wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

[NAPRAWIONE] platnoscipl - błąd wyświetlania konfiguracji PrestaShop 1.4.4.1

  • 12 Odpowiedzi
  • 6770 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline pweb

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Perfect-Web
Witam,
w module platnoscipl jest błąd przy wyświetlaniu konfiguracji. Należy poprawić kod w linii 190 zamieniając
$conf = Configuration::getMultiple(array('PLATNOSCI_POS_ID', 'PLATNOSCI_AUTH_KEY_1', 'PLATNOSCI_AUTH_KEY_2'));
na następujący
$conf = Configuration::getMultiple(array('PLATNOSCI_POS_ID', 'PLATNOSCI_AUTH_KEY_1', 'PLATNOSCI_AUTH_KEY_2', 'PLATNOSCI_POS_AUTH_KEY'));
Nie wpływa to krytycznie na działanie modułu, ale jest to drobne niedociągnięcie że za każdym razem po zapisie konfiguracji znika nam zawartość jednego pola.

*

Offline Loki

  • Nowy
  • *
  • 9
  • 0
Odp: [NAPRAWIONE] platnoscipl - błąd wyświetlania konfiguracji PrestaShop 1.4.4.1
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 04, 2011, 01:14:13 pm »
Witam,
kod, który podałeś rzeczywiście powoduje prawidłowe wyświetlanie zapisanego kodu pos_auth_key, ale po przyjęciu płatności w moim sklepie i tak system wysyła do mnie wiadomość "platnosci.pl ID transkacji: 1702xxxxWarning : the secure key is empty, check your payment account before validation". Zdaje się, że coś jeszcze trzeba by poprawić. Płatności normalnie dochodzą tylko ta wiadomość troszkę irytuje, ale da się z nią żyć.

*

Offline pweb

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Perfect-Web
Odp: [NAPRAWIONE] platnoscipl - błąd wyświetlania konfiguracji PrestaShop 1.4.4.1
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 24, 2011, 07:42:29 pm »
w module platnoscipl jest jeszcze jeden błąd przy weryfikacji płatności skutkujący błędem w treści wiadomości od kupującego:
Warning : the secure key is empty, check your payment account before validation

W pliku validation.php. należy poprawić kod w linii 93 zamieniając:
$platnoscipl->validateOrder($response['trans_order_id'], $trans_state, intval($response['trans_amount'])/100, $platnoscipl->displayName, 'platnosci.pl ID transkacji: '.$response['trans_id']);na:

$platnoscipl->validateOrder($response['trans_order_id'], $trans_state, intval($response['trans_amount'])/100, $platnoscipl->displayName, 'platnosci.pl ID transkacji: '.$response['trans_id']), array(), NULL, false, $cart->secure_key);
oraz usunąć kod z linii 92:
$cart = null;

*

Offline jbator

  • Użytkownik
  • **
  • 46
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • jbator.pl - portfolio - strony www, sklepy internetowe
Odp: [NAPRAWIONE] platnoscipl - błąd wyświetlania konfiguracji PrestaShop 1.4.4.1
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 29, 2011, 12:22:56 am »
Znalazłem małe TYPO w podanym powyżej kodzie:

$platnoscipl->validateOrder($response['trans_order_id'], $trans_state, intval($response['trans_amount'])/100, $platnoscipl->displayName, 'platnosci.pl ID transkacji: '.$response['trans_id']), array(), NULL, false, $cart->secure_key);

Powinno być:

$platnoscipl->validateOrder($response['trans_order_id'], $trans_state, intval($response['trans_amount'])/100, $platnoscipl->displayName, 'platnosci.pl ID transkacji: '.$response['trans_id'], array(), NULL, false, $cart->secure_key);

*

Offline jbator

  • Użytkownik
  • **
  • 46
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • jbator.pl - portfolio - strony www, sklepy internetowe
Odp: [NAPRAWIONE] platnoscipl - błąd wyświetlania konfiguracji PrestaShop 1.4.4.1
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 29, 2011, 12:25:37 am »
Znalazłem małe TYPO w podanym powyżej kodzie:

$platnoscipl->validateOrder($response['trans_order_id'], $trans_state, intval($response['trans_amount'])/100, $platnoscipl->displayName, 'platnosci.pl ID transkacji: '.$response['trans_id']), array(), NULL, false, $cart->secure_key);

Powinno być:

