wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

cena wysyłki w zależności od jej wagi i długości

  • 4 Odpowiedzi
  • 1387 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Art86

  • Nowy
  • *
  • 10
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.4
  • Status: forum
cena wysyłki w zależności od jej wagi i długości
« dnia: Wrzesień 16, 2013, 01:54:42 pm »
Witam wszystkich.

Mam taki problem, Ustawiłem sobie kuriera, porobiłem kategorie wagowe i przypisałem im odpowiednie ceny za wysyłkę. Wszystko ok. Jednak pojawia się pewien problem. Otóż kurier za niestandardowe, dłużycowe przesyłki (długość powyżej standardu firmy kurierskiej) kasuje inne stawki. Generalnie większość towarów mam raczej wymiarowych, ale dla pewnej części towarów musiałbym ustalać osobno ceny wysyłki. Da się to jakość obejść? W wysyłce (sposób dostawy -> nazwa firmy kurierskiej) zaznaczyłem, że przykładowo maksymalna długość produktów obsługiwanych przez kuriera wynosi do 140cm; Wynik poza zakresem: wyłącz. No i dla krótszych przedmiotów, mieszczących się w przedziale, ceny wysyłki są ok i spełniają moje oczekiwania. Kiedy jednak wrzucam do koszyka dłuższy produkt niż zaznaczony zakres, to od razu pod ceną produktu w koszyku wyskakuje mi: darmowa dostawa. Da się jakoś zrobić, żeby w ogóle nie podawało nic na temat wysyłki i wtedy ustalałbym z klientem wszystko poprzez maila? W przypadku niewymiarowych wysyłek trudno jest przypisać z automatu cenę wysyłki. 

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: cena wysyłki w zależności od jej wagi i długości
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 16, 2013, 03:11:46 pm »
utworz nowego kuriera, ktory bedzie sie pokazywal w momencie przekroczenia wysylki, ewentualnie dodaj do takich produktow "dodatkowy koszt wysylki"

design4VIP z innej strony...

*

Offline Art86

  • Nowy
  • *
  • 10
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.4
  • Status: forum
Odp: cena wysyłki w zależności od jej wagi i długości
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 18, 2013, 10:52:22 am »
A jak dodać ten dodatkowy koszt wysyłki? Zaznacza się to gdzieś? Czy może masz na myśli, żeby w opisie produktu zaznaczyć pogrubioną czcionką, że do ceny towaru będzie ustalony dodatkowy koszt wysyłki? W sensie, że byłoby jak teraz, że klient wrzuca towar do koszyka wyskakuje ta darmowa wysyłka, ale mailowo ustalamy koszt dostawy. Byłoby to w miarę ok? Załatwienie tego tak, że będzie od razu cena taka jaka ma być chyba będzie nierealne. Wszystko rozbija się o grzejniki, a jak wiadomo one mają różne długości i wagi, więc ciężko będzie to jakoś sensownie skategoryzować... :/

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: cena wysyłki w zależności od jej wagi i długości
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 18, 2013, 11:26:11 am »
w karcie produktu masz taka opcje, tam wpisujesz dodatkowy koszt i w przewozniku ustatawiasz zeby doliczal taki koszt. przeanalizuj ten watek http://prestashopforum.pl/index.php?topic=11387.0 i postepuj dokladnie tak samo tylko w druga strone ;)
design4VIP z innej strony...

*

Offline Art86

  • Nowy
  • *
  • 10
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.4
  • Status: forum
Odp: cena wysyłki w zależności od jej wagi i długości
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 24, 2013, 10:15:16 pm »
Dzięki za pomoc. Trochę mnie zasypało obowiązkami i nie było za bardzo kiedy tego ogarnąć. Póki co rozwiązałem to tak, że utworzyłem nowego kuriera o nazwie indywidualna wycena i koszt transportu dałem na 0zł dla niego. Jak jest przedmiot o długości zbyt dużej dla mojego domyślnego kuriera, to wyskakuje indywidualna wycena i też jest to jakieś rozwiązanie. Jak będę miał troszkę czasu, to sprawdzę sposób który podałeś powyżej.