wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

nowa wersja, czy nowe problemy też ?

  • 16 Odpowiedzi
  • 3234 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline mirrorsun

  • Nowy
  • *
  • 17
  • 0
  • Status: Właściciel
nowa wersja, czy nowe problemy też ?
« dnia: Maj 29, 2013, 12:28:21 pm »
Witam,
Proszę o info odnośnie wersji 1.5.4.1.
Pytanie jest proste- czy warto to instalować i czy mogę obawiać się jakichś nieprzewidzianych problemów przy tej i generalnie kolejnych wersjach.
www.stethoscope.pl jest nowy, nigdy presty nie uaktualniałem, stąd moja niewiedza i prośba o info.
Dziękuję i pozdrawiam.
Janusz


*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,286
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: nowa wersja, czy nowe problemy też ?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 29, 2013, 01:38:27 pm »
Witaj. Wątek poruszany nie raz. Odpowiedź: Zawsze warto aktualizować. Usuwane są błędy, wprowadzane udoskonalenia. Stable 1.5.4.1 jak najbardziej polecam. Zawsze należy zrobić kopię bezpieczeństwa plików / bazy danych
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline presta4you.com

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 82
  • 2
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: nowa wersja, czy nowe problemy też ?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 29, 2013, 02:02:05 pm »
Ja również polecam instalację nowej wersji. Szybsza, bezpieczniejsza i bardziej intuicyjna niż poprzenia.
Presta4you.com - moduły do prestashop

*

Offline mirrorsun

  • Nowy
  • *
  • 17
  • 0
  • Status: Właściciel
Odp: nowa wersja, czy nowe problemy też ?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 29, 2013, 11:26:38 pm »
Panowie, wiem,że wątek był poruszany, ale są też opinie różne. Ja mam niewielkie jeszcze pojęcie o prestashop, o html- żadnego. Czasami proszę znajomego informatyka, żeby przyjechał do mnie i pomógł z czyś, co już działało i przestało. On ma zawsze jedną radę- działa, to nie ruszaj. I zawsze ma rację. Stąd pytanie o aktualizacje.
Za każdą radę serdecznie dziękuję.
Janusz
 

*

Offline maronsan

  • Użytkownik
  • **
  • 26
  • 0
Odp: nowa wersja, czy nowe problemy też ?
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 30, 2013, 05:31:21 pm »
I Twój informatyk ma rację. Co prawda strona , którą zbudowałeś jest raczej surowa więc ryzyko komplikacji jest dużo mniejsze niż w przypadku stron z dużymi przeróbkami ale ..... . Każda nowa wersja może zawierać elementy które nie zadziałają w dotychczasowym środowisku. Przykład? U mnie na localu 1.5.3.1 śmiga a w 1.5.4.1 zaplecze admina całkowicie się rozjechało i nie chciało mi się załadować do końca. Na wykupionym serwerze aktualizacja przeszła bez problemów a za to wyłożyłem się na tłumaczeniach ze względu na zbyt dużą liczbę pól. Zrób sobie kopię sklepu na którą wgraj aktualizację i zobacz czy dasz radę usunąć problemy. Jeśli nie to lepiej poświęć czas na dopracowanie tego co masz.

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,286
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: nowa wersja, czy nowe problemy też ?
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 30, 2013, 08:33:35 pm »
Cytuj
i zobacz czy dasz radę usunąć problemy. Jeśli nie to lepiej poświęć czas na dopracowanie tego co masz.


