wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

VAT-marża

  • 7 Odpowiedzi
  • 1383 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline anuel

  • Nowy
  • *
  • 19
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.3
  • Status: Programista
VAT-marża
« dnia: Maj 06, 2013, 02:49:36 pm »
Witam


Chciałem zapytać jak mogę rozwiązać problem z naliczaniem podatku VAT. Założyłem sklep koledze, który ma sieć lombardów, a lombardy rozliczają VAT od różnicy ceny przyjęcia towaru a wystawienia, a nie od kwoty sprzedaży. Czy ktoś wie jak to obejść? Dzięki z góry.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: VAT-marża
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 06, 2013, 06:31:23 pm »
z tego co wiem to VAT zawsze ma (przy obrocie wiekszoscia towarow) te swoje 23% wiec ile naliczy... nie inaczej jak 23% a co do rozliczenia to juz kwestia ksiegowej. czy lombard czy sklep spozywczy zawsze VAT naliczany jest jako roznica kupna do sprzedazy, wiec za bardzo nie rozumiem problemu i co niby chcialbys obejsc? niestety, sa na swiecie dwie rzeczy pewne: smierc i podatki, ale tym lepsza jest smierc, ze nieraz od niej mozna uciec....
design4VIP z innej strony...

*

Offline maronsan

  • Użytkownik
  • **
  • 26
  • 0
Odp: VAT-marża
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 06, 2013, 11:13:28 pm »
Jenak problem istnieje. Lombard, komis itp jako dostawców mają najczęściej osoby nie podlegąjące  Vat-owi. Wystawiają więc fakturę tylko na uzyskaną marżę. W tym przypadku tzw. Proforma  idzie do śmietnika, podsumowanie koszyka też nie trzyma się kupy. Praktyka wskazuje, że na stronie sklepu najczęściej jest informacja czego dotyczy faktura. Jest co przerabiać. A może ktoś zrobił moduł dla komisu? . Tu przy okazji nasuwają mi się pytania odnośnie rozszerzenia funkcjonalności Presty:
1.czy istnieje moduł lub jak zrealizować możliwość dodania pola z np ceną 2 oderwaną od systemu rabatów i Vatu z możliwością przypisania do określonych grup klientów, grup towarowych i pojawiającą się jako dodatkowa kolumna przy imporcie
2.czy istnieje możliwość zdefiniowania grupy towarów wyświetlanych w inny sposób w w liście towarów (np.bez miejsca na zdjęcie) i dodawania np do drugiego koszyka (przyznam ,że nie próbowałem, czegoś takiego stworzyć)
Może to temat na osobny wątek ale przykład lombardu wskazuje na potrzebę znalezienia rozwiązań odbiegających nieco od standardu. Fajnie, że są tu Ci którzy wiedzą , czego potrzebują  i Ci, którzy wiedzą jak to zrealizować.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: VAT-marża
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 07, 2013, 10:07:02 am »
Twoje 'wymagania' raczej watpie zeby na stale weszly w kanwy jakiegokolwiek systemu esklepow. sa to bardzo niszowe rozwiazania nadajace sie tylko dla nielicznej grupy administratorow sklepow (komisow, lombardow) z tego wzgledu, ze malo ktory komis czy lombard w ogole tworzy 'oddzialy online'. tutaj widze tylko jedno rozwiazanie, zlecenie stworzenia indywidualnej funkcjonalnosci (czy modulow) ewentualnie zlecenie napisania sklepu od podstaw, pomijajac darmowe rozwiaznia silnikowe.
design4VIP z innej strony...

*

Offline sower

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,016
  • 3
    • I Love PrestaShop
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: VAT-marża
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 07, 2013, 11:34:14 am »
Ale na prescie też da się lombard on-line postawić.
Generalnie to wiąże się z przebudową klas odpowiedzialnych za podatki i kilku innych ale dać się da ;)
I mamy sklep dostosowany do obsługi lombardu
I niestety nie da się tego zrobić modułem/ami
Tak samo jak Ad1
Co do ad 2 - raczej kiepsko widzę 2 koszyk w sklepie - trzeba by dublować klasy, kontrolery itd.......
a grupy towarów które mają się inaczej wyświetlać - można spokojnie zrobić bazując na id ......... np kategorii, dostawy itd.....

Generalnie niszówka i wdrożenie tego typu rozwiązań będzie raczej drogie ......... choć może ktoś sie skusi i zmodyfikuje tak sklep aby był dedykowany dla lombardów i komisów czy innych dg posługujących się marżą ;)
SZYBKA POMOC TECHNICZNA : gg 45116037
SKLEPY | MODUŁY | INTEGRACJE | POMOC TECHNICZNA

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: VAT-marża
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 07, 2013, 12:52:18 pm »
choć może ktoś sie skusi i zmodyfikuje tak sklep aby był dedykowany dla lombardów i komisów czy innych dg posługujących się marżą ;)

ale czy jest sens? ile ogolnie jesy lombardow online? no moze przyczyna jest ta "niszowka" i drogie wdrozenia. moze rzeczywiscie, jakby znalazl sie jakis harytatywny developer to moze wiecej by sie pokazalo tego typu 'sklepow' ;)
design4VIP z innej strony...

*

Offline anuel

  • Nowy
  • *
  • 19
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.3
  • Status: Programista
Odp: VAT-marża
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 14, 2013, 10:15:03 am »
Muszę się przyznać, że zostałem wprowadzony w błąd. Nie wiem czy komuś ta informacja się przyda, ale gwoli ścisłości wyjaśniam. W lombardach cena netto = cena brutto, tak właśnie widnieje na fakturze, więc przyjmuje się brak podatku (albo zwolniony z podatku - może ktoś jest w stanie to wyjaśnić, które?).

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: VAT-marża
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 14, 2013, 12:14:33 pm »
polityke mamy jaka mamy, wiec raczej nie da sie zalozyc "brak podatku". jedyne co to ewentualnosc VAT 0%. zwolniony z podatku to szary Kowalski nawewno nie jest ;) to przywilej tylko dla Wiejskiej ;)
design4VIP z innej strony...