) tak aby dostosowac szerokosci poszczegolnych elementow do szerokosc calej strony
design4VIP z innej strony...

*

Offline roxman

  • Nowy
  • *
  • 14
  • 0
Odp: Przesunięcie baneru
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 20, 2012, 10:57:18 am »
a podpowiesz jak przenieść z hook_home do hook_top bo nie idzie znaleźć mi jak to przerzucić mogę tylko zainstalować lub odinstalować a hook jest jak by zablokowany chyba że coś pomijam

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Przesunięcie baneru
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 20, 2012, 11:42:33 am »
po pierwsze, zeby cokolwiek dzialac nad wygladem zapoznaj sie ze strukturami presta no i przede wszystkim co to jest hook, bo z tego co piszesz wnioskuje, ze za bardzo nie wiesz o co chodzi. napewno do mudulu bedziesz musial dodac funkcje lokacji w top tego banerka, bo nivo czy tym podobne zazwyczaj pakowane sa tylko w home.
jak i co dodac zeby przeniesc bylo wielokrotnie na forum, wiec napewno nie bedizesz mial problemu ze znalezieniem.

Ps. jedno co sie zgadza, to hooki sa zawsze "zablokowane" w tym samym miejscu dlatego jedno wrzuca sie to miejsce (hook) a co innego w drugie... przeanalizuj strukture plikow .tpl tp moze bardziej ci sie rozjasni o co chodzi w tych HOOKach
design4VIP z innej strony...

*

Offline roxman

  • Nowy
  • *
  • 14
  • 0
Odp: Przesunięcie baneru
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 20, 2012, 11:51:06 am »
ok dzieki za podpowiedz

*

Offline roxman

  • Nowy
  • *
  • 14
  • 0
Odp: Przesunięcie baneru
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 20, 2012, 09:04:16 pm »
ok dzieki za podpowiedz

a mam jeszcze pytanie podchwytliwe gdzie się ustawia parametry strony w którym pliku bo global.css nie ma grid_prestashop.css także a baner brzytko mi wyjerzdza poza obrys

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Przesunięcie baneru
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 21, 2012, 09:23:25 am »
o jakie paramtry strony ci chodzi? bo jezeli chodzi o style to wszystko masz w global.css, ewentualnie, w niektorych pozyskanych skorkach, masz osobne pliki .css do poszczegolnych segmentow strony.

a co do "zobaczenia" pliku w ktorym masz do ustawienia banerek i inne emenety to korzystaj z firebuga FF, czyli prawym klawiszem na obszar zainteresowania i "zbadaj element", w odpowiedzi dostajesz dokladna nazwe pliku i nawet dla bardziej leniwych, co by sie nie przemeczyli, dokladna linijke, w ktorej malezy zmienic parametry, jak to okresliles
design4VIP z innej strony...

*

Offline roxman

  • Nowy
  • *
  • 14
  • 0
Odp: Przesunięcie baneru
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 21, 2012, 05:37:00 pm »
firebug pokazuje mi rozdzielczość 1920 a strona jest ustawiona na 920px i nie wiem w którym pliku to zmienić bo firebug nie pokazuje akurat w tym przypadku pliku

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Przesunięcie baneru
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 21, 2012, 06:59:24 pm »
czyli jak nie pokazuje pliku to pokazyje "element", czyli masz bezposrednio w kodzie strony wrzucony styl. i owszem, jezeli cchodzi o taki styl sliderka jak Twoj to mozliwe, ze szerokosc bedzie krotnoscia wrzuconych zdjec, czyli np. 3x600 == width:1800px ale z overflow:hidden przy contenerze.
w chwili obecnej widze, ze zmieniles skorke wiec wiele wiecej nie jestem w stanie pomoc, ale wydaje mi sie, ze nie ten element co potrzeba sprawdzasz.
design4VIP z innej strony...