Słuchajcie i tak zaczyna się dziać niedobrze w Naszym kraju. Mam na myśli, że my się cofamy, a reszta idzie do przodu. Mam klientów, którzy się upierają bo im moduł allegro działa na 1.4 a na 1.5 nie :) . Zamiast rozwiązać problemy ze sklepem, skonfigurować serwer lub opieprzyć twórce danego modułu kombinują jak zostać na starej wersji systemu..... Nie ważne, że wykrywane są luki w bezpieczeństwie sklepu, wydawane kolejne wersje nad którymi siedzi społeczność. PS. Ważne, że wersja 1.4.x im działa.
Zarabiamy pieniądze na darmowym skrypcie. Czyli to jest Nasze narzędzie pracy..... A jak zarabiam na samochodzie bo dostarczam nim bułki to wstawiam do mechanika......
Dla mnie jeśli ktoś rejestruje się na tym forum lub w moim sklepie to znaczy, że mi zaufał i powierzył swoje dane. Czyli jestem odpowiedzialny za funkcjonowanie forum i sklepu i za bezpieczeństwo moich klientów.........
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline mirrorsun

  • Nowy
  • *
  • 17
  • 0
  • Status: Właściciel
Odp: nowa wersja, czy nowe problemy też ?
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 30, 2013, 08:58:05 pm »
West
Z całym szacunkiem- Ty patrzysz z pozycji speca. Wiesz gdzie i co. Mi zajęło miesiąc ( no nie dzień w dzień, oczywiście ) dojście do tego, jak uwidocznić ceny na stronie !!! Ale wiem, że opcja katalogu to właśnie to. Banał, jeśli się wie. Zadając ogólne pytanie o aktualizacjach, piszę to w dziale dla początkujących. Bo jak uaktualnię i znowu przez miesiąc mam dłubać, to mi się nie uśmiecha. Stąd moje obawy. Ale, oczywiście można wydać 2000 pln, zamówić pięknie działającą prestę i dalej pozostać na etapie, " jak to zrobić ". Albo zatrudnić na cały etat informatyka :). Chyba każdy, nie-informatyk będzie spotykał się z problemami, zwłaszcza na początku. Czy to znaczy, żeby się poddać  ?
A przy okazji, czy można gdzieś kupić, czy ściągnąć " instrukcję obsługi " do wersji 1.5 ? W necie znalazłem 1.4 i nie za bardzo chcę się uczyć na czymś nieaktualnym.

Pozdrawiam
Janusz

*

Offline maronsan

  • Użytkownik
  • **
  • 26
  • 0
Odp: nowa wersja, czy nowe problemy też ?
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 31, 2013, 01:32:11 am »
West.
To co napisałeś jest jak najbardziej słuszne ale jest to tylko idea. Mimo wszystko nie znam piekarzy, którzy rozwożą pieczywo najnowszymi Mercedesami (na ogół są to żółte pocztowce wycofane z o obiegu u sąsiadów), z powodu luk w bezpieczeństwie mało kto przesiada się co parę miesięcy na nowy samochód, natomiast z racji opanowania zawiłego systemu wielu woli pozostać przy XP olewając nowe systemy operacyjne. Dylemat czy mierzyć siły na zamiary czy zamiary na siły pozostaje kwestią indywidualnego wyboru. Przesiadka na nową wersję zawsze wiąże się z jakimiś problemami. Trzeba je najpierw zdiagnozować a potem rozwiązać. Większość programów ulega ciągłym modyfikacjom - zwykle mało istotnym dla danego użytkownika. W sklepie internetowym utrata kontroli nad systemem to katastrofa w oczach klientów i często personelu zaangażowanego w jego działanie. Raczkujemy w tej materii i zdobywamy doświadczenie ucząc się na darmowych materiałach. Na ogół do zarabiania w ten sposób jest jeszcze daleka droga. Nawet gdybym dziś dostał TIR-a za darmo pewnie długo bym nie wyjechał nim na drogę.