$platnoscipl->validateOrder($response['trans_order_id'], $trans_state, intval($response['trans_amount'])/100, $platnoscipl->displayName, 'platnosci.pl ID transkacji: '.$response['trans_id'], array(), NULL, false, $cart->secure_key);

*

Offline wujek_bogdan

  • Moje portfolio
  • Stały użytkownik
  • ***
  • 68
  • 0
    • Moje portfolio:
Odp: [NAPRAWIONE] platnoscipl - błąd wyświetlania konfiguracji PrestaShop 1.4.4.1
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 13, 2011, 11:11:15 pm »
Nie jest to chyba błąd specyficzny dla platnosci.pl, widzę w zgłoszeniach błędów presty, że dotyczy też paypal. Ja natomiast mam ten problem z przelewy24.

Czym ten błąd jest spowodowany, czy mam się nim martwić i jak go naprawić?
Presta 1.4.4.1
Moje portfolio: design.serwisamano.pl

*

Offline pweb

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Perfect-Web
Odp: [NAPRAWIONE] platnoscipl - błąd wyświetlania konfiguracji PrestaShop 1.4.4.1
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 14, 2011, 09:03:59 am »
zmieniła się metoda validateOrder w kalsach PrestaShop i ma teraz nowy obowiązkowy argument na samym końcu.
Plik classes/PaymentModule.php
public function validateOrder($id_cart, $id_order_state, $amountPaid, $paymentMethod = 'Unknown', $message = NULL, $extraVars = array(), $currency_special = NULL, $dont_touch_amount = false, $secure_key = false)
Założenie jest takie, żeby przekazywać do płatności secure_key i żeby to wracało w odpowiedzi z płatności do dodatkowego potwierdzenia, że to jest właściwa transakcja, a nie próba oszustwa. Także poniższe rozwiązanie jedynie rozwiązuje problem pojawiającego się błędu, ale nie stosuje tego zabezpieczenia we właściwy sposób.

W module przelewy24 trzeba edytować plik validation_prestashop_ok.php
i w liniach 104 i 108 poprawić kod:
$o_przelewy24->validateOrder($i_id_order,2,$p24_kwota*0.01,$opis);
na:
$o_przelewy24->validateOrder($i_id_order,2,$p24_kwota*0.01,$opis, array(), NULL, false, $secure_key); //Perfect-Web
oraz w linii 101 dodać kod:
$cart = new Cart($i_id_order);  //Perfect-Web
$secure_key = $cart->secure_key;

Rozwiązania dla przelewy24 nie testowałem, bo nie mam tam konta, ale powinno działać.

*

Offline powershop24.pl

  • Użytkownik
  • **
  • 22
  • 0
    • PowerShop24
Odp: [NAPRAWIONE] platnoscipl - błąd wyświetlania konfiguracji PrestaShop 1.4.4.1
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 08, 2012, 02:10:13 pm »
zmieniła się metoda validateOrder w kalsach PrestaShop i ma teraz nowy obowiązkowy argument na samym końcu.
Plik classes/PaymentModule.php
public function validateOrder($id_cart, $id_order_state, $amountPaid, $paymentMethod = 'Unknown', $message = NULL, $extraVars = array(), $currency_special = NULL, $dont_touch_amount = false, $secure_key = false)
Założenie jest takie, żeby przekazywać do płatności secure_key i żeby to wracało w odpowiedzi z płatności do dodatkowego potwierdzenia, że to jest właściwa transakcja, a nie próba oszustwa. Także poniższe rozwiązanie jedynie rozwiązuje problem pojawiającego się błędu, ale nie stosuje tego zabezpieczenia we właściwy sposób.

W module przelewy24 trzeba edytować plik validation_prestashop_ok.php
i w liniach 104 i 108 poprawić kod:
$o_przelewy24->validateOrder($i_id_order,2,$p24_kwota*0.01,$opis);
na:
$o_przelewy24->validateOrder($i_id_order,2,$p24_kwota*0.01,$opis, array(), NULL, false, $secure_key); //Perfect-Web
oraz w linii 101 dodać kod:
$cart = new Cart($i_id_order);  //Perfect-Web
$secure_key = $cart->secure_key;

