wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Podatek dla obcokrajowców

  • 8 Odpowiedzi
  • 2185 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline sliw

  • Użytkownik
  • **
  • 28
  • 0
Podatek dla obcokrajowców
« dnia: Sierpień 01, 2013, 08:59:06 am »
Witam, Presta 1.5  i dwa problemy zwiazane z konfiguracja.
1. Wszyscy Goście oraz zalogowani użytkownicy w sklepie mają prawidłowo wyswietlane stawki ( brutto) przy produktach ( netto + 23 % vat )
 
Jesli zmienie adres dostawy w ustawieniach - lub zaloguje się ktoś z zewnątrz strefy Polska np ze strefy EU to widzi i kupuje tylko po netto .
Potrzebuje zeby również mieli ceny brutto , mysle ze problem prosty ale nie moge od 2 dni znaleźć opcji tej konfiguracji.
 
Drugim problemem jest realizacja wysyłki za granicę i wyłaczenie dla strefy EU Darmowej wysyłki. Czy jest mozliwośc aby ją wyłaczyc i zostawić tylk dla strefy polska ??
z góry dziekuje za pomoc
 

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Podatek dla obcokrajowców
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 01, 2013, 09:12:31 am »
ad 1. - reguły podatkow, ustaw podatek albo dla wszystkich krajów

ad. 2 - nie wiem, jestem dzieckiem 1.4 ;) "piateczki" sie ucze, wiec tez mam nadzieje, ze ktos podpowie, bo ja tez jestem zainteresowany tym pytaniem, rowniez z polaczeniem multistore. tutaj podepne do pytania jeszcze, czy jest mozliwosc ustawienia darmowych wysylek w danych rejonach dla poszczegolnych sklepow (1 kraj==1 sklep; rozne strefy darmowej wysylki)
design4VIP z innej strony...

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,286
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Podatek dla obcokrajowców
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 01, 2013, 09:34:59 am »
od 2 musisz ustawić aby wszystkie kraje były w jednej strefie ponadto dowiedz się w księgowości czy to jest ok. Ponieważ są różne szkoły 1 mówi o wysyłce z vat druga nie
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline sliw

  • Użytkownik
  • **
  • 28
  • 0
Odp: Podatek dla obcokrajowców
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 01, 2013, 09:57:03 am »
Kurcze troche nie rozumie ,
mam regułe przypisaną mozliwe ze w niej ustawione jest tylk odla pl. wewnątrz jest dodaj nowa regułe i proba dodania 23 do wszystkich krajów daje mi :
Istnieje już regułą podatku dla tego pa
 
Trzeba by usunąć i dodać nową ? w sklepie 300 produktów mam i troche kiepsko ręcznie przeklepać na nowe reguły ::(
 

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Podatek dla obcokrajowców
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 01, 2013, 12:48:22 pm »
poprostu nie dodawaj reguly tylko modyfukuj juz istniejaca...
design4VIP z innej strony...

*

Offline sliw

  • Użytkownik
  • **
  • 28
  • 0
Odp: Podatek dla obcokrajowców
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 01, 2013, 01:32:25 pm »
No niby tak ale  edycja zwykla to tylko wlacz wyłacz ewentualnie dodanie nowych "regul" do reguly ( foto2) pojawia sie tez blad jakis , i dopiero jak proboje dodac cos nowgo to na dole wyslwitla mi ze dla krajow istnieja juz , jednak w niej do wszystkich krajow dodana jest opcja 23 %VAT

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,286
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Podatek dla obcokrajowców
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 01, 2013, 03:34:34 pm »
strefy kolego strefy :)
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline sliw

  • Użytkownik
  • **
  • 28
  • 0
Odp: Podatek dla obcokrajowców
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 03, 2013, 01:33:05 pm »
Przepraszam za zamieszanie. Ogólnie błąd leżał w złej konfiguracji reguł. Pojawiły się dwie zbieżne. Niedopatrzenie z mojej strony.

Jesli mogę podpytać niezakładająć już nowego wątku. Czy jest szansa wyłączenia darmowej wysyłki u przewoźnika obsługujjącego zagranice ? ?
Taka opcja niby jest dostepna w paneli w liście dostawców ale jak by nie edytowalna

*

Offline sliw

  • Użytkownik
  • **
  • 28
  • 0
Odp: Podatek dla obcokrajowców
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 06, 2013, 04:03:57 pm »
Podbije jeszcze raz z prosbą o pomoc z wyłaczeniem darmowej wysyłki za granice. Pomoże ktoś /?