wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

"Tryb Katalogu" -cena

  • 26 Odpowiedzi
  • 11647 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Krzysiak_PL_GDA

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 70
  • 0
    • Torspo Ostaszewski
Odp: "Tryb Katalogu" -cena
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 15, 2014, 11:29:09 pm »
OK ale jutro

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: "Tryb Katalogu" -cena
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 16, 2014, 09:57:08 am »
OK ale jutro
a odpowiedzi na Twoje posty "na wczoraj".... grasz nie fer... ale ok, bede mial to na uwadze.
design4VIP z innej strony...

*

Offline Krzysiak_PL_GDA

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 70
  • 0
    • Torspo Ostaszewski
Odp: "Tryb Katalogu" -cena
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 16, 2014, 09:50:01 pm »
No dobra a więc tak - w moim sklepie sprzedaż tylko dla firm
- obowiązkowe podanie nazwy firmy i NIP

Ustawienia Presty
- Potrzebny NIP -Nie
- Typ procesu rejestracji - Standardowe (utworzenie konta i adresu)
- Włącz tryb B2B -nie
Dodatkowo dograłem Moduł "Europejski moduł VAT"

I teraz korzystając z odpowiedzi kolegi vekia z innego forum w innym temacie
edytowałem plik odpowiedzialny za kontrolera adresów (klasa Adress w classes/Address.php)

a tam
public static $definition = array(
  'table' => 'address',
  'primary' => 'id_address',
  'fields' => array(
   'id_customer' =>   array('type' => self::TYPE_INT, 'validate' => 'isNullOrUnsignedId', 'copy_post' => false),
   'id_manufacturer' =>  array('type' => self::TYPE_INT, 'validate' => 'isNullOrUnsignedId', 'copy_post' => false),
   'id_supplier' =>   array('type' => self::TYPE_INT, 'validate' => 'isNullOrUnsignedId', 'copy_post' => false),
   'id_warehouse' =>   array('type' => self::TYPE_INT, 'validate' => 'isNullOrUnsignedId', 'copy_post' => false),
   'id_country' =>   array('type' => self::TYPE_INT, 'validate' => 'isUnsignedId', 'required' => false),
   'id_state' =>    array('type' => self::TYPE_INT, 'validate' => 'isNullOrUnsignedId'),
   'alias' =>    array('type' => self::TYPE_STRING, 'validate' => 'isGenericName', 'required' => false, 'size' => 32),
   'company' =>    array('type' => self::TYPE_STRING, 'validate' => 'isGenericName', 'size' => 64),
   'lastname' =>    array('type' => self::TYPE_STRING, 'validate' => 'isName', 'required' => false, 'size' => 32),
   'firstname' =>    array('type' => self::TYPE_STRING, 'validate' => 'isName', 'required' => false, 'size' => 32),
   'vat_number' =>    array('type' => self::TYPE_STRING, 'validate' => 'isGenericName'),
   'address1' =>    array('type' => self::TYPE_STRING, 'validate' => 'isAddress', 'required' => false, 'size' => 128),
   'address2' =>    array('type' => self::TYPE_STRING, 'validate' => 'isAddress', 'size' => 128),
   'postcode' =>    array('type' => self::TYPE_STRING, 'validate' => 'isPostCode', 'size' => 12),
   'city' =>    array('type' => self::TYPE_STRING, 'validate' => 'isCityName', 'required' => false, 'size' => 64),
   'other' =>    array('type' => self::TYPE_STRING, 'validate' => 'isMessage', 'size' => 300),
   'phone' =>    array('type' => self::TYPE_STRING, 'validate' => 'isPhoneNumber', 'size' => 32),
   'phone_mobile' =>   array('type' => self::TYPE_STRING, 'validate' => 'isPhoneNumber', 'size' => 32),
   'dni' =>    array('type' => self::TYPE_STRING, 'validate' => 'isDniLite', 'size' => 16),
   'deleted' =>    array('type' => self::TYPE_BOOL, 'validate' => 'isBool', 'copy_post' => false),
   'date_add' =>    array('type' => self::TYPE_DATE, 'validate' => 'isDateFormat', 'copy_post' => false),
   'date_upd' =>    array('type' => self::TYPE_DATE, 'validate' => 'isDateFormat', 'copy_post' => false),
  ),
);

i teraz : określasz które z pól są required (true = wmagane, false= niewymagane)


czyli jak chcemy żeby któreś dane były obowiązkowe robimy tak - na przykładzie "Obowiązkowa nazwa firmy"
Mamy: 'company' =>    array('type' => self::TYPE_STRING, 'validate' => 'isGenericName', 'size' => 64),


a zmieniamy na: 'company' =>    array('type' => self::TYPE_STRING, 'validate' => 'isGenericName', 'required' => true, 'size' => 64),