Rozwiązania dla przelewy24 nie testowałem, bo nie mam tam konta, ale powinno działać.
Też mam problem z tymi komunikatami przy Przelewy24. Wcześniej była taka sytuacja, że po akceptacji płatności nie były wysyłane wiadomości z potwierdzeniem zamówienia ani do kupującego ani do sprzedawcy.
Błąd (wiadomość) jaki się pojawiał wtedy przy zamówieniu miał treść:
"Warning : the secure key is empty, check your payment account before validation."
Wprowadziłem powyższą zmianę w pliku validation_prestashop_ok.php, w skutek czego PrestShop zaczął wysyłać potwierdzenia zamówienia do kupującego, ale nadal nie przychodziły komunikaty o nowym zamówieniu do sprzedającego.
Nadal też pojawiał się błąd przy zamówieniu, który był podobny do poprzedniego ale różnił się pierwszym słowem:
"ArrayWarning : the secure key is empty, check your payment account before validation.".
Czy da się coś jeszcze z tym zrobić?

Presta 1.4.4.1PL

powershop24.pl

*

Offline Juzio

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
Odp: [NAPRAWIONE] platnoscipl - błąd wyświetlania konfiguracji PrestaShop 1.4.4.1
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 03, 2012, 08:34:41 am »
Też mam problem z tymi komunikatami przy Przelewy24. Wcześniej była taka sytuacja, że po akceptacji płatności nie były wysyłane wiadomości z potwierdzeniem zamówienia ani do kupującego ani do sprzedawcy.
Błąd (wiadomość) jaki się pojawiał wtedy przy zamówieniu miał treść:
"Warning : the secure key is empty, check your payment account before validation."
Wprowadziłem powyższą zmianę w pliku validation_prestashop_ok.php, w skutek czego PrestShop zaczął wysyłać potwierdzenia zamówienia do kupującego, ale nadal nie przychodziły komunikaty o nowym zamówieniu do sprzedającego.
Nadal też pojawiał się błąd przy zamówieniu, który był podobny do poprzedniego ale różnił się pierwszym słowem:
"ArrayWarning : the secure key is empty, check your payment account before validation.".
Czy da się coś jeszcze z tym zrobić?

Presta 1.4.4.1PL

powershop24.pl




Znaleźliście rozwiązanie tego problemu? Dzięki za informację.

*

Offline Wooldi

  • Nowy
  • *
  • 1
  • 0
Odp: [NAPRAWIONE] platnoscipl - błąd wyświetlania konfiguracji PrestaShop 1.4.4.1
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 21, 2012, 01:33:31 am »
W parametrach funkcji validateOrder został pominięty jeden parametr - uzupełnienie go usuwa komunikat:

$o_przelewy24->validateOrder($i_id_order,2,$p24_kwota*0.01,$opis, NULL, array(), NULL, false, $secure_key); //Perfect-Web

Podobną zamianę zrobiłem też w pliku validation_prestashop_error.php.

I komunikat zniknął.

Sprawdzam jeszcze wywołanie funkcji:
header('Location: '.__PS_BASE_URI__.'order-confirmation.php?orderid='.$i_id_order); z plików  validation_prestashop_ok.phpvalidation_prestashop_error.php, ponieważ wydaje mi się, że jest wywoływana z niewłaściwymi parametrami... Jak coś ustalę, dam znać.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 21, 2012, 01:51:43 am wysłana przez Wooldi »

*

Offline Piątek

  • Nowy
  • *
  • 2
  • 0
Odp: [NAPRAWIONE] platnoscipl - błąd wyświetlania konfiguracji PrestaShop 1.4.4.1
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 15, 2012, 07:29:42 pm »
I jak Wooldi, są jakieś wyniki sprawdzenia wywołania tej funkcji?:)

*

Offline rufete

  • Użytkownik
  • **
  • 22
  • 0
Odp: [NAPRAWIONE] platnoscipl - błąd wyświetlania konfiguracji PrestaShop 1.4.4.1
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 10, 2013, 10:48:43 pm »
Odgrzewam wątek. Mam ten sam problem, tyle że jest to moduł PayU 1.8. Czy ma ktoś jakiś pomysł?

*

Offline Lukalago

  • Nowy
  • *
  • 8
  • 0
Odp: [NAPRAWIONE] platnoscipl - błąd wyświetlania konfiguracji PrestaShop 1.4.4.1
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 16, 2013, 11:37:40 am »
U mnie po wprowadzeniu zmian w pliku validation.php nie przychodzą potwierdzenia zamówień (platnoscipl).