wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

zmiana title

  • 24 Odpowiedzi
  • 7206 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline motorider

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 66
  • 0
Odp: zmiana title
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 29, 2009, 11:43:52 am »
Wydaje mi się, że jeden produkt (id_product) może mieć tylko jednego producenta (id_manufacturer) tak jak jest w tabeli ps_product.

Moja wersja działa poprawnie, w sklepie testowym nie miałem zdefiniowanych producentów dla wszystkich produktów.
Muszę jeszcze popracować nad title dla producentów.

http://www.magic-bra.pl

*

Offline Paweł Sokołowski

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 413
  • 10
    • Studio Eline.pl
Odp: zmiana title
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 29, 2009, 12:01:53 pm »
query wyrzucilo mi 2 producentow dla jednego produktu, a że nie grzebie tylko w prescie to raczej jest to dla mnie naturalne ze mozna miec ten sam towar od kilku producentów ;) tak to jest jak się zagląda z doskoku.

z tego co widze problem jest spowodowany u mnie (instalka 1.1.8) tym ze czesc produktow nie ma przypisanych dostawcow i producentow (0 w polach w bazie) stąd query porównując 0 do ID producenta leży

po poprawnym przypisaniu wartosci i zmianie query (powrot do twojej ostatniej linii) wyniki dla ID 7 są poprawne

aby tego uniknąć należało by porównać odebrany wynik i jesli == 0 (producent nie przypisany) odpowiednio przetworzyc query, można też zrobić default w bazie nie 0 a załóżmy 1 i stworzyć pod 1 producenta noname ;)
Moduły na życzenie, modyfikacje PrestaShop. | Pozycjonowanie sklepów STUDIO ELINE.pl | -> Katalog Sklepów PrestaShop <-

*

Offline Paweł Sokołowski

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 413
  • 10
    • Studio Eline.pl
Odp: zmiana title
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 29, 2009, 12:08:46 pm »
No ta - bylem przeciez w tym sklepie ;) robilem rozowe tło ... hihi

Widze ze powyciągane na prostą. Tylko ten top 2 razy za wysoki ;P

Czyli ty jestes locodesign ? czy rozmawiam z dwiema osobami - jedną na GG drugą tutaj ?
Moduły na życzenie, modyfikacje PrestaShop. | Pozycjonowanie sklepów STUDIO ELINE.pl | -> Katalog Sklepów PrestaShop <-

*

Offline motorider

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 66
  • 0
Odp: zmiana title
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 29, 2009, 12:15:20 pm »
Nie jestem locodesign, moje gg: 3061037. Też mi się wydaje, że top trochę za wysoki

*

Offline Paweł Sokołowski

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 413
  • 10
    • Studio Eline.pl
Odp: zmiana title
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 29, 2009, 12:20:53 pm »
a to tobie robilem rozowe tlo w miniaturkach, chyba nie - tyle ze sklep ten sam ;)
Moduły na życzenie, modyfikacje PrestaShop. | Pozycjonowanie sklepów STUDIO ELINE.pl | -> Katalog Sklepów PrestaShop <-

*

Offline motorider

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 66
  • 0
Odp: zmiana title
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 29, 2009, 12:27:00 pm »
Nad tym tłem można by jeszcze trochę popracować ponieważ miniaturki wyświetlane są w kilku miejscach, a nie wszędzie jest ten sam odcień różowego tła.

Skończyłem już robić title dla produktów:
/* Products specifics meta tags */
if ($id_product = Tools::getValue('id_product'))
{
$row = Db::getInstance()->getRow('
SELECT distinct '._DB_PREFIX_.'product_lang.name as name, meta_title, meta_description, meta_keywords, description_short, '._DB_PREFIX_.'manufacturer.name as manufacturer
        FROM '._DB_PREFIX_.'product_lang, '._DB_PREFIX_.'manufacturer, '._DB_PREFIX_.'product
        WHERE '._DB_PREFIX_.'product_lang.id_lang = '.intval($id_lang).' AND '._DB_PREFIX_.'product_lang.id_product = '.intval($id_product).' AND
        '._DB_PREFIX_.'product_lang.id_product='._DB_PREFIX_.'product.id_product AND
        '._DB_PREFIX_.'manufacturer.id_manufacturer='._DB_PREFIX_.'product.id_manufacturer');
       
       
if ($row)
{
if (empty($row['meta_description']))
$row['meta_description'] = strip_tags($row['description_short']);
return self::completeMetaTags($row, $row['name'].' - '.$row['manufacturer']);
}
}

