wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Wygląd listy produktów

  • 10 Odpowiedzi
  • 2361 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline favor10

  • Nowy
  • *
  • 9
  • 0
Wygląd listy produktów
« dnia: Luty 13, 2013, 02:21:26 pm »
Witam,

Bardzo proszę o informację, czy jest możliwość w prestashopie 1.4.4.1 osiągnięcie bardzo prostej listy produktów, np coś takiego jak na zdjęciu:

http://www.picshot.pl/public/view/full/292944


Czyli:

Lp.   Nazwa    Kolor      Ilość   Cena netto    Cena brutto       DodajDoKoszyka
1.
2.
3.
.
.
.



Bardzo proszę o informację czy da się to jakoś ustawić w prestashopie, lub czy jest jakiś moduł do tego? W zasadzie w panelu administratora (Katalog-katogorie i tam wszystkie produkty) wygląda to podobnie jak to co chciałbym osiągnąć-małe zdjęcie, nazwa, cena netto i brutto, ilość, tylko dodania do koszyka brakuje
Fajnie byłoby również, gdyby dało się kliknąć na którąś pozycję na liście i wyświetliłby się w nowym małym okienku opis produktu wraz ze zdjęciem.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc i sugestie.

Pozdrawiam



*

Offline sower

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,016
  • 3
    • I Love PrestaShop
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Wygląd listy produktów
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 13, 2013, 03:28:13 pm »
dać się da - modyfikacja product-list - czyli musisz się niestety choć średnio znać jquery, smarty, php i jako tako znać budowę i funkcjonalność presty ;)
SZYBKA POMOC TECHNICZNA : gg 45116037
SKLEPY | MODUŁY | INTEGRACJE | POMOC TECHNICZNA

*

Offline favor10

  • Nowy
  • *
  • 9
  • 0
Odp: Wygląd listy produktów
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 13, 2013, 09:49:12 pm »
Hmm, jak to się mówi poczytać i wszystkiego idzie się nauczyć :)
A tak okiem fachowca-dużo przy tym roboty? Spore zmiany, czy lekka modyfikacja kodu?
Jakieś podpowiedzi, nakierowania?

Zajrzałem do product-list.tpl-tam ma szukać/zmieniać?

Z góry dzięki

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Wygląd listy produktów
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 14, 2013, 09:26:46 am »
dać się da - modyfikacja product-list - czyli musisz się niestety choć średnio znać jquery, smarty, php i jako tako znać budowę i funkcjonalność presty ;)


wcale nie trzeba znac SMRTY. to spokojnie da sie uzyskac bez modyfikacji plikow .tpl tylko przez odpowiednie style. przeciez niechcialne elementy (np. foto) mozna poprosty wylaczyc w css przez display:none a reszte ustawiac na zasadzie position relative, position:absolute....

jedno co to widze w przykladzie pole do wpisania ilosci (to obok koszyka), tutaj juz trzeba poszukac implementacji (jest tego pare w necie pod haslem "prestashop quantity product-list"), dorzucic (skopiowac i wkleic) odpowiednie wpisy w .tpl oraz .js i po sprawie
design4VIP z innej strony...

*

Offline favor10

  • Nowy
  • *
  • 9
  • 0
Odp: Wygląd listy produktów
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 14, 2013, 10:18:42 am »
Może powiem dokładniej do czego dążę, chciałbym, aby sklep dla zwykłych użytkowników, mógł mieć również np. oprócz zwykłego logowania logowanie o nazwie "B2B", po którym zniknie cała szata graficzna i pojawi się prawie dosłownie katalog produktów, który ja po zalogowaniu jako admin widzę.

Czyli aby wyglądało to tak:

http://www.picshot.pl/public/view/full/293281

Czyli po lewej kategoria, po prawej lista z możliwością sortowania, szukania, koszykiem.
Sorki za kiepską przeróbkę w paincie, ale chciałem pokazać mniej więcej o co mi chodzi.
I żeby można było rejestrować się w zasadzie tak samo jak normalny użytkownik, z tymże poprzez tą zakładkę B2B, i każde nowe konto musiałoby być zaakceptowane przeze mnie, po przeanalizowaniu podesłanych dokumentów rejestracyjnych firmy. Po zalogowaniu zakładka "Moje konto" zostałaby taka sama jak dla zwykłego użytkownika, bo w zasadzie jest tam wszystko co potrzebne-historia zamówień, dane firmy do zmiany itp.

