wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Kilka pytań od nowicjusza.

  • 3 Odpowiedzi
  • 1156 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline ernestus2001

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
Kilka pytań od nowicjusza.
« dnia: Kwiecień 24, 2013, 10:33:59 pm »
Witam!
Właśnie zainstalowałem prestę, poprzednio używałem sklepu home.pl i oczywiście mam duużo pytań…
Używam Presty z szablonem kupionym na monstertemplates. Adres strony: artofslides.com
1.      1. W lewym górnym rogu pojawia się napis „Twoje konto” (tylko po najechaniu na niego myszką). Chciałbym go całkowicie skasować. Jak można to zrobić? Znalazłem moduł, który to dodaje, ale po jego wyłączeniu kasuje mi się też cały koszyk na górze, więc chyba trzeba to usunąć gdzieś w plikach…?
2.       2. Tekst o polityce prywatności na górze jest za dużą czcionką. Gdzie mogę wyedytować czcionkę, jaką to jest pisane?
3.      3. Tekst “Dodaj do koszyka” jest za długi… W tłumaczeniach sklepu wszystko pozmieniałem na “Do koszyka”, żeby całość (Dodaj do… oraz Zobacz) mieściła się w jednej linii, ale mimo wszystko cały czas wyświetla się stary tekst. Gdzie to można zmienić?
4.      4. Chciałbym wyłączyć „listwę” z opcjami społecznościowymi w opisie produktu. Jak to zrobić?
5.      5. Po dodaniu produktu elektronicznego do koszyka, już w samym zamawianiu produktu mam „Twój adres faktury” po prawej stronie. Wynika to z tego, że normalnie po lewej pojawia się „Twój adres dostawy”, który dla produktu elektronicznego jest wyłączony. Gdzie to mogę wyedytować?
6.     6.  Już po zamówieniu pojawia mi się strona, na której jest tekst po angielsku. Przeszukałem tłumaczenia i nigdzie tego nie mogę znaleźć. W sumie to chyba dość podobny problem do poprzednich, który można streścić „jak mogę łatwo wyszukać plik, który trzeba wyedytować, żeby zmienić stronę”? W home.pl sklepie używałem Firebug do Firefox i bez problemu wyszukiwałem fragment skryptu do edycji. Jest na to metoda w presta?
 
Z góry dzięki za wszelkie porady / sugestie itp.
Pozdrawiam,
Paweł

*

Offline maronsan

  • Użytkownik
  • **
  • 26
  • 0
Odp: Kilka pytań od nowicjusza.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 25, 2013, 10:03:07 am »
A jaki jest problem z używaniem Firebuga na tej stronie?

*

Offline ernestus2001

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
Odp: Kilka pytań od nowicjusza.
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 25, 2013, 07:45:01 pm »
A jaki jest problem z używaniem Firebuga na tej stronie?

nie wiem, chyba nie ma żadnego problemu. tylko mimo zastosowania firebuga i tak nie wiem, co zrobić, żeby np. napis "twoje konto" w lewym górnym rogu zniknął. firebug mówi mi, że ten napis jest tu:

<div id="your_account">
<a title="Twoje konto" href="http://www.artofslides.com/index.php?controller=my-account">Twoje konto[/url]

tylko nie mam pojęcia, co to znaczy, nie wiem, gdzie tego szukać w sklepie, w panelu administratora. może wystarczy wyedytować jakiś plik z serwera - ale gdzie mogę sprawdzić, w jakim pliku to jest zapisane?

*

Offline maronsan

  • Użytkownik
  • **
  • 26
  • 0
Odp: Kilka pytań od nowicjusza.
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 26, 2013, 01:39:35 am »
 Sam tekst -modules\blockuserinfo\blockuserinfo.tpl -ok.60 linii
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2013, 02:41:38 am wysłana przez maronsan »