wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

PrestaShop vs reszta świata

  • 5 Odpowiedzi
  • 5666 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Leszczu

  • Użytkownik
  • **
  • 25
  • 0
PrestaShop vs reszta świata
« dnia: Listopad 05, 2009, 11:06:55 am »
Witam WSZYSTKICH!

Trafiłem na to forum niejako przez przypadek.

Szukam sklepu z dość rozbudowaną funkcjonalnością. Nie osCommerce.

Chce otworzyć własny sklep podobny do tego: www.rockmetalshop.pl i szukam narzędzia.

Moje pytania:

- czy prestashop w dużym stopniu obciąża system
- czy ma jakies ograniczenia w darmowej wersji
- jakie ma wymagania
- czy są moduły obsługujące płatności online
- czy jest jakiś sposób integracji PrestaShop z jakimiś programami do prowadzenia sprzedaży

To na razie tyle. W miarę jak będę się zapoznawał ze sklepem napewno pojawi się pytań więcej.

Pozdrawiam
Maciej

*

Offline Paweł Sokołowski

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 413
  • 10
    • Studio Eline.pl
Odp: PrestaShop vs reszta świata
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 05, 2009, 12:17:18 pm »
- czy prestashop w dużym stopniu obciąża system // porownywalnie do oscommerce
- czy ma jakies ograniczenia w darmowej wersji // jest tylko darmowa wersja - niektóre moduly dodatkowe sa platne
- jakie ma wymagania // jak do kazdego innego sklepu ;) jak masz 5000 produktow to vps jak 500.000 to i dedyk moze sie gotowac ...
- czy są moduły obsługujące płatności online // tak są
- czy jest jakiś sposób integracji PrestaShop z jakimiś programami do prowadzenia sprzedaży // nie znam, ale wiele osób o to pyta więc pewnie powstaną

Moduły na życzenie, modyfikacje PrestaShop. | Pozycjonowanie sklepów STUDIO ELINE.pl | -> Katalog Sklepów PrestaShop <-

*

Offline Leszczu

  • Użytkownik
  • **
  • 25
  • 0
Odp: PrestaShop vs reszta świata
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 05, 2009, 09:32:14 pm »
a możliwości w porównaniu z osc albo magento?

*

Offline Paweł Sokołowski

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 413
  • 10
    • Studio Eline.pl
Odp: PrestaShop vs reszta świata
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 05, 2009, 09:40:35 pm »
jak dla mnie mozliwosci ma mniejsze od osc, moze za kilka lat bedzie lepiej. W tej chwili ilosc modulow, funkcjonalnosc, etc przemawiają za OSC. OSC jest starym skryptem i zdecydowanie nie obsluguje wielu bajerow, jakie sa w nowych rozwiazaniach (ajax,itd), ale też przewyższ Preste czy Magento ilością modułów i światowym wsparciem.

Znam sklepy na OSC gdzie jest po 500.000 produktow, nie znam sklepu na prescie gdzie jest wiecej niz 10.000 (sadze ze max jaki widzialem to okolo 6 tys.). Magento nie ma polskiego supportu i jeszcze mniej modułów niz PS. Zreszta od Magento mnie skutecznie odrzucił pierwszy widok bazy danych :)
Moduły na życzenie, modyfikacje PrestaShop. | Pozycjonowanie sklepów STUDIO ELINE.pl | -> Katalog Sklepów PrestaShop <-

*

Offline Rainman

  • Nowy
  • *
  • 1
  • 0
Odp: PrestaShop vs reszta świata
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 16, 2009, 08:21:03 pm »
Witam, również jestem początkującym i mam podobne pytanie co kolega i aby nie zakładać kolejnego wątku podepnę się do tego.
Moje pytanie dotyczy "PrestaShop vs..." Prawo karne (komercja), a dokładniej licencji. Mój kolega, który można powiedzieć, wcale nie zna się na komputerach a ma małą firmę meblową, prosił mnie abym stworzył stronę internetową jego firmy z katalogiem jego produktów (późniejszym czasie strona z katalogu miała by stać się rodzajem sklepu). Szukając po sieci pomocy naukowych w pisaniu w PHP znalazłem właśnie tego gotowca. Prawdę mówiąc spełnia on w pełni moje oczekiwania (a przynajmniej takie jest moje pierwsze wrażenie:) ). Jako że  język angielski trochę u mnie kuleje nie bardzo mogę zrozumieć postanowień licencyjnych. W związku z czym chciał bym się dowiedzieć czy mogę ściągnąć i postawić zamieszczony na waszej stronie Prestashop oraz użyć go do celów "komercyjnych" tak aby nie wpakować kolegi na mine narażając go na konflikt z prawem.
Z góry dziękuje za odpowiedź:)

*

Offline Paweł Sokołowski

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 413
  • 10
    • Studio Eline.pl
Odp: PrestaShop vs reszta świata
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 16, 2009, 08:45:06 pm »
jak najbardziej
Moduły na życzenie, modyfikacje PrestaShop. | Pozycjonowanie sklepów STUDIO ELINE.pl | -> Katalog Sklepów PrestaShop <-