Czy ewentualnie odpłatnie ktoś podjąłby się takiego czegoś? Gdyż przeróbka listy to w zasadzie początek, a nie jestem z tej branży :(

Z góry dziękuję za informacje.

Pozdrawiam

*

Offline sower

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,016
  • 3
    • I Love PrestaShop
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Wygląd listy produktów
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 14, 2013, 10:48:54 am »
Cytuj
wcale nie trzeba znac SMRTY. to spokojnie da sie uzyskac bez modyfikacji plikow .tpl

no jak widać nie da się ;)

Dać się da zmienić wygląd sklepu w zależności od zalogowanego klienta (grupy do której należy)

Czy można oddzielić  proces logowania zwykłego klienta od klienta B2B ? - teoretycznie można ale to bez sensu lepiej zastosowac prostsze rozwiązanie ;)

Aktywacja kont - oczywiście można zrobić tak że po rejestracji klienta jego konto jest nieaktywne - ale to działa globalnie więc będzie działało dla wszystkich klientów (oczywiście można pokombinować i zrobić tak, że tylko jeżeli klient  jest np Firmą to po rejestracji konto jest nieaktywne a dla pozostałych jest aktywne)


w sumie twoje założenia w większym lub mniejszym stopniu da się wdrożyć.........ale koszty będą dość znaczne ;)
SZYBKA POMOC TECHNICZNA : gg 45116037
SKLEPY | MODUŁY | INTEGRACJE | POMOC TECHNICZNA

*

Offline favor10

  • Nowy
  • *
  • 9
  • 0
Odp: Wygląd listy produktów
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 14, 2013, 11:16:49 am »
A mniej więcej o jakich kwotach mówimy?
Co do logowania, to mogłoby to również być na innej zasadzie, odnośnik nie na stronie obok zwykłego logowania, a po prostu zmieniony adres, np. nie www.xyz.pl a www.xyz.pl/hurt?


*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Wygląd listy produktów
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 14, 2013, 11:19:10 am »
/hurt czy bez to mysle, ze bez znaczenia, bo jezeli potencjalny Kowalski wejdzie na /hurt i sie zaloguje to ma od razu wglad do cen hurtowych. tak czy siak najrozsadniejsze bedzie aktywowanie grupy Klienta recznie i przypisanie dla grup takiego a takiego stylu css.
design4VIP z innej strony...

*

Offline favor10

  • Nowy
  • *
  • 9
  • 0
Odp: Wygląd listy produktów
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 14, 2013, 11:24:48 am »
Tak ale o odnośniku /hurt wiedzieliby tylko klienci hurtowi, do których rozesłalibyśmy możliwość logowania np próbnego login/hasło test i jesli by sięzdecydowlai, założyliby własne konto.
A jak cenowo by to wyglądało? Możesz podesłać jakąś wycenę?

*

Offline sower

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,016
  • 3
    • I Love PrestaShop
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Wygląd listy produktów
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 14, 2013, 12:15:26 pm »
jeżeli pytasz mnie o koszt takiego rozwiązania ......... to raczej bez szans na to aby takie "cuda" wyszły w okolicach 500 raczej sporo więcej..... ale nie chce mi się tego nawet wyceniać........bo aby wycenić potrzebne są dokładne założenia a jak na razie to tylko gdybanie.

Ale wiesz ja drogi jestem ;) więc może znajdziesz kogoś kto ci to "tanio" zrobi ;)
SZYBKA POMOC TECHNICZNA : gg 45116037
SKLEPY | MODUŁY | INTEGRACJE | POMOC TECHNICZNA

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Wygląd listy produktów
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 14, 2013, 12:45:37 pm »
Tak ale o odnośniku /hurt wiedzieliby tylko klienci hurtowi, do których rozesłalibyśmy możliwość logowania np próbnego login/hasło test i jesli by sięzdecydowlai, założyliby własne konto.
A jak cenowo by to wyglądało? Możesz podesłać jakąś wycenę?

no to by bylo juz zamieszanie na calego.... poza tym " wiedzieliby tylko klienci hurtowi" no i google...czyli kazdy.
design4VIP z innej strony...