I u mnie działa

PS
Oj deejay3 nie czepiaj się nigdy nie poganiam a i sam szukam rozwiązania
Pozdrawiam

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: "Tryb Katalogu" -cena
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 17, 2014, 08:58:29 am »
no ok, ale w twoim problemie pojawil sie jeszcze REGON, ktorego podana kontrybucja nie rozwiazauje... to samo z ukrywaniem cen, jak dobrze pamietam. wiec tak czy tak bez B2B chyba sie nie obedzie.

PS. wcale sie nie czepam, ale oczekujac pomocy, ktora nadchodzi "blyskawicznie" (trafiona lub nie, ale zazwyczaj kierujaca na dobra droge) tez dajmy cos od siebie, to forum jest nie tylko do zadawania pytan, ale i dla (sporadycnie) korzystajacych z wyszukiwarki wiec posweicenie chwilki na napisanie rozwiazania to chyba nie az tak wiele. ktos tez poswieca czas zeby nas nakierowac, podac odpowiedz (trafiona lub nie)... odwdzieczajmy sie tym chcacym pomoc.

akurat twoje rozwiazanie, moze nie do konca odpowiada na pytanie (j.w.) ale rozwiazuje wiele innych watkow dotyczacych pol wymaganych lub niewymaganych w rejestracji.

PS2. raczej starac sie nie edytowac "na twardo" plikow kontrolerow tylko uzywac 'overide' co moze sie przydac przy pozniejszej aktualizacji silnika.
design4VIP z innej strony...

*

Offline Krzysiak_PL_GDA

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 70
  • 0
    • Torspo Ostaszewski
Odp: "Tryb Katalogu" -cena
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 17, 2014, 10:06:39 am »
Spokojnie deejay3 to był żart :)  Pozdrawiam i czekałem na twoją odpowiedź


Problem polega że założyłem temat z jedną myślą która ewoluowała w trakcie i ostatecznie doszedłem do wniosku że wystarczy mi nazwa firmy i NIP - a nie mogę już edytować tematu wątku a co chwila nie będę zakładał nowego
Na tej stronie  http://www.stat.gov.pl/regon/
co daje już wystarczające pole do weryfikacji - pomijam fakt zmyślonych danych bo niestety nie mam do końca na to wpływu co człowiek poda podczas rejestracji


Co do regonu to sobie odpuszczam

- dodatkowo zastanawiam się czysto teoretycznie - jak to jest że wymagana jest ochrona danych które i tak są ogólnie dostępne  - czy znowu nie tyczy się to tylko Kowalskich

Więc jeżeli prawo nie zabrania kierować oferty tylko do prowadzących działalność a odmówić sprzedaży Kowalskim
Tak robi firma Certyfikująca przedsiębiorców dla UOiK http://dobryregulamin.org/regulamin
To czemu z tego nie korzystać jeżeli ma się taką potrzebę


I to był główny mój cel


*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: "Tryb Katalogu" -cena
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 17, 2014, 10:22:53 am »
a tak mi jeszcze teraz wpadl pomysl do glowy.... tak jak pisales o tych zmyslonych danych.

tutaj tez jest jako takie rozwizanie, wymagajace odrobine pracy ale bezpieczne i mozna tez kombinowac z wysweitlaniem cen. miannowicie korzystanie z grup klientow. kazdy klient po rejestracji zawsze trafia do grupy domyslne, tutaj mozna przekombinowac, ze grupa domyslna i niezarejestrowany nie widzi cen... klient sie rejestruje i powyzszymi stronami (majacych gdzies dane osobowe jak to dobrze zaznaczyles, ale o tym dalej) przerzucasz go do drugiej grupy np. zweryfikowani, a tym juz dajesz moliwosc podgladu cen itp... no odrobine pracy nad szabonem by to wymagalo ale na dluzsza mete byloby to oplacalne.


