wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

[Zlecę] Pomoc w przeniesieniu sklepu

  • 1 Odpowiedzi
  • 1007 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline MaciekOWP

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
[Zlecę] Pomoc w przeniesieniu sklepu
« dnia: Grudzień 24, 2012, 10:35:36 am »
Poszukuję wsparcia przy przeniesieniu Presty z jednego serwera na inny. Oba serwery w netart, domena pozostanie ta sama (cesja domeny).
Najlepiej stworzenie wideokursu od A do Z, przeprowadzenia tej operacji.
Nie jestem właścicielem sklepu, tylko pracownikiem. Wyłącznie ja się zajmuję całą obsługą sklepu. Koło stycznia/lutego mam polecenie przeniesienia całej Presty (wraz z domeną) z jednego serwera na drugi. Są na necie informacje jak to zrobić, ale nie mogę mieć żadnego ryzyka że przez jeden mały błąd wszystko pójdzie w... Za duża baza klientów, za ważna, i za dużo jakbym miał ręcznie wszystko od nowa wstawiać na nowym sklepie. Wersja 1.4.3. Chyba aktualizacja mi nie potrzebna.
Dlatego szukam stworzonego dla mnie wideokursu ew. slajdami ze zrzutami ekranu, krok po kroku wszystko, aby zakończyło się szczęśliwie.
Konieczna faktura za to.

*

Offline vekia.pl

  • Tubylec
  • ****
  • 131
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • code is poetry
    • strony www, sklepy internetowe, moduly prestashop
Odp: [Zlecę] Pomoc w przeniesieniu sklepu
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 29, 2012, 07:15:43 pm »
jeżeli nikt do tej pory nie podjął się tego zadania to jestem otwarty na propozycje. Oczywiście wystawiam stosowne rachuneczki więc można sobie wrzucić w koszty ;)

czy to video jest konieczne? Mimo sprawdzonego schematu przenosin sklepu na inny serwer nie można jednoznacznie stwierdzić, że nie wystąpią żadne inne niespodzianki, które trzeba usuwać na bieżąco

generalnie to lepiej wszystko zrobić wcześniej i w dniu w którym ma być zmina serwera "przepiąć" tylko domenę na nowy adres. Obejdzie się bez niepotrzebnych niespodzianek i stresu ;)
MyPresta.eu: 
Prestashop Modules