wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

W którym miejscu wkleić ten kod?

  • 8 Odpowiedzi
  • 1639 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline styleyamaha

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
W którym miejscu wkleić ten kod?
« dnia: Styczeń 16, 2013, 09:18:56 am »
Witajcie,

Jestem świeży, świeżutki jeśli chodzi o silnik prestashop, dlatego, jeśli mogę prosić, proszę o pomoc i wyrozumiałość.

Stawiam właśnie sklep na stonce: styleyamaha.ugu.pl (prestashop 1.4.4.1 pl) na ugu.pl
Wiem, że jeszcze muszę wiele poprawić, na razie sprawdzam jak to wszystko chodzi (Działa tylko kategoria TYROS 3 )... Ale do rzeczy...

Otóż, znalazłem odtwarzacz MP3 na tej stronie: http://www.macloo.com/examples/audio_player/
dla mnie jest on wystarczający i chciałbym wrzucić go w każdą lokalizację jak np:

http://styleyamaha.ugu.pl/product.php?id_product=12
czy
http://styleyamaha.ugu.pl/product.php?id_product=15

Nie ukrywam, że nigdy nie bawiłem się w php, a już w ogóle w prestashop, dlatego nie wiem, gdzie fizycznie na serwerze znajduje się ta i każda inna podstrona, żeby wkleić jak podaje instrukcja, kod...

Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć jak cos takiego mam zrobić? Najlepiej jeśli odtwarzacz znajowałby się pod "dodaj do koszyka".

Zdaję sobie sprawę, iż pewnie to banalne, jednak jeśli już coś robiłem to każdą podstroną był dla mnie nowy plik htm, tutaj nie wiem jak to funkcjonuje...

Z góry dziękuję i liczę na łapatologiczną odpowiedź :)

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: W którym miejscu wkleić ten kod?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 16, 2013, 09:37:49 am »
wklejenie to moze i banalne, ale czy sens jest w tym w ogole? taki otwarzacz bedzie przy kazdej zmianie strony puszczal mp3 od poczatku... ja jakbym znalaz sie na takiej stroni to po pierwszych trzech przejsciach po stronach dostalbym kociokwiku i spadal z takiego sklepu.... poza tym nie bedzie mozliwosci jego wylaczenia i nawet jak na 3 stronie dam stop to po przejsciu na czwarta bedzie odtwarzal od poczatku....

chore, niepotrzebne denerwowanie klientow. raczej polecalbym, jak juz upierasz sie na musyke to wypracowani framek i w jednej z nich umiescic sklep a w drugiej odtwarzacz. jednak jest to metoda stosowana przed 10 laty i na dzien dzisiejszy malo sie sprawdza.
design4VIP z innej strony...

*

Offline sower

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,016
  • 3
    • I Love PrestaShop
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: W którym miejscu wkleić ten kod?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 16, 2013, 09:42:01 am »
prawie banalne to jest gdyby było tak, że ten odtwarzacz miał by odtwarzać we wszystkich produktach tą sama "piosenkę" niestety sprawa się komplikuje gdyby jednak okazało się, że musi dotwarzać próbki tego co jest w danym produkcje - i zdecydowanie przestaje to być banalne  ;D ;D ;D

W sumie to trzeba by z tego zrobić jakiś moduł
SZYBKA POMOC TECHNICZNA : gg 45116037
SKLEPY | MODUŁY | INTEGRACJE | POMOC TECHNICZNA

*

Offline styleyamaha

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
Odp: W którym miejscu wkleić ten kod?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 16, 2013, 09:54:05 am »
Panowie, nie zrozumielismy

Ja chce sprzedawac aranzacje pod dany keyboard, dla ludzi, ktorzy graja po imprezach, weselach
I oczywiscie ja wszedzie zmienie sciezke, zeby odtwarzal zawsze inna piosenke, bo wlasnie o to chodzi, zeby kupujacy wiedzial jak to brzmi na kazdym innym klawiszu (beyboardzie)

Wlasnie bawie sie dolaczonymi plikami odtwarzacza, edytowalem go i mozna bardzo latwo zmienic sciezke pliku mp3, takze strona czyta skad wziac odtwarzacz, jak go wyswietlic, i skad wziac plik...

Ma tez sie ladowac od nowa, bo to bedzie krotkie intro, main A, main B, z wariacjami i ending takze okolo 30 sekund...

Takze podpowie ktos? :D

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: W którym miejscu wkleić ten kod?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 16, 2013, 10:21:38 am »
design4VIP z innej strony...

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: W którym miejscu wkleić ten kod?
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 16, 2013, 10:28:21 am »
jeszcze jedna ciekawa rzecz znalazlem, jak chcesz kombinowac to to napewno pomoze:

http://ps.shopdeluxe.fr/prestatips/%5BPrestaTIPS%5D%20-%20INSTALLER%20LECTEUR%20AUDIO%20-%20PRESTASHOP.pdf

design4VIP z innej strony...

*

Offline styleyamaha

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
Odp: W którym miejscu wkleić ten kod?
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 16, 2013, 11:06:18 am »
Witaj,

Dzięki za szybkie odpowiedzi, mam nadzieję, że coś wykombinuję :/

*

Offline styleyamaha

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
Odp: W którym miejscu wkleić ten kod?
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 16, 2013, 03:03:00 pm »
Panowie,

Po rozmowie z jednym z Was wpadł mi do głowy pomysł... Gdyby wrzucić ten kod w product.tpl to rozumiem, że we wszystkich produktach byłby odtwarzacz i odtwarzałby te sam plik mp3, jednakże gdyby zrobić warunek if id_produkt > załaduj plik z tym samym numerem id może by zadziałało...

Tylko teraz problem bo raz, nie wiem gdzie to wrzucić, dwa nie umiem nawet zrobić takiego głupiego warunku :/ w każdym razie pliki mp3 ponumerowałbym tak jak mam id produktów wtedy ładowałoby dynamicznie dany utwór mp3.

Plik product w themes (bo rozumiem, że z tego mam skorzystać) jest dla mnie na pierwszy raz za bardzo obszerny, a poza tym czy mogę wrzucić czysty kod i to zadziała?
Próbowałem wrzucać go w plik, kopiowałem na serwer jednak nawet w/w odtwarzacz się nie ładował...
Mógłby ktoś podpowiedzieć czy to musi mieć jakieś specjalne miejsce?

*

Offline styleyamaha

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
Odp: W którym miejscu wkleić ten kod?
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 17, 2013, 12:10:58 pm »
Witajcie!

Po kilku próbach mój odtwarzacz działa :)

Także dziękuję za pomoc :)

Pozdrawiam