wracajac do danych osobowych, niby prawo doryczy, jak to okresliles tylko Kowalskiego, a nie firm, ale co z podmiotami gospodarczymi (firmy jednoosobowe)? przeciez tam mamy wszysykie dane nie firmy tylko wlasnie tego Kowalskiego... wiec to prawo nie chroni osob prywatnych chcac zarobic cos na wlasnych "plecach"... chore ;) ale prawdziwe ;) ale to juz tak na marginesie ;)
design4VIP z innej strony...

*

Offline Krzysiak_PL_GDA

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 70
  • 0
    • Torspo Ostaszewski
Odp: "Tryb Katalogu" -cena
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 18, 2014, 12:32:40 pm »
No tak tylko przed tym się nie obronisz
Bo mogę wpisać dane każdej dowolnej firmy - firmy muszą te dane podawać przecież obowiązkowo
Dlatego w regulaminie warto dodać zapis że:
"Zamawiający ponosi odpowiedzialność za podanie nieprawdziwych danych osobowych. Dane osobowe są chronione zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (tekst jednolity Dz.U. Z 2002 roku nr 101 poz. 926, ze zm.) w sposób uniemożliwiający dostęp do nich osób trzecich.

A co do Polityki Prywatności to osobiście uważam że jest to jeden wielki PIC - mający na celu poprawienie samopoczucia ludziom wierzącym w swoją anonimowość - Co  w dzisiejszym świecie jest nierealne :(

*

Offline Krzysiak_PL_GDA

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 70
  • 0
    • Torspo Ostaszewski
Odp: "Tryb Katalogu" -cena
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 09, 2014, 04:21:09 pm »
Niby wszystko ładnie działało
A tu nagle dane nie są wymagane mimo nic nie zmieniania w plikach
-  a wpisy istnieją tak jak istniały
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2014, 05:16:50 pm wysłana przez Krzysiak_PL_GDA »

*

Offline Krzysiak_PL_GDA

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 70
  • 0
    • Torspo Ostaszewski
Odp: "Tryb Katalogu" -cena
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 19, 2014, 08:47:42 pm »
Witam Ponownie


Trochę pozmieniałem -  a dokładnie poszedłem po najprostszej linii to znaczy


Lokalizacje ->  Kraje -> Edycja i zaznaczyłem "Potrzebny NIP?" TAK


A następnie w tłumaczeniach zmieniłem formularz tak jak poniżej





Tylko jedno pytanie gdzie można zmienić tłumaczenia tych przypisów na czerwonym tle ?
Bo nie mogę tego znaleźć w tłumaczeniach ?

*

Offline endriu107

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,197
  • 51
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: "Tryb Katalogu" -cena
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 19, 2014, 08:58:59 pm »
To co masz pogrubioną czcionką to masz w tłumaczeniach nazwy pola, a reszta to w informacji o błędach powinna być. Generalnie jak szukasz to nie szukaj po całych zwrotach, ponieważ bardzo często są składane z kilku i wtedy ciężko jest znaleźć przy użyciu CTRL + F, lepiej wpisywać pojedyncze wyrazy.

*

Offline azer123

  • Nowy
  • *
  • 1
  • 0
  • prestashop
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: "Tryb Katalogu" -cena
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 24, 2014, 12:39:36 pm »
Witam,
a ja mam pytanie, które kolega zadał na samym początku. Jak zrobić w trybie katalogowym by ceny były widoczne ? Wiem że mogę w krótkim opisie wstawić tą informację, ale nie każdy zauważy. Korzystam z prestashop 1.6.0.8.
Zdecydowałem że nie będę tworzył normalnego sklepu, z rejestracją, a jedynie katalog z produktami i maila na którego należy składać zamówienia. Jestem producentem, a moja strona ma być czysto katalogowa.

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,285
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: "Tryb Katalogu" -cena
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 24, 2014, 01:06:27 pm »
 zobacz jaki masz warunek dla cen w pliku product.tpl linia 254 należy usunąć
&& !$PS_CATALOG_MODE
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl