wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

wygląd sklepu, prosze o radę

  • 10 Odpowiedzi
  • 6024 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline rrr

  • Użytkownik
  • **
  • 33
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
wygląd sklepu, prosze o radę
« dnia: Październik 16, 2009, 10:11:13 pm »
Witam, na wstępie chciałbym powiedzieć że jestem totalnym laikiem w tej dziedzinie.
Trochę handluje na allegro i myślę aby zrobić taki sklep internetowy
Podoba mi się funkcjonalność Presta Shop
Wstępnie myślałem aby kupić taki gotowy szablon
http://cayman23.pl/sklep/demo/3/
i ten tylko górny baner zmienić tak inny plik .jpg (znam znajomego który bawi się PS więc coś by mi zrobił)
ale czy jest sens kupować ten szablon czy nie lepiej będzie jak znajde jakąś podobną gotową skórkę i tylko zmienię ten baner.??

Dodatkowo mam kilka pytań
- czy ten gość co sprzedaje ten sklep to on się czymś różni po za górnym banerem od darmowego??
- gdzie mogę znaleźć darmowe skórki??

*

Offline qinto

  • Użytkownik
  • **
  • 29
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: wygląd sklepu, prosze o radę
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 17, 2009, 02:12:36 am »
Witam,

sprawa pierwsza - szablon, który pokazujesz jako przykładowy to modyfikacja najzwyklejszej darmowej presty + kilka darmowych modułów (jej modyfikacja polega na zmianie pliku stylów oraz lekkiej modyfikacji źródła - czyli np to górne menu, czy stopka).
sprawa druga - jak znajdziesz jakąś skórkę to i tak podejrzewam nie będzie dla Ciebie satysfakcjonująca - istnieje prawdopodobieństwo iż ktoś już takową posiada, więc istnieje prawdopodobieństwo "deja vu" u klienta.
sprawa trzecia - zrobienie swojego szablonu to serio nie jest jakaś wielka męczarnia, poczytaj troszkę forum a na pewno znajdziesz kilka ciekawych informacji jak zrobić sobie swój prywatny szablon - do Ciebie należeć będzie tylko inwencja (czyli pomysł jak sklep ma wyglądać). W razie problemów na pewno znajdzie się ktoś kto Ci pomoże (mam na myśli to forum).

Pozdrawiam.

*

Offline rrr

  • Użytkownik
  • **
  • 33
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: wygląd sklepu, prosze o radę
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 17, 2009, 11:32:43 am »
No nie wiem czy sam sobie poradzę można gdzieś ściągnąć jakiegoś ebooka lub książkę kupić na temat tworzenia sklepu na Presta Shop.
Na forum jest sporo informacji lecz szczątkowych i dla totalnego laika ciężkie do zrozumienia
Potrzebował bym dokładny opis od podstaw.

*

Offline Revman

  • Użytkownik
  • **
  • 38
  • 0
    • www.optoart.pl
Odp: wygląd sklepu, prosze o radę
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 17, 2009, 11:43:31 am »
Nie wiem ile kosztuje ten szablon który przedstawiono powyżej, jednak nie zgodzę się z moim przedmówcą. Zrobienie nawet takich przeróbek  (których mimo ze to kompilacja podstawowego szablonu jest dość sporo) jak powyżej wymaga znajomości CSS na poziomie min średnim no i trochę zgłębiania HTML i znajomości silnika presty. Poza tym w takie zabawy może się bawić ktoś kto ma sporo wolnego czasu.
   Podam przykład - nie znając - umiejętności biegłości w posługiwaniu sie odpowiednimi narzędziami tego który stworzył ten szablon szacuję że jeśli jest to zawodowiec to spędził nad tym projektem min 36- do ok 60-70 r-g o ile nie więcej (roboczo/godzin) z tym że ta druga wartość pewnie jest bliższa prawdy.
Teraz znając takie podstawowe założenia podstaw swoją wartość szacowanej przez siebie r-g i odpowiedz sobie na pytanie czy warto się bawić. Od swojego zysku (z zaoszczędzonych na szablonie pieniędzy - odejmij stratę jaką jest brak przychodu spowodowany zużyciem własnego czasu na pracę nad szablonem zamiast pracy we własnej firmie ).

P.S. opony w samochodzie umiem wymienić ale nigdy tego nie robię bo szkoda mi cennego czasu-daje zarobić oponiarzowi a on daje zarobić mi. I tak kręcimy ten biznes w całym kraju a wytwarzane produkty mają coraz lepsza jakość-bo każdy robi to na czym się zna.

