wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

import CSV - nie wgrywają się zdjęcia.

  • 12 Odpowiedzi
  • 5427 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline chinchill

  • Nowy
  • *
  • 7
  • 0
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
import CSV - nie wgrywają się zdjęcia.
« dnia: Wrzesień 03, 2013, 01:07:01 pm »
Witam, Mam problem z sklepem prestashop 1.5.5
Przeprowadzam się z usługi istore allegro, właśnie na prestashop, i w związku z tym mam importy plików csv zawierające kilka tysięcy produktów - udało mi się skonfigurować pomyślnie csv tak aby produkty się importowały, niestety nie udaje się zaimportować zdjęć. występuje błąd:
Jest 3 ostrzeżeń  Ukryj ostrzeżenie
Błąd kopiowania pliku: http://www.serwer.pl/medias/sys_master/celum_assets/37__hpa00800_tif.jpg?13
Produkt n°2: obraz nie może być zapisany:
Błąd kopiowania pliku: http://wow.serwer.com/modelviewer/thumbs/npc/43352.png


oba linki w oryginalnych postaciach otwierają się w przeglądarce - ponadto na moim hostingu php pozwala na otwieranie zdjęć zewnetrznych. proszę o porady


Pozdrawiam, JMW

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,286
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: import CSV - nie wgrywają się zdjęcia.
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 03, 2013, 02:39:30 pm »
zobacz uprawnienia katalogów img jakie są zmień tymczasowo na 777. Ponadto możesz z wersji developerskiej [github] pobrać plik adminimport i go podmienić
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline chinchill

  • Nowy
  • *
  • 7
  • 0
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: import CSV - nie wgrywają się zdjęcia.
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 03, 2013, 04:29:22 pm »
niestety zmiana chmodów nie pomogła, natomiast katalog admin/import/index.php zawiera plik który zdecydowanie nie wygląda na odpowiedzialny za importowanie czegokolwiek

*

Offline chinchill

  • Nowy
  • *
  • 7
  • 0
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: import CSV - nie wgrywają się zdjęcia.
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 03, 2013, 09:21:25 pm »
dodatkowo odnalazłem plik adminImportController i go podmieniłem, niestety nie przyniosło to żadnej poprawy. Poprawiłem też błąd z magic quotes, oraz wgrałem wszystkie pliki przez inny ftp, poniewaz filezilla powoduje zmiany w checksumach, i w backoffice oczywiscie wyskakiwala lista wszystkich plików jako modyfikowanych.


Ma żadnych forach nikt nawet nie wchodzi do mojego tematu, nie licząc tego. Nie rozumiem czemu prestashop nie pokazuje kodu błędu, albo chociaż powodu, czemu nie mogł skopiować tego obrazka, próbowałem z wieloma adresami zewnetrznymi obrazków, żaden nie zadziałał.
Bardzo proszę o pomoc, ponieważ bez tej funkcjonalności nie mogę uruchomić mojego sklepu, a działalność przynosi straty...


*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: import CSV - nie wgrywają się zdjęcia.
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 04, 2013, 08:04:38 am »
a wrzuc testowo zdjecia na serwer gdzie znajduje sie sklep i zobacz czy wtedy doda zdjecia. mozliwe, ze serwer jednak nie obsluguje zewnetrznych URL
design4VIP z innej strony...

