wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Znaki zapytania DEFAULT zamiast zdjęć i problem z LIVE EDIT i KOSZYKIEM

  • 0 Odpowiedzi
  • 1332 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline laurka92

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Witam,

Posiadam prestashop 1.5.4.1, serwer jakiego używam to linuxpl.com.
Napotkałam się z trzema problemami, które bardzo zniechecają do dalszego działania. Próbuję od miesiąca coś wygooglować, ale na marne. Więc zdecydowałam spytać o pomoc (to mój 1szy raz :) zawsze ostatecznie radziłam sobie sama).

1 sprawa to niedziałający LIVEEDIT. Mogę łapać bloki i przenosić je, ale nie mogę ich upuścić - pojawia się czerwone pole.
2 sprawa to problem z koszykiem, który wyświetlony jest na górze i pozostawia mi puste pole na prawo, tak że np blok homeslider jest "o ten koszyk" niżej pod nagłowkiem strony.
3 sprawa, to ta przez którą zdecydowałam się, aby tu napisać. Po wgraniu zdjęć produktów, nie działają one, pojawiają się znaki zapytania. Wiem dlaczego! Otóż w momencie  wgrywania zdjęcia wszystko jest okey. Problem polega na tym, że na zdjęcia
(w każdej postaci large, medium, thick itp) wgrywając się na serwer przyjmują do nazwy "_default". Mogę sobie poradzić z tym, usuwając pojedynczo przez przykładową filezille ten element z nazwy zdjęc - ale wydaje mi się to syzyfową pracą. Z resztą przy dużej ilości produktów zabrakłoby czasu.


Z góry dzięki za odpowiedzi i pomoc!
;D