i producentów:
/* Manufacturers specifics meta tags */
elseif ($id_manufacturer = Tools::getValue('id_manufacturer'))
{
$row = Db::getInstance()->getRow('
SELECT `meta_title`, `meta_description`, `meta_keywords`, `name`
FROM `'._DB_PREFIX_.'manufacturer_lang`, `'._DB_PREFIX_.'manufacturer`
WHERE id_lang = '.intval($id_lang).' AND '._DB_PREFIX_.'manufacturer_lang.id_manufacturer = '.intval($id_manufacturer).' AND
'._DB_PREFIX_.'manufacturer_lang.id_manufacturer='._DB_PREFIX_.'manufacturer.id_manufacturer');
if ($row)
{
if (empty($row['meta_description']))
$row['meta_description'] = strip_tags($row['meta_description']);
return self::completeMetaTags($row, $row['name'].' '.$row['meta_title']);
}
}

*

Offline Paweł Sokołowski

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 413
  • 10
    • Studio Eline.pl
Odp: zmiana title
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 29, 2009, 12:29:34 pm »
to raczej trzeba popracowac nad css'ami bo miniaturki są jedne ;)
Moduły na życzenie, modyfikacje PrestaShop. | Pozycjonowanie sklepów STUDIO ELINE.pl | -> Katalog Sklepów PrestaShop <-

*

Offline qbeczek

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
Odp: zmiana title
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 30, 2009, 04:59:40 pm »
to ja mam takie pytanie :)

chce mieć taką kolejność w title :

NAZWA_PRODUKTU - TYTUL_STRONY
to co podal motorider u mnie nie dziala (presta 1.2.2pl)

proszę o wskazówki jak to zmienić

*

Offline Paweł Sokołowski

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 413
  • 10
    • Studio Eline.pl
Odp: zmiana title
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 30, 2009, 05:03:28 pm »
zamien linie 505 w pliku tools.php na następujacą:

$metaTags['meta_title'] = $defaultValue.' - '.Configuration::get('PS_SHOP_NAME');
Moduły na życzenie, modyfikacje PrestaShop. | Pozycjonowanie sklepów STUDIO ELINE.pl | -> Katalog Sklepów PrestaShop <-

*

Offline pavoo

  • Nowy
  • *
  • 12
  • 0
Odp: zmiana title
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 29, 2012, 08:21:28 pm »
Odświeżę temat i zwrócę uwagę na mały błąd w konfiguracji nowej presty aby ustawienie działało. A zarazem proszę o pomoc przy konstrukcji zapytania MySQL aby układ działał identycznie tylko że dla kategorii.
Zacznę od małego błędu aby wcześniejsza konfiguracja działała w Prescie 1.4.8.2
A więc po zapytaniu które wcześniej przedstawił kolega należy dodać taki wpis aby to działało:

 if ($row)
                                {
                                        if (empty($row['meta_description']))
                                                $row['meta_description'] = strip_tags($row['description_short']);
                                        if (!empty($row['meta_title']))
                                                $row['meta_title'] = $title.$row['meta_title'].' - '.$row['manufacturer'];


                                        return self::completeMetaTags($row, $row['name']);
                                }
                        }

Mnie interesuje identyczne rozwiązanie tylko że dla kategorii i mam problem z zapytaniem MySQL. Podejrzewam że błąd jest czysto czeski ale prosiłbym o pomoc kogoś kto zna MySQL by to poprawić. Otóż mam taki kod i to nie funkcjonuje tak jak bym chciał:

$row = Db::getInstance()->getRow('
                                SELECT distinct '._DB_PREFIX_.'product_lang.name as name, meta_title, meta_description, meta_keywords, description_short, '._DB_PREFIX_.'category_lang.name as category,
        FROM '._DB_PREFIX_.'product_lang, '._DB_PREFIX_.'category_lang, '._DB_PREFIX_.'product
        WHERE '._DB_PREFIX_.'product_lang.id_lang = '.intval($id_lang).' AND '._DB_PREFIX_.'product_lang.id_product = '.intval($id_product).' AND
        '._DB_PREFIX_.'product_lang.id_product='._DB_PREFIX_.'product.id_product AND
        '._DB_PREFIX_.'category_lang.id_category='._DB_PREFIX_.'product.id_category_default');


                                if ($row)
                                {
                                        if (empty($row['meta_description']))
                                                $row['meta_description'] = strip_tags($row['description_short']);
                                        if (!empty($row['meta_title']))
                                                $row['meta_title'] = $title.$row['meta_title'].' - '.$row['category'];


                                        return self::completeMetaTags($row, $row['name']);