wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Potwierdzenie zamówienia

  • 9 Odpowiedzi
  • 2977 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Stanek

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
Potwierdzenie zamówienia
« dnia: Czerwiec 02, 2012, 05:14:30 pm »
Witam

Chciałbym zmienić wygląd strony "POTWIERDZNIE ZAMÓWIENIA" po wybraniu płatności przelewem. Obecnie wychodzi jakiś bełkot z tłumaczenia trochę nie zrozumiały.

Wiem, że pliki odpowiedzialne za tą sekcję znajdują się w modules/bankwire, a szablon odpowiedzialny za wygląd to payment_return.tpl

Problem w tym że zmiany w tym szablonie nie powodują żadnych zmian w wyglądzie. Nawet jak usunę połowę zawartości pliku to nic się nie zmienia. Usunięcie całego pliku powoduje komunikat brak szablonu w tym właśnie miejscu więc to dobry szablon. Wiem, że spolszczenie jest w pliku pl.php i jak tam coś pozmieniam to treść się zmiania, ale jak zmienić np. rozkład tekstów ?

Czy ktoś mnie może oświecić jak to jest powiązane ze sobą ? Tylko tak po "chłopsku" bo programista ze mnie żaden więc nie pojmę skomplikowanych wywodów :)

Z góry dzięki.

*

Offline blazej

  • Użytkownik
  • **
  • 33
  • 0
  • PrestaShop: 1.4.x
  • Status: Właściciel
Odp: Potwierdzenie zamówienia
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 21, 2013, 12:53:33 pm »
Jedyna droga edycji tresci maili to taka - Tłumaczenia - i z rozwijalnej wybierz tłumaczenia wiadomosci i symbol flagi. Pozniej zielony przycisk pod kazdym okienkiem tekstowej edycji : Edit this... i gotowe :)

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Potwierdzenie zamówienia
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 21, 2013, 02:20:37 pm »
Jedyna droga edycji tresci maili to taka - Tłumaczenia - i z rozwijalnej wybierz tłumaczenia wiadomosci i symbol flagi. Pozniej zielony przycisk pod kazdym okienkiem tekstowej edycji : Edit this... i gotowe :)

nawet tego rozwiazanie nie probuj w snach.... zaraz bedziesz pisal kolejnego posta: "dlaczego sypie sie tabelka!"

wyszykaj poprostu w katalogu ./mails/pl odpowiedzialnego maila za zamowienia (jakos orderconf.html oraz .txt) i  w zwyklym programie typy notatnik (najwazniejsze zeby obslugiwal kodowanie UTF8) wyedytuj swoje teksty.
design4VIP z innej strony...

*

Offline blazej

  • Użytkownik
  • **
  • 33
  • 0
  • PrestaShop: 1.4.x
  • Status: Właściciel
Odp: Potwierdzenie zamówienia
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 21, 2013, 03:13:08 pm »
mówisz, że to bezpieczniejsza forma edycji? powinno już być okej? Otworzyłem sobie ten plik w wersji html i wyglada właściwie, czy mam go wlasnie nadpisać w kodowaniu UTF-8?

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Potwierdzenie zamówienia
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 21, 2013, 08:20:09 pm »
mówisz, że to bezpieczniejsza forma edycji? powinno już być okej? Otworzyłem sobie ten plik w wersji html i wyglada właściwie, czy mam go wlasnie nadpisać w kodowaniu UTF-8?

nie wiem jeszcze jak 1.5 sobie z tym radzi, ale w 1.4 to jedyna bezpieczna forma edycji :d i tak jak posalem, musisz zapisac w UTP-8 bo to jezyk rozpoznawalny przez presta, w innych wypadkach beda krzaki
design4VIP z innej strony...

*

Offline blazej

  • Użytkownik
  • **
  • 33
  • 0
  • PrestaShop: 1.4.x
  • Status: Właściciel
Odp: Potwierdzenie zamówienia
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 22, 2013, 03:41:19 pm »
będę walczył  :)

*

Offline Prest

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 62
  • 1
  • www.Selljus.pl
    • Presta shop
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Potwierdzenie zamówienia
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 22, 2013, 05:28:13 pm »
Do zmiany kodowania można użyć łatwego narzędzia: Notepad
prestashop

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Potwierdzenie zamówienia
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 22, 2013, 07:01:26 pm »
Do zmiany kodowania można użyć łatwego narzędzia: Notepad

zmieniac kodowania nie trzeba, bo jezeli otwoera sie narzedziem, ktore samo w sobie ma juz obsluge utf to i w takim jeszyku zostanie zapisane. najwazniejsze aby taka obsluga byla w programie. ale tak jak tworcy prestashop polecam "Notepad++" http://notepad-plus-plus.org/ chociaz sam korzystam z innego, bardziej zlozoengo programu ;)
design4VIP z innej strony...

*

Offline blazej

  • Użytkownik
  • **
  • 33
  • 0
  • PrestaShop: 1.4.x
  • Status: Właściciel
Odp: Potwierdzenie zamówienia
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 25, 2013, 09:02:05 am »
Dzieki, to zrobie nadpis i sprawdze, czy sie tabele poprawiły:)

*

Offline blazej

  • Użytkownik
  • **
  • 33
  • 0
  • PrestaShop: 1.4.x
  • Status: Właściciel
Odp: Potwierdzenie zamówienia
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 25, 2013, 11:34:31 am »
ergo - zrobilem tak: skopiowalem maila z bledna tabela i wrzucilem html do notepada, potem do nowej karty notepada skopiowalem maila z dobra tabela, uff, dobrze ze go mialem, bo byly nici. metoda komparatystyki usuwalem bledy - zauwazylem ze edytor tlumaczenia dodawal znaczniki tbody do kodu html wiadomosci - po edycji htmla - maile sa juz poprawne. Jedyna rzecza ktora sie dziwnie zachowuje, to zresetowanie do angielskiej tytulu maila na order confiramtion zamiast potwierdzenie zakupu. nie pomaga tluamczenie, tylko zastapienie    <title>Wiadomość od {shop_name}</title>  w htmlu order_conf.html na ktorym pracowalem tym:    <title>{shop_name}Potwierdzenie zakupu</title>  :)

Oprocz tego maila, rozjezdzaly sie jeszcze new_order, ktory przychodzi o sprzedawcy.