wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

PS 1.6 Alfa do testow w koncu dostepna!

  • 17 Odpowiedzi
  • 11170 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
PS 1.6 Alfa do testow w koncu dostepna!
« dnia: Grudzień 05, 2013, 08:10:46 pm »
http://www.prestashop.com/download/old/prestashop_1.6.0.1.zip


pare slow z pierwszego wrazenia:
tak szczerze po pierwszych godzinach spedzonych na "6"tce? nie powala, a wrecz przeciwnie... panel wydaje mi sie w porownaniu z 1.5 nieporozumieniem...

kolorystyka meczy oczy, mala widocznosc ogolna - staly top od gory, stala stopka od dolu, menu z boku... monitor to minimum w jakosc HD zeby pozostalo miejsca na glowne okno edycji... na laptopie to wiecej przewijania niz ustawien...

kiepska w porownianiu z 1.5 nawigacja po menu...

za wiele nie dodano, jedno z takich wiekszych nowosci to udalo mi sie wychwycic puki co mozliwosc ustawienia w czasie wylaczania produktu przekierowania 404/301/302 - to moze byc pomocne przy SEO

ogolne wrazenie BO 3+


nowy szablon boostramp - tez nie powala, no ale to tylko szablon, to i tak sie zmienia, wiec tutaj na temat szablonu nie bede sie rozpisywal. jednak pare rzeczy dodano dosc pomocnych (to chyba beda moduly, jednak nie da sie sprawdzic bo AdminModuleControler jeszcze nie dziala...) ktore wczesniej trzeba bylo szukac i osobno dodawac do .4 czy .5


teraz juz tylko czekac na pierwsza wersje Stable (obecna ukonczona w 70%): http://www.prestashop.com/en/progress-1-6
design4VIP z innej strony...

*

Offline Tler

  • Tubylec
  • ****
  • 193
  • 6
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: PS 1.6 Alfa do testow w koncu dostepna!
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 06, 2013, 06:12:24 pm »
Panel podoba mi się akurat dużo bardziej, bo łatwiej można się po nim poruszać.
Blog o prestashop; szablony, hosting,  newsy.

Tanie profesjonalne szablony do PrestaShop: SPRAWDŹ

*

Offline And63

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 89
  • 3
Odp: PS 1.6 Alfa do testow w koncu dostepna!
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 06, 2013, 09:49:53 pm »
Panel można przełączyć z poziomu admina do widoku klasycznego, czyli poziomego u góry...
Nowy szablom może i nie powala na kolana, ale w porównaniu do poprzedniego jest to kosmos :)

*

Offline Tler

  • Tubylec
  • ****
  • 193
  • 6
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: PS 1.6 Alfa do testow w koncu dostepna!
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 01, 2014, 10:49:24 am »
Jak dla mnie teraz 1.6.0.3 tak dobrze działa, że jak wyjdzie beta to będę już dla siebie na niej tworzył.
Blog o prestashop; szablony, hosting,  newsy.

Tanie profesjonalne szablony do PrestaShop: SPRAWDŹ

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,285
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: PS 1.6 Alfa do testow w koncu dostepna!
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 01, 2014, 11:11:14 am »
Jak dla mnie teraz 1.6.0.3 tak dobrze działa, że jak wyjdzie beta to będę już dla siebie na niej tworzył.




Ale alfa jest wyżej niż beta :)
Niestety nie dopracowali systemu bootstrap ......, Nie jest to moim zdaniem obecnie baza do stawiania sklepów w Polsce. Obecny szablon nawet w fazie testów jest do wyrzucenia ..... :) no chyba, że 1.6 i szablon napisany od podstaw. Ponadto testując ostatnie wydanie trafiłem po kilkuminutowym klikaniu na błędy w panelu admina, które uniemożliwiają normalną sprzedaż


reasumując cierpliwości ..........
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline Tler

  • Tubylec
  • ****
  • 193
  • 6
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: PS 1.6 Alfa do testow w koncu dostepna!
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 01, 2014, 04:31:45 pm »
"The Release date for PrestaShop v1.6 BETA will be February 3rd, 2014.".