*

Offline chinchill

  • Nowy
  • *
  • 7
  • 0
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: import CSV - nie wgrywają się zdjęcia.
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 04, 2013, 08:57:39 am »
w ramach testu odpaliłem prosty skrypt:
<?php
$url = 'http://www.letsgodigital.org/images/artikelen/35/d90-test-photo.jpg';
$img = 'test/test.jpg';
file_put_contents($img, file_get_contents($url));
?>
skrypt oczywiscie zadziałał i obrazek pojawił się w folderze test.
wgrałem obrazek o nazwie 1.png do folderu admin/import/test/1.png i taką też podałem ścieżkę - w dalszym ciągu ps zwraca
Błąd kopiowania pliku: ../admin/import/test/1.png
próbowałem podać ścieżkę pełną, skróconą, bez admin/import bez ../ lecz za każdym razem występuje identyczny błąd.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: import CSV - nie wgrywają się zdjęcia.
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 04, 2013, 01:10:23 pm »
problemy ze zdjeciami w CSV byly jeszcze w wersji 1.5.3.1, ale pozniej zostaly niby naprawione. nie wiem, pozniej nie sprawdzalem, ale w powyzszej wersji dzialalo bez problemu przy podmianie wspomnianego pliku AdminImport z github. sprawdz czy jak podmieniales plik nie zastapil ci duzych liter. ewentualnie jeszcze raz go pociagnij, tylko patrz na wersje. jezeli serwer ma otwarte adresy to tylko i wylacznie szukalbym przyczyny w tym miejscu. niby to nie ma nic do znaczenia... ale nieraz to tylko niby... wyczysc smarty/compile najlepiej z poziomu FTPa, druga rzecz, wyczysc cache przegladarki po zamianiue pliku AdminImport, moze cos jeszcze w przegladarce siedzi i omija jakies kody... zaraz ktos powie, ze pisze glupoty, tez mam takie wrazenie, ale nieraz takie wlasnie duperele wala cala sttrone, a niby nic nie maja do rzeczy ;) sprawdzenie nic nie kosztuje ;)
design4VIP z innej strony...

*

Offline chinchill

  • Nowy
  • *
  • 7
  • 0
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: import CSV - nie wgrywają się zdjęcia.
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 04, 2013, 01:38:05 pm »
czyli chodzi o podmienienie tego pliku?
https://github.com/PrestaShop/PrestaShop/blob/development/controllers/admin/AdminImportController.php
Wykonałem wszystkie czynności które mi poradziłeś, niestety - w dalszym ciągu jest to samo - błąd kopiowania pliku


Sam już nie wiem co robić, przez taką głupią rzecz cała działalność stoi mi w miejscu...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 04, 2013, 01:55:34 pm wysłana przez chinchill »

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: import CSV - nie wgrywają się zdjęcia.
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 04, 2013, 06:50:33 pm »
to juz  nie mam pomyslow, jedno co mi przychodzi jeszcze do glowy to masz otwrte UTL tylko na stronie glownej (front). wrzuc plik php.ini z wpisem 'allow_url_fopen = on' do katalogu Admina

jeszcze tak patrzac na linki z pierwszego posta, to ani pierwszy ani drugi sie nie otwieraja.... sprawdz jeszcze raz wpisane linki, oraz czy w csv masz poprawne kodowanie UTF8 (najepiej uzywaj do zapisu OpenOffice, na pewno nie MS Excel) oraz http:// przed linkami
design4VIP z innej strony...

*

Offline chinchill

  • Nowy
  • *
  • 7
  • 0
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: import CSV - nie wgrywają się zdjęcia.
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 04, 2013, 07:00:32 pm »
rozwiązaniem okazała się wersja php - zmieniłem z 5.2 na 5.4 i obrazki zaczęły się ładować.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: import CSV - nie wgrywają się zdjęcia.
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 04, 2013, 07:08:11 pm »
raczej to nie tyle byla wersja, co jednak cos z ustawien nie wspolgralo a z nowa istalacja zmienily sie globalne ustawienia i pomoglo. obstawialbym na taka ewentualnosc, bo raczej miedzy 2 a 4 nie ma az tak wielkiej roznicy ;) presta sama w sobie wymaga tylko 5.1....
design4VIP z innej strony...

*

Offline chinchill

  • Nowy
  • *
  • 7
  • 0
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: import CSV - nie wgrywają się zdjęcia.
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 04, 2013, 07:26:33 pm »
ale po zmianie na 5.2 obrazki się nie ładują więc coś jest na rzeczy

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: import CSV - nie wgrywają się zdjęcia.
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 04, 2013, 08:00:02 pm »
to juz by glebiej trzeba wejsc w ustawienia jednego i drugiego, porownaj glowne pliki ini tych wersji. ja mam 5.3.1 i u mnie dziala poprawnie, wiec za barzdo nie wypowiem sie na temat tego czy na 5.2 dziala czy nie... ale razcej powinno wg wymagan presta. stawialbym tylko i wylacznie na gloalbe ustawienia. ale wazne, ze dziala ;) pracuj pracuj i pochwal sie pozneij resultatami na "Sklepy" ;)
design4VIP z innej strony...