wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

skórka 1.4.3.0 --> 1.4.10

  • 23 Odpowiedzi
  • 5562 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline sznoorek

  • Tubylec
  • ****
  • 178
  • 4
  • Płeć: Mężczyzna
    • Nimfka - artykuły zoologiczne
  • PrestaShop: 1.4.x
  • Status: Właściciel
Odp: skórka 1.4.3.0 --> 1.4.10
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 19, 2013, 03:43:53 pm »
Ja robiłem tylko testy i wszystko przechodziło ładnie, ale robiłem tylko testowe produkty plus kilka zamówień.
Nie wiem jak się to ma do "dużego" sklepu.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: skórka 1.4.3.0 --> 1.4.10
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 19, 2013, 05:59:34 pm »
wbrew pozorom przeniesienie szablonu z 1.4 do 1.5 nie jest az takie skomplikowane. owszem, jest ciut inna struktura plikow ale tutaj tak czy siak wiekszosc zalatwia plik .css wiec przekopiowanie pewnych plikow z oryginalu i delikatne zmiane w nich to juz raczej nie az taka trudnosc. gorzej po stronei .js, tutaj 1.5 oferuje stanowczo wiecej funkcji wiec i pod te pliki trzeba przystosowac .js lub pliki .js przystosowac pod szablon. ale tutaj tez w wiekszosci przypadkow chodzi tylko o nazewnictwo class lub id paru <div> raczej uklad wiele sie nie zmienia. acha, no i jeszcze dodatkowo dolozono w najnowszej wersji pare modulow lub stare zostaly pozmieniane. no ale to juz mniejszy problem ;)
design4VIP z innej strony...

*

Offline Angar

  • Tubylec
  • ****
  • 190
  • 2
Odp: skórka 1.4.3.0 --> 1.4.10
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 19, 2013, 06:32:27 pm »
Aktualizacja szablonu to akurat dla mnie nie problem bardziej chodzi mi o bazę danych.

Deejay3:
1. Czy podczas aktualizacji sklepu z wersji 1.4 do 1.5 miałeś jakieś problemy z kategoriami, produktami, klientami, zamówieniami itd?

2.Jak sądzisz warto już przejść na wersję 1.5 czy lepiej poczekać jeszcze trochę na bardziej stabilną wersję? Czy miałeś jakieś problemy z wersją 1.5?
Presta-Portal.pl - Dokumentacja, funkcjonalność, szablony i usługi związane z PrestaShop.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: skórka 1.4.3.0 --> 1.4.10
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 19, 2013, 06:44:44 pm »
1. Czy podczas aktualizacji sklepu z wersji 1.4 do 1.5 miałeś jakieś problemy z kategoriami, produktami, klientami, zamówieniami itd?

jezeli chodzi o integracie bazy danych to wiekszych problemow nie mialem. brakowalo chyba, jak dobrze pamieatm jakis 2 albo 3 kolumn, ktore  po dodaniu z poziomu phpMyAdmin sprawialy sie juz dobrze. oczywiscie warto po takim zabiegu na jakis czas wlaczyc wyswietlanie bledow ;)

2.Jak sądzisz warto już przejść na wersję 1.5 czy lepiej poczekać jeszcze trochę na bardziej stabilną wersję? Czy miałeś jakieś problemy z wersją 1.5?
chodza juz pogloski o pracach nad 1.6 wiec... tutaj nie wiadomo co sie teraz stanie. mozliwe, ze po wypuszczeniu 1.6 poprzedniczka popadnie w zapomnienie i prace skupia sie na najnowszej wersji. 1.4 ma juz wielu adoratorow i jak widac, non stop jest rozwijana (ver. 1.4.10) a 1.5?... no jak miala dziury tak ma, jak byly z nia problemy tak sa, mniejsze - wieksze ale czesto cos jest nie tak, no i jest o wiele bardziej wyczulona na pewne bledy, ktore czesto wpadaja podczas edycji szablonu. za wiele z nia stycznosci nie mialem (dwa razy) ale troche nerwow mnie kosztowalo postawienie skepow... jestem dzieckiem 1.4 i przyzwyczailem sie juz do pewnych standardow (jak i zapewne wielu innych dlatego jak pisalem wczesniej jest to wersja non stop rozwijana) i jakos nie moge sie przyzwyczaic do nowych konstrukcji zmiennych czy funkcji. tutaj tez rodzi sie pytanie jak szeroko chcesz edytowac i podrabiac pod siebie sklep. bo jezeli ma to byc tylko wprowadzenie i delikatna przerobka szablonu to zasadniczo nic nie stoi na przeszkodzie stawiac to pod 1.5 ale jakbys chcial znacznie poszerzyc programowo swoj sklep (znaczne zmiany w core sklepu) to o wiele prosciej jest uczyc sie na 1.4
design4VIP z innej strony...

*

Offline Angar

  • Tubylec
  • ****
  • 190
  • 2
Odp: skórka 1.4.3.0 --> 1.4.10
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 21, 2013, 03:57:42 pm »
Dzięki za informacje. Jednak zostanę na razie przy wersji 1.4 bo dla mnie stabilność jest kluczowa. Zresztą szablony na których będą pracował będą napisane w dwóch wersjach (1.4 i 1.5) więc nie będzie problemów z ewentualną aktualizacją do 1.5 w przyszłości.

Jeśli możesz to napisz jeszcze w jaki sposób ustaliłeś jakich kolumn brakuje po aktualizacji presty do 1.5.
Presta-Portal.pl - Dokumentacja, funkcjonalność, szablony i usługi związane z PrestaShop.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: skórka 1.4.3.0 --> 1.4.10
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 21, 2013, 06:08:03 pm »
jak wlaczysz sobie konsole blesow oraz bledow mySQL to jezeli jakies kolumny bedzie brakowalo od razu zostaniesz o tym "poinformowany" ;) wtedy tylko Alter table i po sprawie ;)
design4VIP z innej strony...

*

Offline sznoorek

  • Tubylec
  • ****
  • 178
  • 4
  • Płeć: Mężczyzna
    • Nimfka - artykuły zoologiczne
  • PrestaShop: 1.4.x
  • Status: Właściciel
Odp: skórka 1.4.3.0 --> 1.4.10
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 21, 2013, 06:41:41 pm »
A jak włączyć konsole błędów?

*

Offline Angar

  • Tubylec
  • ****
  • 190
  • 2
Odp: skórka 1.4.3.0 --> 1.4.10
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 22, 2013, 01:05:50 am »
Dzięki deejay łap plusa  :)

Sznoorek folder config/config.inc.php
Presta-Portal.pl - Dokumentacja, funkcjonalność, szablony i usługi związane z PrestaShop.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: skórka 1.4.3.0 --> 1.4.10
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 22, 2013, 10:01:25 am »
Sznoorek folder config/config.inc.php

to w 1.4, 1.5 ustawienie (wl/wyl) konsoli z poziomu admina
design4VIP z innej strony...