wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Problem z menu w nagłówku

  • 6 Odpowiedzi
  • 3842 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline samuello

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.6
  • Status: forum
Problem z menu w nagłówku
« dnia: Maj 25, 2014, 03:01:51 pm »
Cześć,

otóż problem dotyczy "psującego się" menu górnego poziomego. Kategorie główne, do których dodam podkategorie, wyświetlają się niepoprawnie w menu poziomym, tj. otrzymują tło z ikoną odnośnika do strony głównej, a także po najechaniu myszką na ikonkę strony głównej i rozwinięciu się menu, ta właśnie kategoria (zawierająca podkategorie) jest błędnie wyświetlana. Odnośniki działają poprawnie, natomiast psuje się grafika...

Podam link do sklepu, aby można było zobaczyć o co mi chodzi: www.vita-med.sklep.pl
Kategorie Ortopedia i Profilaktyka nie maja podkategorii i z nimi jest wszystko ok. Natomiast kolejna kategoria w menu, tj. Rehabilitacja, posiada podkategorię "Sprzęt pomocniczy" i z jej wyświetlaniem jest coś nie tak.

Używam wersji PS 1.5.6.2, szablon vp_medical zakupiony z oficjalnego sklepu PS. Z tego co zdążyłem rozeznać to menu jest tworzone przez moduł "Górne menu poziome".

Jakieś pomysły co do powodu takiego działania i sugestie jak to naprawić?

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Problem z menu w nagłówku
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 25, 2014, 09:07:31 pm »
przede wszystkim podaj co to za szablon i najlepeij link przynajmneij do demo zeby mozna spardzic roznice miedzy zrodlem oryginalu a twoim.

sprawdz czy szablon nie ma w sobie jakiegos osobnego (dedykowanego) modulu zastepujacego top menu i czy jest on zainstalowany i wlaczony.

sprawdz czy w plikach szablonu nie ma w /themes/skorka/modules/blocktopmenu (nazwy modulu nie jestem do konca pewien, rzadko go urzywam) jakis plikow .tpl i czy sa one wgrane na serwer.


design4VIP z innej strony...

*

Offline samuello

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.6
  • Status: forum
Odp: Problem z menu w nagłówku
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 26, 2014, 09:23:52 am »
Szablon nazywa się vp_medical, link do dema: http://addons.prestashop.com/demo/FO7496.html

Jedyny moduł jaki znajduje poprzez panel administratora to właśnie "Górne menu poziome" i wszystkie jego pliki są wgrane na serwer. Moduł jest zainstalowany, włączony i działa poprawnie gdyż po zmianach w panelu zmienia się też na stronie (tj. np dodanie pozycji do wyświetlenia w menu).

Z jedną rzeczą sobie już poradziłem, mianowicie pozbyłem się wyświetlania ikony "Home" w tle pozycji w miejscach gdzie być nie powinna. Natomiast zostaje jeszcze problem drugi - po rozwinięciu menu podpiętego pod ikonę strony głównej błędnie wyświetla się kategoria zawierająca podkategorie.

Próbowałem opcji "zbadaj element" przez Firefoxa i wygląda na to, że odnośnik generowany w tym rozwijanym menu posiada niepotrzebną przypisaną klasę. Niestety nie mogę znaleźć pliku źródłowego, w którym należałoby to usunąć na stałe. W który pliku jest silnik tego menu?

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Problem z menu w nagłówku
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 26, 2014, 09:44:43 am »
menu budowane jest przez modul w pliku blocktopmenu.php

sprawdz funckje getCategory, najprawdopodobniej tam bedzie lezal blad blednego pobierania danych do podktagorii.
design4VIP z innej strony...

*

Offline samuello

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.6
  • Status: forum
Odp: Problem z menu w nagłówku
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 26, 2014, 10:29:08 am »
Przeszukałem już chyba wszystkie pliki i nie mogę znaleźć miejsca w którym nadawane są klasy dla linków... chodzi mi o taki wycinek kodu: (skopiowany z podglądu "Zbadaj element" w przeglądarce)

...
<a class="sf-with-ul" href="http://vita-med.sklep.pl/">
    Główna
    <span class="sf-sub-indicator"></span>
</a>
<ul style="display: none; visibility: hidden;">
    <li class="">
        <a class="sf-with-ul" href="http://vita-med.sklep.pl/6-rehabilitacja">
            Rehabilitacja
            <span class="sf-sub-indicator"></span>
        </a>
...

Gdy usunę fragment class="sf-with-ul" z linku, który linkuje kategorię "Rehabilitacja" to wszystko wyświetla się prawidłowo...

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Problem z menu w nagłówku
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 26, 2014, 10:49:39 am »
plik ./js/superfish-modified.js w katalogu modulu nadaje klasy poszczegolnym elementom.
design4VIP z innej strony...

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,286
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Problem z menu w nagłówku
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 26, 2014, 03:36:30 pm »
ewidentnie osadzony jest przełącznik zdejmujacy visibility: hidden;"  wyeedytuj ten kod zobacz co sie stanie


<ul style="display: none; visibility: hidden;">na
<ul style="">
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl