wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Osobne zdjęcie dla miniatury kategorii - moduł?

  • 5 Odpowiedzi
  • 4122 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline susurim

  • Nowy
  • *
  • 15
  • 0
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Osobne zdjęcie dla miniatury kategorii - moduł?
« dnia: Listopad 24, 2013, 03:35:33 am »
Witam,


W moim layoucie baner kategorii jest prostokątny, a miniatura kwadratowa, którą Presta tworzy automatycznie przez przeskalowanie baneru. Czy zna ktoś może moduł, który dołoży dodatkową pozycję w bazie danych na miniaturę? Może ktoś pisał już coś podobnego


Prestashop 1.5.6.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Osobne zdjęcie dla miniatury kategorii - moduł?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 24, 2013, 09:39:21 am »
ale przeciez miniatury tworzysz bez zadnych modulow... wchodzisz w PA > preferencje > zdjecia i tam masz "dodaj nowy" - dodajesz, wpisujesz swoje watrosci i generujesz na samym dole glownej storny 'zdjecia' miniatury, czy to dla wszystkich zdjec czy tylko dla nowo dodanego rozmiaru... 
design4VIP z innej strony...

*

Offline susurim

  • Nowy
  • *
  • 15
  • 0
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Osobne zdjęcie dla miniatury kategorii - moduł?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 25, 2013, 01:17:03 am »
Dzięki za odpowiedź. Nie jestem jednak pewny czy dobrze się rozumiemy.
Zdjęcie kategorii ma wymiar 650 x 164. Miniatura generowana jest przez PS dla podkategorii ma 58x58px. I tak jest dobrze wg projektu. Jednak przy takim przeskalowaniu nic nie widać, dlatego chciałbym użyć osobnego pliku graficznego dla miniatury.
Czy rozwiązanie podane przez Ciebie pomoże mi w tym? Z tego co tam widziałem mogę zadeklarować inny rozmiar dla zdjęcia i wygenerować od nowa miniatury. Czy czegoś nie widzę? Jestem mocno początkujący w PS :(

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Osobne zdjęcie dla miniatury kategorii - moduł?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 25, 2013, 08:36:09 am »
tak, tworzysz rozmiar, generujesz i to prawie tyle.

dalej, w pliku szablonu category.tpl w okolicy linii ~80 (zalezne od szablonu, w secji <!- Subcategories ->)wpisuszjesz swoja nazwe rozmiaru dla danej miniatury, zamiast 'medium_default' i ustawiasz style dla tego elementu.
design4VIP z innej strony...

*

Offline susurim

  • Nowy
  • *
  • 15
  • 0
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Osobne zdjęcie dla miniatury kategorii - moduł?
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 26, 2013, 03:41:50 am »

Teraz mam już pewność, że się nie rozumiemy :)

Rozwiązanie, o którym piszesz znam i rozumiem, ale nie pomoże mi ono w tym problemie. Jak na rysunku - miniatura w projekcie ma swój wymiar - 58x58px. Przy przeskalowaniu zdjęcia przez prestę nic nie widać, ale nie z winy PS tylko z racji tego, że po zmniejszeniu nic nie będzie widać po prostu, za mała grafika. Potrzebuję rozwiązania, które pozwoli mi wrzucić dodatkowe zdjęcie, specjalnie przygotowane, na którym coś będzie widać. Tymczasowo namówiłeś mnie :) i zrobiłem tak jak pisałeś - przy czym żeby to miało ręce i nogi zmieniłem wymiar miniatury na 253x58 i w ten sposób jest wyraźnie. Może przegadam klienta, że inaczej sie nie da, ale wiem że ten problem i tak nie da mi spokoju.


*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Osobne zdjęcie dla miniatury kategorii - moduł?
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 26, 2013, 09:40:49 am »
z automatu takiego czegos to nei zrobisz w standardzie. zostaje ci albo powazniejsze rozwiazanie i przerobka kontrolera bydowania miniatur, albo prostsze rozwiazanie, zalatwienie sprawy stylami: generujesz miniarute jak na img 1 a w stylach ustalasz blok dla nad tym img na wymiary 58x58 z atrubitami overflow:hidden; to powinno jak najbardzoej zalatwic sprawe.
design4VIP z innej strony...