W alfa 1.6.0.2 faktycznie były błędy w panelu, ale lepiej działające 1.6.0.3 wziąłem ostatnio już z Githuba :D
Blog o prestashop; szablony, hosting,  newsy.

Tanie profesjonalne szablony do PrestaShop: SPRAWDŹ

*

Offline robertos803

  • Nowy
  • *
  • 2
  • 0
    • żyj jak najlepiej
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: PS 1.6 Alfa do testow w koncu dostepna!
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 12, 2014, 12:49:55 pm »
powinni dopracować to wszystko aby działało bo wkońcu to jest dla użytkowników i marka firmy może spać

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: PS 1.6 Alfa do testow w koncu dostepna!
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 12, 2014, 01:06:30 pm »
powinni dopracować to wszystko aby działało bo wkońcu to jest dla użytkowników i marka firmy może spać
z calym szacunkiem, ale jaka "firma" ? to projekt spolecznosciowy i kazdy, Ty rowniez, mozesz przez np. Github poprawic to i owo, zeby  "dopracować to wszystko aby działało bo wkońcu". dac cos za darmo to jeszcze pretensje, zale i upominanie... nie jest to jakas tam storna w HTML na 300 linijek kodu, zeby ota tak od reki wszystko na raz zadzialalo bez zgrzytow. dlatego jest to projekt otwarty, aby kazdy mogl wskazac i porpawic bledy. tutaj nalezy sie tylko cieszyc, bo porownujac z innymi czolowymi silnikami OS to presta jest chyba najprezniej rozwijajacym sie projektem. na 17.03 zostala juz zapowiedziana pierwsza wersja "stable" jednak raczej bym sie na nia nie rzucal z projektami sklepow dla klientow... owszem prace mozna zaczynac, ale tez pare podwersji trzeba bedzie jeszcze poczekac aby byl to projekt dopracowany (m.in. przez spolecznosc) na tyle, zeby stawiac na tym duze sklepy. cierpliwosc, to klucz ;)
design4VIP z innej strony...

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,285
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: PS 1.6 Alfa do testow w koncu dostepna!
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 12, 2014, 01:58:13 pm »
Deejay czasem odnoszę wrażenie, że czytać nie potrafisz..... Wersja 1.5.6.2 i 1.6 ma ten sam środek - czyli silnik. Odradzałbym tylko używanie tematu z wersji 1.6
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline tyktak

  • Nowy
  • *
  • 2
  • 0
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: PS 1.6 Alfa do testow w koncu dostepna!
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 12, 2014, 01:58:55 pm »
Też uważam, że nie ma się co rzucać i zaraz robić na tej wersji. Lepiej trochę poczekać niż sytuacja się ustabilizuje.
A póki co działać na stabilnych wersjach.

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,285
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: PS 1.6 Alfa do testow w koncu dostepna!
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 12, 2014, 02:01:23 pm »
Panowie czy ja po chińsku piszę ?
Wersja 1.5.6.2 i 1.6 ma ten sam środek - czyli silnik

nie ma się czego bać
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: PS 1.6 Alfa do testow w koncu dostepna!
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 12, 2014, 02:54:31 pm »
Deejay czasem odnoszę wrażenie, że czytać nie potrafisz..... Wersja 1.5.6.2 i 1.6 ma ten sam środek - czyli silnik. Odradzałbym tylko używanie tematu z wersji 1.6
nie wiem za bardzo czego nie potrafilem przeczytac.... moja opinie wyrazilem do stroierdzenia @robertosa, to ze to ten sam silnik tez nie do konca sie zgodze, zauwazylem dosc powazne zmiany w niektorych klasach i konttrolerach, malo istotne, ale na pewno nie jest to 100% ten sam silnik nie ruszony. panel tez ma pare funkcji wiecej, wiec raczej bez rozbudowy i przerobki kontrolerow i klas by nie moglo sie obyc... owszem nie sa tak radyklane zmiany jak miedzy 1.4 a 1.5 ale zmiany sa. bledy byly i byc beda, inaczej po co co chwila wypuszczac nowa podwersje ;) czy sie bac czy sie nie bac? no wole dmuchac na zimne i jeszcze chwile w zaciszu domowym przetestowac sobie nowa wersje zanim puszcze ja "do ludzi"
design4VIP z innej strony...

