wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Zniżki dla grup klientów na produkty producenta. da się zrobić? Prestashop 1482

  • 14 Odpowiedzi
  • 2611 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Witam wszystkich. Mam pytanie jak w temacie. :)

*

Offline sower

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,016
  • 3
    • I Love PrestaShop
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Generalnie domyślnie nie ma takiej funkcjonalności.

Potrzebujesz do tego modułu

np http://www.presta-addons.com/17-m4-manufacturer-discount.html

a jeżeli chcesz tańszy i w PLN + FV to mam moduł o podobnej funkcjonalności - ale niestety nie obsługuje grup -tylko globalne rabaty dla produktów danego producenta
SZYBKA POMOC TECHNICZNA : gg 45116037
SKLEPY | MODUŁY | INTEGRACJE | POMOC TECHNICZNA

Dzięki oblukam, a poweiedz mi jeszcze gdzie mogę zmienić układ opisu obok zdjęcia produktu, np. tu:
http://www.ecegifts.pl/galanteria-skorzana/131-portfel-meski-giovani-av100.html
P.S. Prowadzę firmę i szukam specjalisty od Presty. Jeśli jesteś zainteresowany pisz na maila biuro@3-design.pl
Pozdrawiam

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
wszystko masz w pliku ./themes/skorka/css/global.css ewentualnie jak jest rozbudowany modul to w pliku product.css. to do styli, jezlei chcesz calkowicie przebodowac uklad to juz wymagana bedzie ingerencja w product.tpl plikow skorki. wszystko zalezy od tego co zamierzasz osiagnac z ta karta produktu.
design4VIP z innej strony...

Dzięki :)

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
acha, jeszcze do ulatwienia sobie pracy z ustawieniami i wstepnymi probami polecam firebuga z FF albo innego buga z innych przegladarek (chrome, opera) dostepny jest po kliku prawym klawiszem na dany element i wybrania opcji "zbadaj element". w odpowiedzi dostajesz np. nazwe pliku .css oraz classe i linijke w ktorej nalezy dokonac zmian, poza tym mozna life edytowac wartosci stylu i patrzec jak zachowuje sie element. o 90% skraca czas pracy przy ustalaniu stylu.
design4VIP z innej strony...

Konkretnie chodziło mi o ten niebieski napis http://www.ecegifts.pl/zawieszki/11-zawieszka-do-usb-i-telefonu-001.html
męczę się z nim 2 dzień:/

Tak, korzystam z Firebuga :)

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Konkretnie chodziło mi o ten niebieski napis http://www.ecegifts.pl/zawieszki/11-zawieszka-do-usb-i-telefonu-001.html
męczę się z nim 2 dzień:/

na tej stronie nie widze zadnego niebieskiego napisu. chyba firebug pomogl ;)
design4VIP z innej strony...

a jeszcze mam pytanie. Da się zrobić aby oprócz faktury proformy generowała się również faktura zwykła? np. po opłaceniu zamówienia.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
takiej funkcjonalnosci domyslnie nie ma, trzeba by kombinowac. ale nie ma z konkretnych powodow. generalnie (duza wiekszosc) oprucz sklepu internetowego prowadzi rowniez inna dzialalnosc, np. stacjonarna. i tutaj rodzi sie pytanie, co z zachowaniem numeracji takiej faktury tak w Presta jak i innym programie fakturujacym (ewentualnie reczne wypisywanie). a prawo podatkowe mamy takie, ze wszystko musi sie zgadzac kolejny numer/data.
design4VIP z innej strony...

*

Offline mario

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 640
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Nie zgodze sie z toba deejay3
Istnieje zapis w prawie mowiacy o ciaglosci numeracji, natomiast nie ma jednego i wlasciwego narzuconego sposobu.
Kazdy moze wdrozyc swoj wlasny algorytm.
mozesz ksiegowac faktury z nr np.:
#00001 i $00001 i FV00001 jak rowniez 201202030001 poprzedzone data, lacznie,
kazdy sposob jest dobry i wlasciwy z punktu widzenia przepisow i ksiegowosci
wiec osobna numeracja dla sprzedazy z roznych systemow jest dopuszczalna
byleby zachowana byla ciaglosc dla kazdego z systemow
jak przeskoczysz numeracje ( do gory ) tez sie nic nic nie stanie- oczywiscie jednorazowo a nie co dzien ;)
byle algorytm byl spojny i nadawal numery rosnaco (z prefixem lub postfixem ), dal sie poprawnie sortowac ( typ int lub var ) i mozna bylo zidentyfikowac system z ktorego pochodzi.

Wiec odpowiedz dla biuro@-design.pl brzmi - tak, da sie, z jednym wyjatkiem - potrzebny jest modul ktory wygeneruje dana fakture i ja zarchiwizuje (czytaj zapisze trwale na dysku ), ktora juz nie bedzie podlegala modyfikacji.
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2013, 09:30:56 pm wysłana przez mario »
Integracja wf-mag presta
freelancer

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
@mario, dzieki, bardzo cenna uwaga odnosnie numeracji. z jednym ALE. tak jak piszesz musisz miec zachowana numeacje nie mozesz miec FV jednej $001 oraz z innego systemu FV001 co to nie jest ciaglasc VATowska wg US. ale moge sie mylic bo sam staram sie zachowywac ciaglac korzystajac tylko z jednego progaramu, w ktorym mam mozliwosc wprowadzania faktur zewnetrznych (np. pisanych recznie) dla zachowania ciaglosci. i to tez moglo by byc rozwiazanie aby w zewnetrznym programie wprowadzac FV wygenerowane z PS.
a co do pytania, to tak czy tak trzeba by tworzyc osobny skrypt do generowania i przechowania.
design4VIP z innej strony...

*

Offline mario

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 640
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Mozesz ksiegowac FV001 i $001 i 001/SP1 itd. dla ksiegowosci sa to osobne numery, mozna przypisac osobna analityke i VAT nie ma tu nic do rzeczy.
Przyklad:
Masz kilku sprzedawcow, wreczasz im bloczki ( sic! ), kazdy bloczek ma swoj postfix np. /SPx
i kazdy bloczek zaczyna sie od nr 1.
Integracja wf-mag presta
freelancer

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
moze i racja. jakos nigdy sie w to nie zaglebialem. raczej staram sie trzymac numerkow i miec spokoj. ale oczywiscie sprawe bede musial doczytac na przyszlosc ;)

w kazdym razie nie ma co sie dalej tutaj rozpisywac bo to nie forum finansowe ;)
design4VIP z innej strony...