Z uwagą śledzę wszystkie Twoje wpisy bez których waliłbym głową o ściany nie radząc sobie często z prozaicznymi problemami.  Tu mam ochotę napisać "Słuchajcie i tak zaczyna się dziać dobrze w Naszym kraju". Od paru miesięcy to forum odżyło dzięki Tobie i paru kolegom, których z pewnością każdy  jest w stanie zauważyć.
Pisząc o problemach z 1.5.4.1 podzieliłem się tylko własnymi doświadczeniami by innych nie zaskoczyły. Mam nadzieję, że nie przesadziłem z tym wpisem. Są  w internecie fora gdzie obowiązuje zasada "problem"-"rozwiązanie" i na opinie nie ma miejsca :)  W tym przypadku jednak kolega wyraźnie prosił o opinię.
P.S.
Zgadzam się,  że mogę op....ć twórcę płatnego modułu. Co do pozostałych jednak to....."darmowemu koniowi nie zagląda się w zęby" i trzeba być przygotowanym na niespodzianki.
« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2013, 02:02:08 am wysłana przez maronsan »

*

Offline mirrorsun

  • Nowy
  • *
  • 17
  • 0
  • Status: Właściciel
Odp: nowa wersja, czy nowe problemy też ?
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 31, 2013, 08:05:55 am »
West,
Może to pomysł na mały, ale stabilny biznes. Ja bym bardzo chętnie kupił poradnik, gdzie krok po kroku rozpisane są wymagane czynności niezbędne do usunięcia danego problemu. Ale musi to być poradnik dla laika, napisany przez speca do konkretnej wersji. Np. napiszesz,żeby przed czymś tam zrobić kopię- wytłumacz od razu jak tę kopię zrobić - krok po kroku. Przy każdej aktualizacji i wydaniu dodatku- z chęcią dokupiłbym go. Oczywiście, ja,nie mając wilelkiego pojęcia o presta shopie nie potrafię ocenić całości, nie traktuj więc tego zbyt poważnie. Ale uważam, że użytkowników presty są w Polsce tysiące, będzie ich przybywać i zdecydowana większość chciałaby mieć słownik polsko-prestyjski z objaśnieniami  :) .
Bo poza tym forum, pomocy znikąd, a wszyscy wiemy, że wzywać do każdego problemu informatyka, to słono kosztuje. Inna sprawa, informatyk bez znajomości presty też na pewno nie poradzi sobie ze wszystkim.
Myślę, że admin forum nie usunie mojego wpisu jako osoby propagującej wrogie działania i chcącego wprowadzić konkurencje dla Polskiego Wsparcia Prestashop. Wręcz przeciwnie, pragnąłbym jedynie nie marudzić banalnymi pytaniami na tym forum. Jeżeli wpiszę dziś 50 pytań ( a mam ich nie mało ), to spece mnie oleją, inni uznają za przygłupa, a mając taki właśnie poradnik, 49 odpowiedzi znalazłbym właśnie w nim.
Każdy był kiedyś żółtodziobem w danej dziedzinie. Bez nauki, nie chcę pozostać nim do końca życia.
Stąd wydanie takiego poradnika-instrukcji-słownika uważam za zasadne.
Pozdrawiam serdecznie
Janusz


*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,286
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: nowa wersja, czy nowe problemy też ?
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 31, 2013, 08:11:57 am »
Fajnie. Dziękuję w imieniu swoim, a najbardziej w imieniu innych  [redakcji]. To co napisałem na temat Naszej rzeczywistości to kontrast między tym co robie np dla klientów z Niemiec czy Angli, a tym co poprawiam w Polsce. Z moich statystyk wynika, że 1.4.x to dominująca wersja. A zauważ, że skrypt nie jest już młody...... Zachęcam wszystkich właścicieli do próby instalowania najnowszych wersji. Nawet gdyby to miało trwać. Chodzi tu nie o wygląd, parametry ale właśnie o bezpieczeństwo danych.
Poradnik ? Hmmm Dla wersji 1.4.x. / 1.5.x ciekawy temat..... Wyślij mi Janusz jeśli możesz pytania jakie Cię będą nurtowały podczas zakładania sklepu na pw..... 
A poniżej fragment tego co się u Nas dzieje czyli mail z odpowiedzią administratora firmy, na której konfigurowałem serwer dedykowany klientowi:
moje pytanie:
 
Cytuj
Jaki jest główny adres ns serwera ?
Jakie parametry należy wpisać w ns1 I ns2 dla domeny głównej serwera
odpowiedź
 
Cytuj
Witam,
 
 Nie mogę podać tych parametrów, ponieważ ich nie posiadamy.
 Jeśli chce pan używać swoich serwerów nazw należy utworzyć hosty w domenie a rekordy ustawić na(...)
 


