wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Własny szablon do PrestaShopu

  • 16 Odpowiedzi
  • 5986 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline ronkad

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.4
  • Status: Programista
Własny szablon do PrestaShopu
« dnia: Lipiec 31, 2013, 02:07:32 pm »
Witam!
Tworzę katalog produktów oparty na PrestaShopie, skonfigurowałem moduły jakie są mi potrzebne, zrobiłem layout w Photoshopie.
Teraz muszę pociąć grafikę i zrobić szablon. Plik index.php nie zawierał jednak tego, czego się spodziewałem.  Wyczytałem, że ważny dla mnie jest plik global.css, ten z defaultowego szablonu jest jednak dość obszerny.
Chciałbym zbudować szablon od 0 - zaczynając od białej strony wrzucać poszczególne moduły, pakować je do divów i ładnie na stronie rozmieścić. Czy to dobra droga? Czy PrestaShop oferuje taki sposób pracy?

Pozdrawiam
Konrad

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,286
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Własny szablon do PrestaShopu
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 31, 2013, 02:09:46 pm »
oczywiście, że oferuje poczytaj sobie o gridach i możesz działać
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline ronkad

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.4
  • Status: Programista
Odp: Własny szablon do PrestaShopu
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 31, 2013, 02:58:11 pm »
oczywiście, że oferuje poczytaj sobie o gridach i możesz działać
Gridy wszędzie znajduję w kontekście wyświetlania produktów nie jako listy. Mógłbyś jeszcze coś podpowiedzieć jak o tym szukać?

*

Offline Angar

  • Tubylec
  • ****
  • 190
  • 2
Odp: Własny szablon do PrestaShopu
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 31, 2013, 03:42:15 pm »
Sądzę, że 99.9% szablonów powstaje w oparciu o standardowy szablon.
Zobacz ile jest kodu w plikach css dodatkowo dochodzą jeszcze pliki .tpl nie ma sensu ponownie tego wszystkiego przepisywać.


Zacznij w oparciu o standardowy szablon dostosowując jego strukturę do własnych potrzeb.
Presta-Portal.pl - Dokumentacja, funkcjonalność, szablony i usługi związane z PrestaShop.

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,286
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Własny szablon do PrestaShopu
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 31, 2013, 05:04:24 pm »
Cytuj
Gridy wszędzie znajduję w kontekście wyświetlania produktów nie jako listy. Mógłbyś jeszcze coś podpowiedzieć jak o tym szukać?
hmmm może wordpress będzie prostszy ? tam jest trochę mniej funkcji ale też gridy
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Własny szablon do PrestaShopu
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 01, 2013, 08:26:31 am »
raczej od "0" to tak za bardzo sie nie da.... sama struktura plikow szablonow jest scisle okreslona. takie budowanie od "0" zaczac by trzeba bylo od core, a to raczej glupia metoda ;)

dodatkowo... szablon szablonem, ale wiesza czesc grafik (tutaj smialo bym powiedzial z 80%) to grafiki w modulach a nie samych plikach szablonu (*.tpl) , wiec tak czy siak.... pidanie od "0" to pryszcz. tutaj wszystko da sie samymi stylami ustawic po swojemu defaultowy szablonik presta. a dalej to juz kombinacje modulami.
design4VIP z innej strony...

*

Offline ronkad

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.4
  • Status: Programista
Odp: Własny szablon do PrestaShopu
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 07, 2013, 03:09:07 pm »
 niestety trochę przeliczyłem swoje siły
ile można zapłacić za pociętego layoutu przerobienie na szablon do PrestaShopu?

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,286
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Własny szablon do PrestaShopu
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 07, 2013, 04:38:30 pm »
Różnie od stopnia trudności zaczyna się od 400 i leci do góry :)
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Własny szablon do PrestaShopu
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 07, 2013, 05:19:15 pm »
mozliwe, ze znajdziesz "studencika" za 200zl.... ale pamietaj, jakosc zawsze idzie za cena.... wspomniane "studeniki" robiace za przyslowiowe pivo czesto psuja rynek... pozniej powstaje miedzy zleceniowcami ogolna fama, ze "nie ma juz na swiecie fachowcow... zami partacze..." ale to sie ma za co sie placi.... chcac zaoszczedzic, pamietaj, aby przed zleceniem zaopatrzyc sie w duze dawki Nerwosolu ;) ja raz tez potrzebowalem na szybko robotki i z braku czasu zlecilem to "po darmosze".... oj... ciezko bylo.... a i tak musialem pozniej zarywac noce zeby nie polozyc terminu.to tak ku przestrodze.
design4VIP z innej strony...

*

Offline ronkad

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.4
  • Status: Programista
Odp: Własny szablon do PrestaShopu
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 08, 2013, 04:17:48 pm »
stopień trudności jest niski - PrestaShop będzie tylko w trybie katalogu, więc odchodzi dużo podstron
szablon jest pocięty, jest też już trochę css'a. jak ktoś by się chciał podjąć dopasowania pociętej grafiki do szablonu poproszę o ofertę ze stawką na kg małpka twenty4seven.pl

*

Offline Angar

  • Tubylec
  • ****
  • 190
  • 2
Odp: Własny szablon do PrestaShopu
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 08, 2013, 05:03:00 pm »
ronkad - daj ogłoszenie w dziale "rynek".


