wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

upgrade a pozycja

  • 4 Odpowiedzi
  • 1189 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline cristiano555

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
upgrade a pozycja
« dnia: Sierpień 13, 2013, 07:00:22 pm »
Witam,

Mam sklep firmowy postawiony na prescie 1.4.9. Chciałbym go upgradeowac do 1.5.4.1.

Czy moge to zrobić poprzez installatrona? Czy baza klientow i produktow tez przeszkoczy? I najwazniejsze czy moze na tym ucierpiec pozycja strony w google. Strona jest zaindeksowana, na haslo nazwy firmy i kilka innych jestem na 1szej stronie. Nie chcialbym tego stracic.


Temat podobny znalazlem, ale dotyczyl innej wersji, nie bylo nic o pozycji, a odpowiedzi niezrozumialem. Stad nowy watek. Z gory sory za lamerskie pytania :D



*

Offline presta4you.com

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 82
  • 2
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: upgrade a pozycja
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 14, 2013, 12:32:08 am »
Update możesz zrobić poprzez moduł '1-Click Upgrade - AutoUpgrade'.
Baza klientów jak i wszystkie dane zostaną przeniesione. Problem będziesz miał jednak z szablonem. Trzeba będzie dostosować go do prestashop 1.5 i to zazwyczaj sprawia najwięcej problemów.
Co do pozycji to niestety nie wiem.
Presta4you.com - moduły do prestashop

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,286
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: upgrade a pozycja
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 14, 2013, 07:50:59 am »
Temat czyli wygląd najszybciej przeniesiesz przez moduł theme import export. wtedy zachowane są pozycje modułów. Niestety część funkcji z tematu mogłabyć przestarzała i wtedy zaczynają się schody
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline cristiano555

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: upgrade a pozycja
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 14, 2013, 03:51:34 pm »
Dzięki za odpowiedzi.

W chwili obecnej sklep jest na startowym szablonie/motywie. Ja tam praktycznie nic nie zmieniałem.  Dlatego na obecnym wygladzie az tak mi nie zalezy. Jak przejde na 1.5.4.1 to zamierzam kupic i podpiac nowy szablon. Czy zmiana motywu wplynie na pozycje strony w google? Wydaje mi się że nie powinna, bo treść strony zostanie ta sama. Jest tak?


*

Offline Tler

  • Tubylec
  • ****
  • 193
  • 6
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: upgrade a pozycja
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 14, 2013, 05:56:47 pm »
To zależy jak jest zoptymalizowany, ale skoro teraz masz standardowy, to raczej wyjdziesz na plus lub nie zauważysz różnicy.


Blog o prestashop; szablony, hosting,  newsy.

Tanie profesjonalne szablony do PrestaShop: SPRAWDŹ