*

Offline Tler

  • Tubylec
  • ****
  • 193
  • 6
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: PS 1.6 Alfa do testow w koncu dostepna!
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 12, 2014, 05:40:24 pm »
Przecież to był następny odkopany post w celu zostawienia linka, a użytkownik być może nawet nie wie co to jest Presta :P
Blog o prestashop; szablony, hosting,  newsy.

Tanie profesjonalne szablony do PrestaShop: SPRAWDŹ

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: PS 1.6 Alfa do testow w koncu dostepna!
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 12, 2014, 05:46:09 pm »
Przecież to był następny odkopany post w celu zostawienia linka, a użytkownik być może nawet nie wie co to jest Presta :P
nie zwracalem uwagi ile ma postow itp, dopiero teraz sie przygladnalem i tutaj rzeczywiscie, przyznaje racje, jednak na tym, jak i innych, sa tez jednostki "poczatkujace", dlatego staralem sie przedstawic Presta, co to jest, jak dziala itd. ale dalej nie wiem skad zarzut, ze rzekomo "nie umiem czytac"
design4VIP z innej strony...

*

MERA

  • Gość
Odp: PS 1.6 Alfa do testow w koncu dostepna!
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 20, 2014, 10:23:15 am »
Czytając to forum mam wrażenie że to już nie pomoc w zakresie P.S tylko robi się mały biznes .Na początku jak pamiętam było wiele ciekawych rozwiązań i można było naprawdę coś zyskać a teraz jak masz problem to tylko kasa i nie za wiele pomocy.Nie dotyczy to każdego użytkownika forum jest owszem kilku wspaniałych ludzi jak np. administrator który jest bardzo aktywny i chwała mu za to. Jeszcze jest kilku do kompletu porządnych gości ale nie będę ich wymieniał bo sami to widzicie.Chciałbym aby powróciła dawna pomoc w poprawie funkcjonowania P.S.
Pozdrawiam wszystkich.   

