wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Problem z zarejestrowaniem

  • 7 Odpowiedzi
  • 963 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline mirrorsun

  • Nowy
  • *
  • 17
  • 0
  • Status: Właściciel
Problem z zarejestrowaniem
« dnia: Maj 28, 2013, 11:39:23 am »
Witam,
Jak zwykle nic nie rozumiem i proszę o pomoc: Przy próbie zarejestrowania klienta w sklepie, po wypełnieniu wszystkich pól, które są i zatwierdzeniu, wyskakuje błąd, że muszę podać nr. telefonu. Problem jest w tym,że nie ma pola wymaganego z nr. tel. i nie ma gdzie go wpisać. Proszę spojrzeć na załącznik.
Będę wdzięczny za każdą sugestię.
Pozdrawiam
Janusz

*

Offline presta4you.com

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 82
  • 2
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Problem z zarejestrowaniem
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 28, 2013, 02:06:10 pm »
Jaki adres strony? Może pola są ukryte w css-ie.
Presta4you.com - moduły do prestashop

*

Offline mirrorsun

  • Nowy
  • *
  • 17
  • 0
  • Status: Właściciel
Odp: Problem z zarejestrowaniem
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 28, 2013, 02:08:14 pm »
problem dotyczy www.stethoscope.pl, na hostingu az.
nie ma tu żadnej logiki. Próbowałem szukać nr. tel we wszystkich ustawieniach, ale nic nie znalazłem.


*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Problem z zarejestrowaniem
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 28, 2013, 02:34:04 pm »
to nie tyle kwestia ustawien co kwesia szablonu. tradycyjnie podczas rejestracji podaje sie poza tym co u Ciebie adres, miasto, kraj no i jeden z 2 telefonow. tutaj masz to pomiete, najprawdopodobniej ukryta cala sekcja przez display:none. musisz przeanalizowac co masz w authentication.tpl ukryte lub porownac swoj plik z oryginalnym pod wzgledem tego co brakuje.
druga ewentualnosc to usuneicie telefonu, adresu, kraju itd. z wymaganych (required)
design4VIP z innej strony...

*

Offline mirrorsun

  • Nowy
  • *
  • 17
  • 0
  • Status: Właściciel
Odp: Problem z zarejestrowaniem
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 28, 2013, 02:44:31 pm »
Wielkie dzięki, o jeden krok jestem bliżej, ale poproszę jeszcze- gdzie szukać requied. zdecydowanie prościej dla mnie będzie usunąć tą wymagalną część. Spójrz, proszę na załącznik- wszystkie pola wymagalne są czyste, ale problem ten sam. Po ich zaznaczeniu- to samo. Na pewno szukam nie tam, gdzie trzeba. Jeśli możesz- pomóż, proszę.

*

Offline mirrorsun

  • Nowy
  • *
  • 17
  • 0
  • Status: Właściciel
Odp: Problem z zarejestrowaniem
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 29, 2013, 08:32:20 am »
dodam, że peoblemu nie było po instalacji presty. Na pewno nie wchodziłem w jakieś pliki html, systemowe itp. Nie znam się na tym, tak, że raczej gdzieś coś przestawiłem w ustawienich.

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,285
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Problem z zarejestrowaniem
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 29, 2013, 08:38:24 am »
Problem dotyczy wcześniejszej wersji prestashop [poniżej 1.5.4.1]. Rozwiązanie jest banalnie proste. Wchodzisz w zakładkę preferencje/klienci i zmieniasz pierwszą opcję na "standardowe utworzenie konta i adresu". Telefon - jego wymagalność wyłączamy zaś pięterko niżej "numer telefonu" jeśli podoba Ci się ten tryb tworzenia konta
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline mirrorsun

  • Nowy
  • *
  • 17
  • 0
  • Status: Właściciel
Odp: Problem z zarejestrowaniem
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 29, 2013, 09:00:51 am »
West,
To DZIAŁA !!!
Wielkie dzięki za pomoc. To wszystko jest banalnie proste, pod warunkiem, że się posiada wiedzę w danym temacie. Ja jej niestety nie posiadam ( jeszcze ).
Jeszcze raz dziękuję i cieszę się, że jest to forum i osoby, które bezinteresownie mogą pomóc.

Pozdrawiam serdecznie
Janusz