wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Fatal error: Allowed memory size of 67108864 bytes exhausted (tried ....

  • 5 Odpowiedzi
  • 2986 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Mustang

  • Nowy
  • *
  • 15
  • 0
Witam

Mam problem z baza i wielkością

Fatal error: Allowed memory size of 67108864 bytes exhausted (tried to allocate 68410 bytes) in ..../classes/Tools.php on line 548

pytanie - czy ktoś się spotkał już z czymś takim ?

przykład znajduje się tutaj

http://isklep.net/projektor/19384-projektor-sanyo-xu-301-lcd-xga-3000ansi-5001-lan.html

ma ktoś pomysł jak to rozwiązać?

I jak wywalic z bazy produkty już niedostępne

*

Offline Paweł Sokołowski

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 413
  • 10
    • Studio Eline.pl
Odp: Fatal error: Allowed memory size of 67108864 bytes exhausted (tried ....
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 12, 2009, 11:05:01 am »
Jlosc pamieci przeznaczona dla ciebie zostala wykorzystana, brakuje niewiele - ale masz tam cos niezoptymalizowanego, skoro potrzebujesz więcej pamięci do wyswietlenia tego jednego produktu jaki listingu z kategorii. Z drugiej strony wyglada na to ze masz do dyspozycji 8mb co jest wartoscia bardzo małą biorąc pod uwagę dzisiejsze wymagania. Niektóre hostingi maja po 128 mb ;)

Napisz do providera o zwiekszenie limitu i zoptymalizuj zapytania jakie sie tworzez przy pojedynczych produktach - pewnie jakie dodatkowe moduly typu pokaz inne w tej kategorii itd ...

Produkty niedostepne z bazy mozesz wywalic bezposrednio w bazie.

Mam tez specjanie dostosowany modul do masowej zmiany atrybutow (w tym i dostępności) dla poszczegolnych produktow wg kategorii, jesli jestes zainteresowany na dole moje GG.
Moduły na życzenie, modyfikacje PrestaShop. | Pozycjonowanie sklepów STUDIO ELINE.pl | -> Katalog Sklepów PrestaShop <-

*

Offline Mustang

  • Nowy
  • *
  • 15
  • 0
Odp: Fatal error: Allowed memory size of 67108864 bytes exhausted (tried ....
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 12, 2009, 08:29:08 pm »
Dzięki Paweł, napisze i zobaczymy, co do wyłączania to mam to robione skryptem codziennie o 6 rano :D

Działą to tak

Ściąga cenniki i tworzy jeden, a następnie wylącza sklep i robi update przy okazji włączając tylko dostępne produkty - produkty których już nie mam to automatem zostawia wyłączone. Dlatego mam już ponad 18 tys produktów z tego jakieś 6 tys nieaktywne i jak to teraz wywalić.

A boje się ze to może być problem. Baza ma jakieś 150 mb :(

*

Offline Paweł Sokołowski

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 413
  • 10
    • Studio Eline.pl
Odp: Fatal error: Allowed memory size of 67108864 bytes exhausted (tried ....
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 12, 2009, 08:48:13 pm »
Jesli te nieaktywne produkty to sa "starocie" ktorych nie bedziesz potrzebowal to skrypt ktory ci aktualizuje baze powinien od razu je usuwac. Tak bylo by najprosciej.

Swoja droga zastanow sie nad tym czy nie zwiekszyc pakietu lub nie zmienic hostingu, bo z tego co widze to nie wiem jak chcesz na 8 mb pamieci ciagnac sklep z baza 150 mb i 12 tys produktow (18 tys w bazie).

Sytuacje takie jak ta gdzie hosting nie wytrzymuje beda sie nasilac, w Twoim dobrze pojetym interesie jest zadbanie o dobre zaplecze sprzetowe.

BTW rozumiem ze ktos ukrywa czasami stopke do oprogramowania (albo link), ale zeby zastepowac ją własną to już naprawde wstyd.
Moduły na życzenie, modyfikacje PrestaShop. | Pozycjonowanie sklepów STUDIO ELINE.pl | -> Katalog Sklepów PrestaShop <-

*

Offline Mustang

  • Nowy
  • *
  • 15
  • 0
Odp: Fatal error: Allowed memory size of 67108864 bytes exhausted (tried ....
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 13, 2009, 12:40:46 pm »

BTW rozumiem ze ktos ukrywa czasami stopke do oprogramowania (albo link), ale zeby zastepowac ją własną to już naprawde wstyd.

Ano wstyd - ale to pozostałość po kolesiu z którym to robiłem i mnie olał :(

Co do kasowania od razu to nie, bo jeżeli jakaś hurtownia wywali produkt na 1 - 2 miesiące to kasując produkt potem musze go ponownie wgrywać a tak mam go i operacje kasowania zamierzam raz na pół roku robić.

Co do pamięci to wydaje mi się że mam 64 mb na skrypt a nie 8, mam chyba rozwiązanie problemu ale musze potestować je i dam niebawem info.

*

Offline Paweł Sokołowski

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 413
  • 10
    • Studio Eline.pl
Odp: Fatal error: Allowed memory size of 67108864 bytes exhausted (tried ....
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 13, 2009, 12:45:45 pm »
Co do ilosc pamieci - sprawdzilem -> 64 ;), kiedys zapamietalem ze 67 z przodu to 8 mb, ale jak widac zle zapamietalem. No to tym bardziej jak ci sie sypie sklep na 64 mb pamieci to jest cos wyraznie nie dobrze.

Masz pole aktywny (0,1) uzywaj tego
Moduły na życzenie, modyfikacje PrestaShop. | Pozycjonowanie sklepów STUDIO ELINE.pl | -> Katalog Sklepów PrestaShop <-