wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Błędy cen w walutach - Ktoś pomoże?

  • 2 Odpowiedzi
  • 998 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Matushek

  • Nowy
  • *
  • 8
  • 0
Błędy cen w walutach - Ktoś pomoże?
« dnia: Styczeń 14, 2013, 08:50:49 am »
Witam,

ostatnio w sklepie, który zrobiłem dla znajomego napotkałem bardzo dziwny błąd, a mianowicie:

w sklepie są ustawione cztery rodzaje walut: złotówka, euro, funt, dolar, z czego złotówka jest ustawiona domyślnie, lecz gdy zmienimy na jakąkolwiek inną walutę z możliwych to na liście produktów w danej kategorii pojawia się prawidłowa cena po przeliczeniu według kursów ustawionych w PA, natomiast po wejściu w konkretny produkt cena jest błędna (wyższa), a co ciekawsze po kliknięciu "Dodaj do koszyka" w koszyku pojawia się ponownie prawidłowa cena - Tak jest ze wszystkimi walutami. (przykład: Kapcie rozmiaru S w złotówkach kosztują 99 zł, w dolarach: 31,92 $, a po wejściu w produkt wyświetla się cena 45,03 $)

Adres sklepu: www.akupres.pl

Czy ktoś może wie dlaczego tak się dzieje i jak ten problem rozwiązać?

Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Błędy cen w walutach - Ktoś pomoże?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 14, 2013, 09:05:30 am »
bledu musisz szukac w przekazywanej zmiennej w controlerze product, albo w miejscu jej wyswietlenia product.tpl. jednak zauwaz, ze np. dla dolara kazda roznica pomiedzy cenami to $13.11 wiec gdzies wchodzi ci jakas stala dodana i to ja trzeba by zlokalizowac.

tak bez dostepu do kodu strony i ustawien apnelu ciezko rozwiazac taki problem.
design4VIP z innej strony...

*

Offline Matushek

  • Nowy
  • *
  • 8
  • 0
Odp: Błędy cen w walutach - Ktoś pomoże?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 14, 2013, 11:31:06 am »
Problem rozwiązany :)

Błędy wynikały z tego, że jako promocja była dana wartość w walucie (60), a nie procentowo, i dlatego też przy przejściu na inną walutę odejmowało cały czas tą samą wartość, stąd się rodził błąd. Zamieniłem wartości promocji na % i wszystko jest ok.

Temat do zamknięcia.

Pozdrawiam