Jeszcze nie widziałem serwera, ktory nie ma własnego adresu IP. To jak Małysz bez nart......
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline mirrorsun

  • Nowy
  • *
  • 17
  • 0
  • Status: Właściciel
Odp: nowa wersja, czy nowe problemy też ?
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 31, 2013, 08:41:29 am »
West,
Te cytaty są bezbłędne, aż się uśmiałem i ustabilizowałem humor na cały dzień ;D ;D ;D .
Za możliwość prv, dzięki serdeczne. Zapiszę sobie najpierw to, co mnie w preście gnębi, potem wyślę i pozostanę z nadzieją, że pytania moje nie zdołują Cię całkowicie.
A gdybyś szukał recenzenta do słownika polsko-prestyjskiego dla początkujących- polecam się. Sprawdzę każdą opcję, do każdej dodam swoje spostrzeżenia. Korzyść dla Ciebie- Spec nie zawsze myśli z poziomu laika ( jak ja ) i nie traktuje słowa, zwrotu jako coś, co może być niezrozumiałe. Korzyść dla mnie, bezcenna- nauka.
Próbowałem czytać angielskie poradniki prest, jest ic sporo, ale dałem sobie spokój. Jeśli nie znam pojęć fachowych słów, czy zwrotów po polsku, po angielsku też nie zrozumiem...
Bo masz rację w jednym, zachód jest przyzwoicie wyedukowany pod względem informatycznym, my trochę mniej. Zwłaszcza ja.I to właśnie " trochę" robi różnice. Zanim podjąłem się instalacji presty, czytałem, że jest prosty i intuicyjny w obsłudze. Moje rozczarowanie przyszło natychmiast po instalacji. Nie jest to program dla laika. A szkoda, bo być powinien.

Miłego weekendu,pozdrawiam
Janusz

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: nowa wersja, czy nowe problemy też ?
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 31, 2013, 10:58:10 am »
co do poradnika, mysle, ze lepszego niz to forum nikt juz nie stworzy. wszystkie pytania i odpowiedzi powtarzaja sie kilkukrotnie.... pytanie o zrobienie kopii przed aktualizacja ma juz dziesiatki odpowiedzi na forum. sam juz par razy wrecz kopiowalem z innych watkow bo nie chcialo mi sie klepac jednego i tego samego kilka razy... wystarczy chwile poswiecic nad wyszukiwarka, bo napewno jednym haslem nie znajdziemy odpoweidzi, a kazdy tak wlasnie by chcial.... tak samo byloby z poradnikiem. piszesz, ze sam masz juz 50 pytan. dodajac kolejne 500 innych uzytkownikow mamy juz 1000 stron aby zawrzec wysztko co mozna by zrobic (od strony pocztkujacego) w systemie. tez bez pewnej znajomosci wielu nie znajdzie, albo nei bedzie chcialo im sie szukac odpowiedzi. wiec beda na forum zadawali dalej te same pytania, bo szybciej napisac niz szukac.... no juz nie wspominajc pozniej o obrazach jak sie napisze, ze temat byl poruszany wielokrnotnie.... "ja szukalem ale nie znalazlem..." lenistwa nie wyplewi i taki poradnik tez nie zmieni mentalnosci.

PS. @west - podaj dla przestrogi co to za host...
design4VIP z innej strony...

