wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Problem po przeniesieniu sklepu

  • 2 Odpowiedzi
  • 4298 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline klimba

  • Nowy
  • *
  • 7
  • 0
Problem po przeniesieniu sklepu
« dnia: Październik 06, 2010, 09:28:20 pm »
Witam !

Mam problem  po przeniesieniu sklepu do "katalogu wyżej" na serwerze

np

teraz mój sklep jest w katalogu
root/katalog1/prestashop/...i tutaj znajduje się mój sklep

ostatnio  chciałem przenieść mój sklep z katalogu "prestashop" do katalogu "katalog1" i jak to zrobiłem sklep pokazał mi się w formie tekstowej. Tak jakby nie czytał cssa i nie widział żadnych obrazków. Jak wróciłem do starych ustawień tzn przekopiowałem sklep znowu do katalogu "prestashop" wszystko zaczęło chodzić normalnie.

Więc moje pytanie brzmi. Czy prestashop ma gdzieś zapisane ścieżki do cssa i obrazków i jak to zmienić?  A może jest inna przyczyna dlaczego tak się dzieje. Myślę że kogoś z Was na pewno spotkała taka sytuacja. Z góry dzięki za pomoc. Próbowałem znaleźć jakąś informację na necie ale na próżno.

pozdrawiam
Klimba

*

Offline chojnam

  • Użytkownik
  • **
  • 46
  • 0
Odp: Problem po przeniesieniu sklepu
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 07, 2010, 03:35:35 pm »
Ja przenosiłem z katalogu do katalogu i wszystko działało ok może masz problem z plikiem
.htaccess, przejrzyj sobie jeszcze plik /config/settings.inc tam masz wszystkie ustawienia, ale raczej obstawiał bym na winę serwer, spróbuj stworzyć sobie plik testowy php i dorzucić do niego  css i otworzyć go w nowej lokalizacji.   

*

Offline randam

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem po przeniesieniu sklepu
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 01, 2011, 08:52:33 am »
Witam;

 ??? dopiero zacząłem bawić się sklepem opartym na silniku Preta Shop. I miałem ten sam problem. opiszę co było i jak to rozwiązałem - może się komuś te informacje przydadzą.

Mam serwer wirtualny z domeną (www.randam.pl) na OVH i w katalogu głównym /www/ założyłem katalog ps (/www/ps) po czym zainstalowałem tam sklep. wszystko ładnie zadziałało nie było żadnych problemów. Stworzyłem subdomenę www.carving.randam.pl i wskazałem na katalog /www/ps/. po takim zabiegu sklep przestał czytać CSS tak jak u kolegi powyżej. Chwila zastanowienia i olśnienie  ;D Panel Administracyjny, ustawienia główne Folder: i zamiast /ps/ zostawiłem sam "/". Działa ... sprawdźcie www.carving.randam.pl

Jeśli jest to już gdzieś na tym forum opisane to przepraszam za powtórzenie - natomiast ja takiego opisu niestety nie znalazłem.

Pozdrawiam