wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Zmiana Menu i nie tylko

  • 2 Odpowiedzi
  • 957 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline ppsirius

  • Nowy
  • *
  • 1
  • 0
  • Status: Programista
Zmiana Menu i nie tylko
« dnia: Marzec 06, 2013, 03:14:54 pm »
Zaczynam przygodę z prestą, więc proszę o wyrozumiałość.
Zakupiłem skórkę http://livedemo00.template-help.com/prestashop_42350/index.php zamierzam troszkę ją poprzerabiać i odpalić na niej sklep sportowy.

Do tej pory miałem doczynienia tylko w wordpressem, więc pojawiły się małe problemy.

1. Nie mogę nigdzie znaleźć możliwości zmiany tego górnego menu (home,  delivery, specials, contact) w modułach w górnym menu nie ma w ogóle takich elemnetów. Także przy tłumaczeniu skórki nie widać tych elementów w panelu.

2. Jak dodać moduł z newletterem albo jakimiś promocjami na lewą stronę pod kategoriami?

3. Gdzie w plikach tpl znajdę "Featured products" ze strony głównej? Gdyż chciałbym zmienic trochę układ elementów.

4. Chcę także stworzyć działa z artukułami produktów, coś w formie bloga jak mam się do tego zabrać? Nigdzie nie zauważyłem żeby można było tworzyć jakieś artykuły

*

Offline tyszek

  • Tubylec
  • ****
  • 185
  • 6
  • Płeć: Mężczyzna
    • Drogeria - Perfumeria FROCUS
  • PrestaShop: 1.4.x
  • Status: forum
Odp: Zmiana Menu i nie tylko
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 06, 2013, 04:33:32 pm »
1. Prawdopodobnie jest to jakiś moduł, spróbuj wyszukać "menu" w modułach i zobacz co Ci wyskoczy.
    Lub wyszukaj "tmheaderlinks"
    Jeśli to nie pomoże to tutaj masz napisane jak zmienić
    http://info.template-help.com/help/prestashop-how-to-manage-header-links.html2. W dziale moduły masz możliwość przenoszenia modułów "liveEdit"
3. modules\homefeatured
4. Jak pojedyńcze artykuły to masz CMS w zakładce narzędzia. Jak więcej to poszukaj modułu blog do presty.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Zmiana Menu i nie tylko
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 06, 2013, 08:36:03 pm »
1. modul  tmheaderlinks, Monsterowski odpowiednik "blocktopmenu"

2. zainstalowac i uzywac Moduly/pozycje > przemieszczenie modulu lub wspomniane liveEdit (ale nei zawsze chce dzialac tak jak powinien)

3. j/w ale plik tpl zapewne bedzie w ./themes/twojaskorka/modules/homefeatured a style w global.css w sekcjach #featured_products

4. j/w
design4VIP z innej strony...