*

Offline mirrorsun

  • Nowy
  • *
  • 17
  • 0
  • Status: Właściciel
Odp: nowa wersja, czy nowe problemy też ?
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 31, 2013, 11:36:37 am »
deejay3,
Masz rację, ale tylko częściowo.
1. Pytania się powtarzają- tak i dlatego lepiej mieć to w 1 miejscu.
2. Pracując na kilku oknach, bo chciałbym czytać i wdrażać jednocześnie, bardzo często przez nieuwagę zamknę 1 okno, żeby przejść do 2 giego, i zamykam wszystko.
3. Nie ma dla mnie nic bardziej wkurzającego jak oglądanie np. na youtubie instrukcji jak coś zrobić. Gość klika to i wychodzi mu tamto. Ja klikam to samo i wychodzi mi siamto. Stąd rozdział na wersje jest niezbędny.
4. kilka lat temu wyszło parę wydań np. matematyka dla idiotów, chemia dla idiotów itd. Nakłady te były hitem podobno, bo przedstawiały niby skomplikowane problemy językiem powszechnie dostępnym.
5. Dlatego, taki poradnik MUSI być napisany właśnie w taki sposób.
6. Dlaczego przy tworzeniu kopii można to zrobić automatycznie 1 linkiem, ale, niestety nie dla hostingu AZ. Nie wiem, ilu jest operatorów sieciowych w Polsce, nie wiem jak skomplikowana jest operacja powiązania hostingu z właśnie stowrzeniem tam kopii. Ale, gdyby była taka opcja i była zawarta w słowniku polsko-prestyjskim, pytań już by nie było typu " jak zrobić kopię ".

To była tylko moja propozycja, mi wygodniej by było mieć " papier", przed nosem, laptopa i do roboty ....
Ja osobiście bez wahania zapłaciłbym rozsądną kwotę za takie opracowanie.
Oczywiście, jest to tylko moje zdanie.
A z lenistwem to przyznaję, masz 100% racji, stąd wersja drukowana pomocy byłaby dla mnie idealna :)
Ale to lenistwo wynika właśnie z braku zebranych w 1 miejscu odpowiedzi. Bo ile czasu można przeszukiwać sieć, próbować, próbować, próbować ???
Oczywiście, jak się chce wyjaśnienia, trzeba szukać, ale dla mnie szukanie igły jest o po prostu zniechęcające. Zostawiam problem na dzień, czy 2 i znowu wracam. Bo projekt dokończę na 100%, obawiam się jednak, że jak będę to robił w takim tempie, jak dotychczas, zajmie mi to 2 lata ;D
Pozdrawiam
Janusz

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: nowa wersja, czy nowe problemy też ?
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 31, 2013, 12:33:07 pm »
no i znowu powracajac...

odnosnie pytania 1. - forum to jedno miejsce i w nim juz chyba wszystko bylo powidziane... z podstaw napewno po pare razy... i do wiekszosci wersji...

model drukowany.... jak juz wczesniej wspomnialem, zeby zebrac wszystkie podstawy trzeba by zawrzec setki pytan, jezlei chodzi o forum, wrzucasz w wyszukiwarke jakies zagadnienie i masz parenascie mozliwych rozwiazan. jedno z nich na pewno bedzie trafne. tyko tutaj znowu wraca kwestia lenistwa, bo raz, ze trzeba uzyc tej wyszukiwarki a dwa przegladnac pare-parenascie postow. a w papierowej? szukajac jakiegos drobnego problemu bedzie wertowal 3tys stron? tego nei da sie poukladac jak encyklopedia alfabetycznie bo kazdy jedno pytanie zadaje w inny sposob...

co do hostingow, to jest tego jak w upalny dzien grzybow po deszczu. kwesia rozroznienia ewentualnie moze dotyczyc panelu admina, czy to direct, czy cpanel... tutaj zawerzyc mozna by do najpopularniejszych z 5-6. ale to i tak nie istotne, bo prosciej jest uzywac FTP. no ale tutaj znowu kwestia zroznicowania oprogramowia czy to Total Commander czy FTPlus.... nie da rady kazdemu wylozyc dokladnie krok po kroku co i w jaki przycisk kliknac i w jakiej kolejnosci. wtedy taki manual mialby 30tys stron.... to samo z bazami... kopia to poprostu (jak sama nazwa wskazuje) - kopia wysztstkiego z czego korzysta Presta, czyli plikow (FTP) i bazy (MySQL). inaczej i prosciej nie da sie tego wytlumaczyc.