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: PS 1.6 Alfa do testow w koncu dostepna!
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 20, 2014, 10:38:51 am »
Czytając to forum mam wrażenie że to już nie pomoc w zakresie P.S tylko robi się mały biznes .Na początku jak pamiętam było wiele ciekawych rozwiązań i można było naprawdę coś zyskać a teraz jak masz problem to tylko kasa i nie za wiele pomocy.Nie dotyczy to każdego użytkownika forum jest owszem kilku wspaniałych ludzi jak np. administrator który jest bardzo aktywny i chwała mu za to. Jeszcze jest kilku do kompletu porządnych gości ale nie będę ich wymieniał bo sami to widzicie.Chciałbym aby powróciła dawna pomoc w poprawie funkcjonowania P.S.
Pozdrawiam wszystkich.   
tutaj sie zgodze, jest to oczywiscie biznes... nie ma nikogo na etacie, nikt z tego nie ma gradientow itp... a czas to pieniadz. kiedys, zwroc uwage, byly to dosc prozaiczne problemy, ecommerce ruszal i ludzie nie mileli zbyt wielkich wymagan, owczesne rozwiazania tez nie dawaly wiele mozliwosci... obecnie wszystko sie zmienia, czlowiek chce wiele, wiekszosc rozwiazan problemow czy pytan z forum nie da wie tak jak kiedys rozwiazac w jednej linijce kodu... no niestety, za wymagania sie placi. a udzielanie sie na forum... nie wiem jak inni ale z wlasnego doswiaczenia powiem, ze i na tym mozna zarobic. ludzie szukajacy deweloperow na pewno zwracaja uwage na aktywnosc i jakosc watkow z forum. ja sam dostaje wiele pytan ludzi spoza forum z poczatkiem wiadomosci "widac, ze masz duza wiedze... ile by to kosztowalo...", ocziwiscie z ta wiedza... wiele zostalo mi do nauki, nie jestem alfa i omega, ale jestem uparty w dazeniu do celu... nie raz, cos co powinno zajac mi 2-3 godziny zajmuje mi 2-3 dni... a to czas, a czas to pieniadz...  no i tak to dziala. wiedza wielu z nas nie bierze sie sama od siebie, to sa godziny spedzone na poszukiwaniach, kombinacjach, szukaniu po calym necie (nie raz mam wrazenie, ze za chwile trafie na strone "koniec internetu" :D ) kazdy z nas powieca czas raczej nie dla spelniania pasji tylko zeby cos z tego pozniej wyciagnac.
a rozwiazania, ktore reraz juz nie pojawiaja sie na forum... patrzac po innych forach, mysle, ze poziom tego ejst najwiekszy i tutaj najszybciej dostaniesz pomoc. podkreslam, "pomoc", a nie gotowca... cos za cos, albo z zebranych informacji, przeszukiwania google w celu uzupelniania informacji, poswiecania wlasnego czasu na przemyslenia i kombinacje sam dochodzisz do sednum, albo... lenia pozostaje tylko skorzystanie z odplatnych gotowcow....
design4VIP z innej strony...

*

Offline endriu107

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,197
  • 51
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: PS 1.6 Alfa do testow w koncu dostepna!
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 20, 2014, 11:07:15 am »
Również podzielam uwagę @deejay-a są elementy i elementy czyli należy rozróżnić drobną pomoc od pracy na etacie, dla jednego coś nie do przeskoczenia innym nie sprawia większego problemu. Dlatego nie widzę problemu w tym że ktoś chce zarobić za pracę, jeśli darmowa pomoc nie oznacza kilku godzin spędzonych na grzebaniu w kodzie wtedy jest ok - w innym przypadku należałaby się jakaś dotacja.

Na forum jeśli ktoś się udziela publicznie to robi to za darmo (a takich osób jest wiele), ale jeśli ktoś się już zwraca na priv nawet przy drobnej modyfikacji należy się liczyć że może zostać to odebrane jako prywatne zlecenie. Oczywiście sam nie raz szukałem na PW darmowej porady i takiej również udzielałem, ale osobiście nie zwróciłem uwagi aby na publicznej części forum było nastawienie na kasę.

@MERA jeśli chodzi o ciekawe rozwiązania, to powiem tyle że najciekawsze są na addonsach (w dziale moduły) i jeśli ktoś robi coś niestandardowego to ciężko wołać o gotowca za darmo, ale jeśli ktoś szuka jak coś zrobić samemu z pewnością dostanie garść porad na forum.

*

Offline Tler

  • Tubylec
  • ****
  • 193
  • 6
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: PS 1.6 Alfa do testow w koncu dostepna!
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 20, 2014, 06:01:55 pm »
Forum dotyczy sklepów, czyli biznesu - więc bez sensu jest wypominanie czasu przeznaczonego na darmową pomoc dla osób na tym zarabiających. Fajnie, że ktoś jednak przy tym siedzi i zachęca nowych użytkowników do Presty.

PS. Ostatnio przeglądałem inne polskie fora różnych skryptów - albo ich nie ma, albo są martwe (np. do Magento); sporo przeniosło się też do grup na fejsie oraz oficjalne fora. Ogólnie trendy są takie, że sam robię teraz raczej strony typu Q&A - "zapytaj i zapomnij".
Blog o prestashop; szablony, hosting,  newsy.

Tanie profesjonalne szablony do PrestaShop: SPRAWDŹ