wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

PS 1.6 Alfa do testow w koncu dostepna!

  • 17 Odpowiedzi
  • 11171 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: PS 1.6 Alfa do testow w koncu dostepna!
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 20, 2014, 10:38:51 am »
Czytając to forum mam wrażenie że to już nie pomoc w zakresie P.S tylko robi się mały biznes .Na początku jak pamiętam było wiele ciekawych rozwiązań i można było naprawdę coś zyskać a teraz jak masz problem to tylko kasa i nie za wiele pomocy.Nie dotyczy to każdego użytkownika forum jest owszem kilku wspaniałych ludzi jak np. administrator który jest bardzo aktywny i chwała mu za to. Jeszcze jest kilku do kompletu porządnych gości ale nie będę ich wymieniał bo sami to widzicie.Chciałbym aby powróciła dawna pomoc w poprawie funkcjonowania P.S.
Pozdrawiam wszystkich.   
tutaj sie zgodze, jest to oczywiscie biznes... nie ma nikogo na etacie, nikt z tego nie ma gradientow itp... a czas to pieniadz. kiedys, zwroc uwage, byly to dosc prozaiczne problemy, ecommerce ruszal i ludzie nie mileli zbyt wielkich wymagan, owczesne rozwiazania tez nie dawaly wiele mozliwosci... obecnie wszystko sie zmienia, czlowiek chce wiele, wiekszosc rozwiazan problemow czy pytan z forum nie da wie tak jak kiedys rozwiazac w jednej linijce kodu... no niestety, za wymagania sie placi. a udzielanie sie na forum... nie wiem jak inni ale z wlasnego doswiaczenia powiem, ze i na tym mozna zarobic. ludzie szukajacy deweloperow na pewno zwracaja uwage na aktywnosc i jakosc watkow z forum. ja sam dostaje wiele pytan ludzi spoza forum z poczatkiem wiadomosci "widac, ze masz duza wiedze... ile by to kosztowalo...", ocziwiscie z ta wiedza... wiele zostalo mi do nauki, nie jestem alfa i omega, ale jestem uparty w dazeniu do celu... nie raz, cos co powinno zajac mi 2-3 godziny zajmuje mi 2-3 dni... a to czas, a czas to pieniadz...  no i tak to dziala. wiedza wielu z nas nie bierze sie sama od siebie, to sa godziny spedzone na poszukiwaniach, kombinacjach, szukaniu po calym necie (nie raz mam wrazenie, ze za chwile trafie na strone "koniec internetu" :D ) kazdy z nas powieca czas raczej nie dla spelniania pasji tylko zeby cos z tego pozniej wyciagnac.
a rozwiazania, ktore reraz juz nie pojawiaja sie na forum... patrzac po innych forach, mysle, ze poziom tego ejst najwiekszy i tutaj najszybciej dostaniesz pomoc. podkreslam, "pomoc", a nie gotowca... cos za cos, albo z zebranych informacji, przeszukiwania google w celu uzupelniania informacji, poswiecania wlasnego czasu na przemyslenia i kombinacje sam dochodzisz do sednum, albo... lenia pozostaje tylko skorzystanie z odplatnych gotowcow....
design4VIP z innej strony...

*

Offline endriu107

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,197
  • 51
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: PS 1.6 Alfa do testow w koncu dostepna!
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 20, 2014, 11:07:15 am »
Również podzielam uwagę @deejay-a są elementy i elementy czyli należy rozróżnić drobną pomoc od pracy na etacie, dla jednego coś nie do przeskoczenia innym nie sprawia większego problemu. Dlatego nie widzę problemu w tym że ktoś chce zarobić za pracę, jeśli darmowa pomoc nie oznacza kilku godzin spędzonych na grzebaniu w kodzie wtedy jest ok - w innym przypadku należałaby się jakaś dotacja.

Na forum jeśli ktoś się udziela publicznie to robi to za darmo (a takich osób jest wiele), ale jeśli ktoś się już zwraca na priv nawet przy drobnej modyfikacji należy się liczyć że może zostać to odebrane jako prywatne zlecenie. Oczywiście sam nie raz szukałem na PW darmowej porady i takiej również udzielałem, ale osobiście nie zwróciłem uwagi aby na publicznej części forum było nastawienie na kasę.

@MERA jeśli chodzi o ciekawe rozwiązania, to powiem tyle że najciekawsze są na addonsach (w dziale moduły) i jeśli ktoś robi coś niestandardowego to ciężko wołać o gotowca za darmo, ale jeśli ktoś szuka jak coś zrobić samemu z pewnością dostanie garść porad na forum.

*

Offline Tler

  • Tubylec
  • ****
  • 193
  • 6
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: PS 1.6 Alfa do testow w koncu dostepna!
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 20, 2014, 06:01:55 pm »
Forum dotyczy sklepów, czyli biznesu - więc bez sensu jest wypominanie czasu przeznaczonego na darmową pomoc dla osób na tym zarabiających. Fajnie, że ktoś jednak przy tym siedzi i zachęca nowych użytkowników do Presty.

PS. Ostatnio przeglądałem inne polskie fora różnych skryptów - albo ich nie ma, albo są martwe (np. do Magento); sporo przeniosło się też do grup na fejsie oraz oficjalne fora. Ogólnie trendy są takie, że sam robię teraz raczej strony typu Q&A - "zapytaj i zapomnij".
Blog o prestashop; szablony, hosting,  newsy.

Tanie profesjonalne szablony do PrestaShop: SPRAWDŹ