W żaden sposób nie jestem związany z firmą która sprzedaje ten szablon, jestem natomiast związany z branżą.
"Najwyższą sztuką dowódcy jest przewidzieć plany wroga."
www.optoart.pl    www.fapix.pl

*

Offline rrr

  • Użytkownik
  • **
  • 33
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: wygląd sklepu, prosze o radę
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 17, 2009, 03:35:32 pm »
a mozna jakos zainstalowac presta na kompie nie na serwerze (bo nie mam) i sie pobawic w edycje i zobaczec potem jak to wyglada od strony klienta??

*

Offline qinto

  • Użytkownik
  • **
  • 29
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: wygląd sklepu, prosze o radę
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 17, 2009, 04:25:39 pm »
Witam,

oczywiście można zainstalować prestę na komputerze lokalnym, jednak wcześniej trzeba zainstalować php'a.

Pozdrawiam.

*

Offline rrr

  • Użytkownik
  • **
  • 33
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: wygląd sklepu, prosze o radę
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 17, 2009, 04:34:49 pm »
sorki ze tak mecze gdzie sciagne te php?? na stronie tutasj nie ma a za bardzo nie wiem co szukac w google
mozna jeszcze jais opis jak to zainstalowac??

*

Offline Paweł Sokołowski

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 413
  • 10
    • Studio Eline.pl
Odp: wygląd sklepu, prosze o radę
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 17, 2009, 04:44:09 pm »
Polecam zakup na allegro jakis ksiazek z dziedziny html, css, php, mysql, smarty, itd. Kompilacja przyswojonych wiadomości z tych publikacji pozwoli ci zmieniac kod sklepu do Twoich wymagań.

O ile chcesz zmieniać też wygląda graficzny, są odpowiednie materiały dla grafików.

Konfiguracja apache pod windows powinna byc opisana w wiekszosc z ksiązek we wstepnych rozdziałach. Instalacja sklepu jest opisana na stronie www.prestashop.com.
Moduły na życzenie, modyfikacje PrestaShop. | Pozycjonowanie sklepów STUDIO ELINE.pl | -> Katalog Sklepów PrestaShop <-

*

Offline Damian

  • cichacz
  • Stały użytkownik
  • ***
  • 82
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • pora działać
    • Kosmetyka naturalna
Odp: wygląd sklepu, prosze o radę
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 17, 2009, 08:48:00 pm »
Sklepik z linku ciekawy (chociaż brak adresu - firma fatamorgana, nie wszystkie linki działają, np. VIP). IMHO cena akceptowalna. Ja już wolałbym zapłacić niż dla potrzeb postawienia jednego sklepu ryć w/w zagadnienia. Masa czasu by na to poszło, a zaoszczędziłbym zaledwie pare stówek. Zgodzę się z rrr forum faktycznie nie może służyć za podstawę do nauki, wiedza tu w wielu wypadkach szczątkowa. Wąska grupka konkretnie zna się na Preście i ciągnie to forum udzielając konkretnych odpowiedzi. Jednak patrząc ilu postom nie udzielono rzeczowej odpowiedzi, a nierzadko jej brak myślę że są tym zmęczeni. W takim wypadku gdy wsparcie na forum jest nie pełne, samodzielne rozwiązanie spraw staje się bardzo kłopotliwe. Opcja zapłać i miej z głowy jest warta rozważenia

*

Offline Paweł Sokołowski

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 413
  • 10
    • Studio Eline.pl
Odp: wygląd sklepu, prosze o radę
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 17, 2009, 09:27:49 pm »
konktne pytania, konkretna odpowiedz - sory ale jak ktos sie pyta tutaj co to jest php, to czego oczekuje ... i jak można mu pomóc we wdrozeniu presty ?



Moduły na życzenie, modyfikacje PrestaShop. | Pozycjonowanie sklepów STUDIO ELINE.pl | -> Katalog Sklepów PrestaShop <-

*

Offline qinto

  • Użytkownik
  • **
  • 29
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: wygląd sklepu, prosze o radę
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 17, 2009, 10:36:23 pm »
Witam,

jak zainstalować php --> http://www.internetmaker.pl/artykul/474,1,podstawy_php_instalacja_i_konfiguracja_serwera_apache_oraz_php.html

W gruncie rzeczy, faktycznie, jeśli html, css, itp. nie są Twoją mocną stroną to może faktycznie zainwestować te kilka złotych i zlecić komuś zrobienie grafiki, instalację Presty na serwerze i wstępną konfigurację.

Pozdrawiam.