przy 6. pytaniiu za bardzi nie wiem o co chodzi. raczej pelnej kopii nie da sie zrobic z jednego linka. niby panele oferuja beckupy, ale w wielu wypadkach nie da sie ich pozniej przeselekcjonowac, np. chciac wgrac jedno z pominieciem drugiego (np. wgranie z BU tylko  folderu zdjec) i nie da rady przettzebic bazy danych. najtrafnijeszym jest wspomniane wczesniej kopie przez FTP i MySQL. a czy to AZ czy home.pl FTP jest takie samo.

nie masz czasu na probowanie... na tym to wlasnie polega.... jedno nie pomoze drugie da zadowalace rezultaty, tym bardziej, ze wiele rzeczy mozna uzyskac na wiele sposobow (CSS3 czy js czy jQuery jak przy sliderach) i taka metoda prob i bledow wybiera sie najrozsadniesza dla danego projektu. nie ma nic za darmo. nie na darmo mowi sie, ze "czas to pieniadz" i nie tyczy sie to tylko tego pieniadza w papierku ale tez i czas poswiecony nad tym, aby pozniej na tym "straconym" czasie zarobic...


design4VIP z innej strony...

*

Offline mirrorsun

  • Nowy
  • *
  • 17
  • 0
  • Status: Właściciel
Odp: nowa wersja, czy nowe problemy też ?
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 31, 2013, 12:50:54 pm »
To jest bardziej skomplikowane niż myślałem, bo jak piszesz np. : "CSS3, js, jQuery jak przy sliderach", to ja to przeczytać potrafię, ale rozumiem z tego dokładnie 0. :'( :'( :'(
I jeżeli ja mam tak sformułowaną  odpowiedż, to i zrobię 0.
Ale w takim razie będę brnął drogą prób i błędów, niezależnie od upływających miesięcy, licząc od czasu do czasu  na pomoc ze strony Polskie Wsparcie Prestashop i Kolegów, którzy mogą i chcą wiedzą się podzielić.
Miłego weekendu
Janusz

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: nowa wersja, czy nowe problemy też ?
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 31, 2013, 02:19:08 pm »
To jest bardziej skomplikowane niż myślałem, bo jak piszesz np. : "CSS3, js, jQuery jak przy sliderach", to ja to przeczytać potrafię, ale rozumiem z tego dokładnie 0. :'( :'( :'(

to sa podstawowe jezyki uzywane w efektach i "zabawkach" Presta. no o smarty i php nie wspominam. wiec sam sobie teraz odpoweidz... zeby zawrzec wszystkie te jezyki i jeszcze "po ludzku" to przetlumaczyc kompletnemu laikowi (bez urazy oczywiscie) ile stron musial by miec ten manual? jezlei na jedno pytanie mozna odpoweidzic w kilku "jezykach" programowania? sama instrukcja ustawien panelu presta ma chyba z 50 stron.... to ile zajela by instrokcja jej mozliwosci od strony przerobek? a tutaj tez kazdy dopieszcza presta po swojemu wiec kazdemu trzeba by osobno pewne rzeczy wykladac... dlatego dalej upieram sie przy zdaniu, ze lepszego tutariala na rynku polskim nie ma jak wlasnie to forum... i tutaj przy okazji po raz kolejny uznanie dla administratorow
design4VIP z innej strony...

*

Offline maronsan

  • Użytkownik
  • **
  • 26
  • 0
Odp: nowa wersja, czy nowe problemy też ?
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 31, 2013, 09:15:50 pm »
Amen