wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

problemy podczas rejestracji

  • 3 Odpowiedzi
  • 1542 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline santomas

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
  • PrestaShop: 1.4.x
  • Status: Właściciel
problemy podczas rejestracji
« dnia: Lipiec 15, 2013, 06:53:17 pm »
Witam, mam kilka problemów związanych z rejestracją w sklepie wersja 1.4.4.1 otóż mam hurtownie gdzie klientami mogą być tylko firmy. [/size]Dane do założenia konta:1) podczas rejestracji teoretycznie nie potrzebuje, tzn mogą zostać ale nie musza być wymagane pola imię i nazwisko 2) mam check boxy o newsleterze i o partnerach (są odznaczone i nie wymagane) chciałbym dodać jeszcze jednego z regulaminem (ale wymagany)Dane teleadresowe:mam kilka danych m in. imię oraz podaj swoją nazwę adresu np dom praca i są wymagane (chciałbym się tego pozbyć wymagalności i żeby w ogóle nie wyświetlało się podczas rejestracji)i jeszcze jeden problem otóż jak ktoś czegoś nie wypełni to pojawiają się błędy gdzie można edytować tekst tych błędów bo np jak ktoś nie wypełni pole firma to pojawia się błąd nie wypełniono nazwiska. Chciałbym również jak ktoś się zarejestruje, zaznaczy newsletera podczas rejestracji, albo wypełni newsletera z gównej strony, żeby przyszedł mu mail w którym będzie musiał kliknąć na linka aktywacyjnego.[/color]

*

Offline santomas

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
  • PrestaShop: 1.4.x
  • Status: Właściciel
Odp: problemy podczas rejestracji
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 16, 2013, 07:19:18 pm »
Nikt nie pomoże ???

*

Offline presta4you.com

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 82
  • 2
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: problemy podczas rejestracji
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 16, 2013, 10:22:36 pm »
W dużej mierze nie obejdzie się bez poprawek programistycznych. Kilka rzeczy możesz zrobić sam. Przyjrzyj się klasie/kontrolerowi authentication. Jeżeli chodzi o wysyłanie maila to poszukaj odpowiedniego miejsca w kodzie w tej klasie. Jeżeli jednak nie miałeś do czynienia z php wcześniej to radzę dać wątek do działu 'rynek'.

Presta4you.com - moduły do prestashop

*

Offline santomas

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
  • PrestaShop: 1.4.x
  • Status: Właściciel
Odp: problemy podczas rejestracji
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 17, 2013, 01:35:01 am »
Dziękuję za odpowiedź, dobra na razie zostawmy te linki aktywujące po utworzeniu konta i po zapisaniu się do newslettera, chociaż wydaję mi się, że coś takiego to podstawa, i jakiś moduł do tego się znajdzie, bo równie dobrze do tego newslettera ja mogę sobie kogoś dopisać i wysłać mu maila z reklamą i kto mi powie że to ja sobie go dodałem.
Druga sprawa z tymi polami w czasie rejestracji myślę, że sobie sam z tym poradzę bo parę rzeczy już zrobiłem. Tylko prosiłbym o wytłumaczenie tego trochę bardziej łopatologicznie albo dać linka gdzie mogę to znaleźć (szukałem trochę ale przeważnie jakoś tak ogólnie to jest) napiszę jeszcze raz i parę jeszcze innych rzeczy
są dwa pola:
1) Dane do założenia konta
a)mam 4 pola imię, nazwisko, adres mailowy, hasło (wszystkie wymagane), chciałbym aby imię i nazwisko nie były wymagane ( bo prowadzę hurtownie i te dane ktoś może a nie musi podawać)
b) mam dwa checkboxy newsletter i o partnerach (nie są wymagane i tak niech zostanie), chciałbym dodać jeszcze dwa wymagane o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych (w tłumaczeniach jest ten tekst ale nie wiem gdzie on się w ogóle pojawia na stronie) i przeczytaniu i potwierdzeniu regulaminu (takie coś wyskakuje jak się składa zamówienie )
2)Dane teleadresowe
a)mam uruchomiony europejski nip (jak wpiszę nazwę firmy to pokazuje się pole z nipem jest wymagane ale chciałbym aby obok pola wyświetlała się gwiazdka)
b)nie będę powtarza jak schować niektóre pola aby nie były widoczne na stronie i nie były wymagane
c) nie mam pola nazwisko a pokazuje mi błąd że nie wypełniłem nazwiska i nie mogę się przez to zarejestrować
d) i na koniec edycja komunikatów błędów nie mogę tego znaleźć ( w tłumaczeniach też) pokazuje mi "imie jest wymagane" albo "adres1 jest wymagane"
Będę bardzo wdzięczny za pomoc.