wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

wybieranie produktów konkretnego producenta

  • 10 Odpowiedzi
  • 3433 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Art86

  • Nowy
  • *
  • 10
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.4
  • Status: forum
wybieranie produktów konkretnego producenta
« dnia: Grudzień 05, 2013, 10:15:05 am »
Witam,

mam taki problem. Otóż powprowadzałem sobie produkty do sklepu. Dodałem w kategorii producenci producentów. W opisie danego produktu w zakładce powiązania przypisuję danego producenta. Niby jest ok, bo na stronie pojawiła się zakładka producenci po lewej stronie i po wybraniu danego producenta wyrzuca mi cały asortyment przypisany do niego. Jenak chciałbym, aby dajmy na to wybierając konkretną grupę towarów - weźmy przykładowo buty sportowe można było z zakładki producenci wybrać np nazwę nike i w tym momencie mam tylko buty sportowe firmy nike. W chwili obecnej po wyborze przykładowo butów sportowych wyskakują wszystkie produkty z tej kategorii. Kiedy wybieram z zakładki producenci nike, to nie mam tylko i wyłącznie listy butów sportowych firmy nike, tylko wszystkie produkty przypisane do producenta nike (powiedzmy, że buty, bluzy, plecaki itd.) Jak zrobić, żeby można było wybierać sobie konkretną grupę produktów? Podobno jest coś takiego możliwe w cechach. Mógłby ktoś doradzić? Najlepiej co zrobić krok po kroku, aby było ok. Pozdrawiam

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: wybieranie produktów konkretnego producenta
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 05, 2013, 10:52:03 am »
blocklayered - filtr produktow
design4VIP z innej strony...

*

Offline Art86

  • Nowy
  • *
  • 10
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.4
  • Status: forum
Odp: wybieranie produktów konkretnego producenta
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 05, 2013, 11:35:23 am »
Możesz trochę rozwinąć? Wszedłem w moduły. Moduł o nazwie: "blok nakładania filtrów nawigacyjnych" (wersja 1.8.9)  daję konfiguruj, tu już mam że nazywa się on blocklayered, ale nie widzę żadnego filtra produktów. Są takie opcje w filtrach: indeksuj brakujące ceny, odbuduj cały indeks cen, zbuduj indeks atrybutów, zbuduj indeks URL-i. Kurde, przyznaję bez bicia, że zielony w tym wszystkim jestem i nie wiem co dalej :/

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: wybieranie produktów konkretnego producenta
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 05, 2013, 11:56:45 am »
design4VIP z innej strony...

*

Offline Art86

  • Nowy
  • *
  • 10
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.4
  • Status: forum
Odp: wybieranie produktów konkretnego producenta
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 05, 2013, 06:32:03 pm »
Obczaiłem filmik i właśnie nie miałem do wyboru takich filtrów jak ten ziomek. Ciągle mam tam puste pole.
Tam gdzie jest krok 2/3 "wybór filtrów" mam ciągle: "wybrane filtry (0)". Kiedy zaznaczam wszystkie kategorie, albo daję edycję istniejącego szablonu filtrów to jest ciągłe ładowanie i nic się nie dzieje. Screen poniżej:

http://i39.tinypic.com/2njdpu8.png

W czym może być problem?

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: wybieranie produktów konkretnego producenta
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 05, 2013, 08:08:38 pm »
:D oj tyle razy to bylo poruszane na dzisiatkach postow na forach calego swiata :D google nie gryzie, ale rzeczywiscie, sam mialem z tym problem i dosc sporo czasu poplynelo zanim znalazlem rozwiazanie... jak wchodzisz w panel przez domena.pl/admin to wejdz przez www.domena.pl/admin lub odwrotnie
jezeli to nie zadziala to przestaw 'domena sklepu' w ustawieniach SEO na www.domena i wtedy jeszcze raz odswierz modul
design4VIP z innej strony...

*

Offline Art86

  • Nowy
  • *
  • 10
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.4
  • Status: forum
Odp: wybieranie produktów konkretnego producenta
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 08, 2013, 03:56:48 pm »
Logowałem się na oba sposoby i bez zmian. Pozostał więc trzeci wariant. Dopisać tutaj:
http://pl.tinypic.com/view.php?pic=juiohg&s=5#.UqSHJicWHDc
do domeny sklepu i domeny ssl "www." na początku? Url bazowy zostawić jak jest?

Jest to bezpieczne? W sensie, nie sypnie mi się sklep, albo nie będzie później kwasów jeśli chodzi o logowanie?

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: wybieranie produktów konkretnego producenta
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 09, 2013, 08:26:36 am »
jezlei chodzi o bazowy to drugi wariant... i tutaj tez zalezne bedzie logowanie do amina czy to z ww czy bez. zmien bazowy na www. zaloguj sie do admna tez z www. i wtedy na pewno jjuz bedzie dzialalo. po ustawieniach w BL spokojnie mozesz bazowy przywrocic i nic nie bedzie sie dzialo. sprawdzone ;) 
design4VIP z innej strony...

*

Offline Art86

  • Nowy
  • *
  • 10
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.4
  • Status: forum
Odp: wybieranie produktów konkretnego producenta
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 15, 2013, 05:10:25 pm »
Jednak dalej nic. Filtrów jak nie było, tak nie ma. Kurde, już nie mam sił do tego. Kombinowałem na różne sposoby i ciągle nie pojawiają się żadne filtry dla produktów. Jak chcę ustalić nowy szablon dla wybranych kategorii, to ciągle jest ładowanie, które może trwać w nieskończoność i nic :/

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: wybieranie produktów konkretnego producenta
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 15, 2013, 06:51:32 pm »
ja mialem ten problem tylko raz, na jednej stornie, wiec zakladam, ze ni ejest to bug i jakas "normalnosc" presta. pomoglo jak pisalem wyzej: przestawienie adresu bazowego z www. i takie tez wejscie do panelu. BL uzyskal ustawoenia, ustawilem wedle wymagan i powrocilem bazowy sklepu bez www i wszystko dziala. mozliwe, ze u ciebie wynika to z jakiegos innego bledu po stronie instalacji Presta czy ustawien serwera/domeny. tutaj wiecej nie pomoge. gdzie jeszcze na paru innych forach obcojezycznych czytalem o jakis zmianach w plikach, u mnie nie bylo to potrzebne, wiec te watki poszly w zapomnienie i teraz ciezko byloby mi je ponownie odnalesc.
design4VIP z innej strony...

*

Offline Art86

  • Nowy
  • *
  • 10
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.4
  • Status: forum
Odp: wybieranie produktów konkretnego producenta
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 16, 2013, 12:15:30 pm »
Pokombinuję jeszcze, ale ciężko coś to widzę. W każdym razie dzięki Ci za poświęcony czas i zainteresowanie. Pozdrówka