wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Problem z wyszukiwarką

  • 6 Odpowiedzi
  • 1658 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline krzyho

  • Nowy
  • *
  • 18
  • 0
Problem z wyszukiwarką
« dnia: Listopad 12, 2013, 03:56:38 pm »
Witam,

Mam dziwny problem z wyszukiwarką sklepu. Jak dodaję produkt marki K&N to wyszukiwarka nie widzi produktu, myślę, że chodzi tu o symbol "&" presta nie może coś zatrybić, czy ktoś się spotkał z takim przypadkiem?...może kodowanie gdzieś trzeba zmienić, albo coś dodać, żeby po wpisaniu w pole wyszukiwarki K&N pojawiła się lista.

Posiadam prestashop ver.1.3.1.1 i już nie wiem co może być przyczyną, bardzo proszę o jakąkolwiek podpowiedź.

Pozdrawiam,
Krzysiek.

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,288
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Problem z wyszukiwarką
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 12, 2013, 04:46:58 pm »
spróbuj znacznika html &
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline krzyho

  • Nowy
  • *
  • 18
  • 0
Odp: Problem z wyszukiwarką
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 12, 2013, 05:21:43 pm »
No właśnie próbowałem z tym, że ze średnikiem podczas zapisywania wyskakuje błąd:

1 błąd. pole nazwa (Polski (Polish)) jest nieprawidłowe

bez średnika, produkt się zapisuję, tylko nie widzę, żeby to coś dało, wyszukiwarka jak nie pokazywała tak nie pokazuje produktu:/

*

Offline krzyho

  • Nowy
  • *
  • 18
  • 0
Odp: Problem z wyszukiwarką
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 12, 2013, 05:39:47 pm »
Właśnie odkryłem, że jeżeli nazwę zapiszę jako "Ka&N" wyszukiwarka pokazuję produkt;) ("a", jest to obojętnie wybrana litera)...czyli błąd powoduję symbol "&" na drugim miejscu w nazwie, później może być wpisany gdziekolwiek i jest ok,wszystko działa.... dziwne:)

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Problem z wyszukiwarką
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 12, 2013, 08:54:06 pm »
problem wyszukiwarki PS jest juz dosc dlugo walkowany. nie wiem dlaczego we fron nie jest uzywana wyszukiwarka z babkoffice, ta dziala wysmienicie. znaczy... wiem skad zaleznosc, chodzi o wydajnosc i szybkosc strony. no ale do rzeczy twojego problemu. wyszukwairka fron dziala dopiero od 3 znakow, za znaki uwaane sa tylko litery, wiec biorac pod uwage czy twoje K&N  czy bylo by to K-N to wyszukiwarka widzi tylko pierwszy znak i reszty juz nie. zeby to dzialao trzeba by znacznej zmiany w controlerze wyszukwiarki.
design4VIP z innej strony...

*

Offline krzyho

  • Nowy
  • *
  • 18
  • 0
Odp: Problem z wyszukiwarką
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 13, 2013, 02:10:28 pm »
a czy można było by to jakoś przerobić, obejść, żeby wyszukiwarka traktowała "&" jako literę?...ewentualnie gdzie szukać tego problemu (w jakich plikach). 

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Problem z wyszukiwarką
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 13, 2013, 02:28:21 pm »
tak jak pisalem, jest, ale wymaga to istotnej zmiany w kontlerze wyszukiwarki. tutaj zeby cokolwiek zmienic musisz juz dosc powaznie znac programowienie przynajmniej w PHP
design4VIP z innej strony...