West i Deejay możecie podesłać mi na pw przykład jakiegoś szablonu wraz z wyceną? Bo mimo, że robię ostatnio dosyć czasochłonne średnio-zaawansowane szablony to chyba za słabo się cenię co prawda mam dzięki temu ciągłość zleceń, ale jednak chciałbym zaktualizować cennik swoich usług do poziomu cen rynkowych. Z góry dzięki.
Presta-Portal.pl - Dokumentacja, funkcjonalność, szablony i usługi związane z PrestaShop.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Własny szablon do PrestaShopu
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 08, 2013, 05:56:17 pm »
ale nie ma nic takiego jak "cena za szablon".... kazda strona jest inna, klient ma inne wymagania, dochodza moduly, jedne proste, zazwyczaj wliczane w cene, inne niby nic a czasochlonne. w kazdej stronie takich modulow "niby nic" moze byc 1-10, inne trzeba kupic bo nie oplaca sie pisac od podstaw.... jedna ze stron, ktora robilem, musialem rozbudowac o 36 nowych modulow, z tego 27 powstawalo od podstaw albo byly to dosc rozbudowane edycje juz istniejacych. kazda taka interwencja w moduly czy silnik sklepu generuje za soba koszty, wieksze, mniejsze, w zaleznsci od wymagan klienta. tutaj musisz sobie ustalic stawke godzionowa i na niej opierac wyceny. oczywiscie, nie mowie tutaj o realnym poswieceniu czasu nad jednym modulem, bo niejednokrotnie metoda prob i bledow ciagnie sie dzien, dwa, a w rezultacie okazuje sie taki element prowizorycznie prosty. wiec tutaj zakladasz stopin trudnosci odgornie, czyli w glowie ustalasz sobie jakies rozwiazanie teoretyczne, wydaje sie dosc proste, na ok. 100 linijek kodu, bez wiekszej ingerencji w core, to powiedzmy 2 godziny, a ze szukajac praktycznego rozwiazania i powiazania kodu, dopracowania bledow itp. posiwecasz 3 dni, to juz nie powinno byc zmartwieniem Klienta.... nie ma jakiegos "zlotego srodka" na okreslanie cen. to juz tylko mozna wywnioskowac przed stawaniem do projektu ze swojej wiedzy i umiejetnosci. na wyczucie, nie krzywdzac oczywiscie klienta, tak aby kazda strona z wypracowanego projektu byla jak najbardziej zadowolona.
design4VIP z innej strony...

*

Offline Angar

  • Tubylec
  • ****
  • 190
  • 2
Odp: Własny szablon do PrestaShopu
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 08, 2013, 06:30:34 pm »
Deejay wdrożyłem już tyle szablonów, że to wiem tylko wydaje mi się, że moje stawki są za niskie przez co psuje rynek dlatego chciałem porównać swoje stawki ze stawkami innych żeby ustalić je na podobnym poziomie.
Wysłałem ci na pw 2 linki do szablonów jeśli to nie problem to napisz mi na ile mniej więcej byś je wycenił jeśli jednak nie chcesz tego robić ok, rozumiem.
Presta-Portal.pl - Dokumentacja, funkcjonalność, szablony i usługi związane z PrestaShop.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Własny szablon do PrestaShopu
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 09, 2013, 12:05:17 pm »
mam byc szczery... troche odjezdzamy od tematu postu, ale ten juz chyba sie zakonczyl, a zasadnocz, tez koledze jakos otworzy to oczy przy szukaniu zleceniobiorcy.

co do cen, kazdy powinien cenic sie sam i raczej nie chcialbym wypowiadac sie na ten temat. kasujesz tyle, na ile jestes zadowolony. po drugie, to sie nazywa konkurencja. jakby ktokolwiek z nas wypowiedzial sie teraz na temat cen, a tym bardziej wycenial czyjas prace, to zakrawalo by to juz na zmowe cenowa. a to juz, z tego co sie orientuje, jest wrecz karalne ;)
design4VIP z innej strony...

*

Offline Angar

  • Tubylec
  • ****
  • 190
  • 2
Odp: Własny szablon do PrestaShopu
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 09, 2013, 12:43:20 pm »
Deejay wspomniałeś wcześniej o psuciu rynku więc postanowiłem o to zapytać bo dosyć często można przeczytać, że ktoś psuje rynek, ale nigdy nie ma żadnych konkretów od jakie stawki zaczyna się psucie a od jakiej już nie.


Ale ok, koniec tematu.
Presta-Portal.pl - Dokumentacja, funkcjonalność, szablony i usługi związane z PrestaShop.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Własny szablon do PrestaShopu
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 09, 2013, 12:57:58 pm »
Deejay wspomniałeś wcześniej o psuciu rynku więc postanowiłem o to zapytać bo dosyć często można przeczytać, że ktoś psuje rynek, ale nigdy nie ma żadnych konkretów od jakie stawki zaczyna się psucie a od jakiej już nie.


Ale ok, koniec tematu.

psucie rynku, tutaj mialem na mysli partaczy, ktorzy rzekomo za niska stawke cos wykonaja, a wiekszosci wypadkow nie maja o tym zielonego pojecia i konczy sie to zmianie 3-4 grafik ze standarodowego szablonu na inne kolory ;)

patrzac na twoje prace, tutaj widac juz wiedze i wlozona prace, wiec cena tutaj raczej nie jest wpomnianym psuciem rynku tylko zdrowa konkurencja. kazdy kasuje tyle ile mu potrzeba do zycia ;)
design4VIP z innej strony...

*

Offline Angar

  • Tubylec
  • ****
  • 190
  • 2
Odp: Własny szablon do PrestaShopu
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 09, 2013, 01:38:56 pm »
Deejay i West dzięki za wszystkie informacje, które dostałem na pw łapcie po plusie  :)
Presta-Portal.pl - Dokumentacja, funkcjonalność, szablony i usługi związane z PrestaShop.