wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Problem ze zmianą szablonu

  • 4 Odpowiedzi
  • 1490 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline dojadamy

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.4
  • Status: Właściciel
Problem ze zmianą szablonu
« dnia: Luty 17, 2014, 11:11:37 am »
Witam wszystkich użytkowników.
Pierwszy raz zakładałem sklep z powodzeniem w weekend i mam pytanie.
Planuję kupić szablon, duże koszta, więc chciałem sprawdzić darmowy jak się zmienia, więc w ustawieniach wchodzę w moduły->moduły->importuj z kompa ( wrzucam swój ściągnięty plik zip i nic się nie dzieje) Czy ktoś miał taki problem? Pojawia się jeszcze na górze jakaś informacja o tym, że zamówienia i adresy nieustawione, ale nie wiem czy to powiązane jest i jak to rozwiązać.


2 pytanie dotyczy możliwości budowania sklepu z moim wspólnikiem. Sklep stanął na moim komputerze, więc jak zrobić, żeby on też mógł korzystać z plików i budować sklep, sprawa jest taka, że ma więcej czasu, a na mojej stacjonarce w domu nie może pracować.


Wielkie dzięki za pomoc.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Problem ze zmianą szablonu
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 17, 2014, 11:25:46 am »
ad. 1 - pierwsze pytanie (retoryczne) czy szablon to modul? to taka niby drobnostka, ale szablon nie jest modulem wiec raczej jako modul go nie dodasz. jezeli plik szablonu jest do tego przygotowany (nie kazdy sie da) importujesz go PRZEZ modul "instalator szablonu", gdzies pare dni temu byl ten temat poruszany na forum o tam jest link do tego modulu. ale... nie kazdy szablon da sie tak instalowac, wiekszosc darmowych nie jest do tego przystosowanych wiec ladujesz katalog z szablonem bezposrednio na FTP w ../themes i dopiero pozniej wlaczasz go w PA > pesonalizacja > szablony

ad. 2 - jak masz sklep na dysku lokalnym, na jakims symulatorze serwera to raczej bez otwarcia portow i wlaczonego komputera 24h bedzie ciezko ;) a i bedzie to tak samo jakby do hakerow wyslac zaproszenie... ewentualnei moze jakas Cloud? ale raczej najtrafniejszym rozwiazaniem, najpewniejszym i najbezpieczniejszym bedzie umeiszczenie jak jakimkolwiek serwerze FTP. w koncu tak czy tak, jezeli chcesz pozniej umiescic go w sieci musisz taki serwer wykupic i tam postawic sklep. a wtedy dajesz tylko hasla dostepu swojemu koledze i macie obydwoje dostep do plikow i ich zmian.
design4VIP z innej strony...

*

Offline dojadamy

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.4
  • Status: Właściciel
Odp: Problem ze zmianą szablonu
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 17, 2014, 11:57:49 am »
Bardzo dziękuję.
Dam znać czy się udało :)

*

Offline dojadamy

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.4
  • Status: Właściciel
Odp: Problem ze zmianą szablonu
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 17, 2014, 01:36:01 pm »
Okej, trochę mnie to jednak przerasta.
Do tej pory byłem zawsze po stronie klienta. Czy mogę prosić o wytłumaczenie obu kwestii nieco bardziej zrozumiale dla laika w developmencie strony. Wielkie dzięki


Ps. Kwestia budowania tego na drugim kompie jest kluczowa, bo bez tego nie ruszymy,


Dziękuję

*

Offline endriu107

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,197
  • 51
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Problem ze zmianą szablonu
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 17, 2014, 07:17:22 pm »
Ad. 1 w Moduły > Moduły > masz moduł instalator szablonów i to przez niego powinieneś zainstalować szablon.


AD. 2 sklep docelowa znajdzie się w internecie pod jakąś nazwą (www.domena.pl) więc wcześniej musi zostać umieszczony na serwerze. Przeważnie serwery dają kliencką nazwę z której można korzystać np. dojadamy.ovh.pl


Umieszczasz sklep na serwerze "dojadamy.ovh.pl" i ty i twój kolega macie do niego dostęp przez stronę i ftp, gdy sklep ruszy podpinasz pod serwer docelową domenę czyli "www.domena.pl"