wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Sklep presta na PC- XAMPP, jak to przenieść na serwer WWW

  • 3 Odpowiedzi
  • 1936 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline lolek

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Sklep presta na PC- XAMPP, jak to przenieść na serwer WWW
« dnia: Luty 19, 2014, 05:15:42 pm »

Witam serdecznie.


Na komputerze stworzyłem swój sklep prestashop za pomocą XAMPP'a.
Teraz chciałbym ten sklep w całości przenieść na serwer www na którym mam konto.


Na tym koncie mam już właśnie zainstalowany goły sklep prestashop i chciałbym go zastąpić tym z dysku, który zrobiłem.


Kopiując cały katalog ze sklepem z dysku komputera i zastępując nim folder sklepu, który jest na serwerze www nie ładuje się mój sklep zrobiony na komputerze. :(


Myślałem, że wystarczy podmienić katalog główny ze sklepem na serwerze na ten z dysku komputera.


Nazwa folderu "admin" po wgraniu sklepu z dysku jest zmieniona przeze mnie na tę samą jaka została ustawiona po instalacji gołego sklepu na serwerze www.


Z kontem na serwerze www łączę się za pomocą total commander.


Będę wdzięczny za pomoc.


*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Sklep presta na PC- XAMPP, jak to przenieść na serwer WWW
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 19, 2014, 06:33:33 pm »
to powinno wystarczyc, z jednym bardzi powaznym ALE, przy przenoszeniu kompletnego sklepu zastapiony zostal takze katalog 'config' w ktorym znajuje sie glowny plik konfiguracyjny sklepu 'settings.inc.php'
w tym pliku musisz wpisac teraz dane dostepu do bazy MySQL i sklep powinien ruszyc. ewentualnie, jezeli ruszy tylko panel a skle bedzie sie rozjezdzal wygeneruj ponownie .htacces, jezeil byly uzyte przyjazne linki.
design4VIP z innej strony...

*

Offline lolek

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Sklep presta na PC- XAMPP, jak to przenieść na serwer WWW
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 19, 2014, 07:20:19 pm »
ewentualnie, jezeli ruszy tylko panel a skle bedzie sie rozjezdzal wygeneruj ponownie .htacces, jezeil byly uzyte przyjazne linki.

Można prosić o jaśniejsze wytłumaczenie :)

Strona się  załadowała.
Cały katalog "config" ze sklepu z dysku wgrałem na serwer i nadpisałem nim folder "config" ale plik settings.inc.php
wgrałem z nowej instalacji prestashop która prawidłowo uruchomiła gołą wersję sklepu.

Natomiast jest jedno ale.
Strona po tych czynnościach się  w końcu załadowała, lecz  to, co przypomina mój sklep z dysku to załadowane logo sklepu, nic poza tym logiem się już nie zmieniło.

Menu i wszystkie informacje, linki, texty są z nowej zainstalowanej gołej wersji sklepu.


Czynność z .htacces   pomoże ?

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Sklep presta na PC- XAMPP, jak to przenieść na serwer WWW
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 19, 2014, 07:32:25 pm »
a baze mysql masz wgrana ta z dysku czy czystej instalacji? dane takie jak teksty itp sa wlasnie w niej zawarte, wiec musisz ta baze wgrac na serwer i pod nia podlinkowac swoj sklep przez settings.

tutaj kolejne ALE, przy zastapieniu pliku z oryginalnej, czystej, instalacji pliku settings.inc.php zastepujesz tez zawarte w nim KEY, dzieku ktorym generowany jest klucz hasel, Md5(KEYhaslo), raczej wgraj ten plik z dysku i uzupelnij danymi do bazy (host, table, user, pass)
design4VIP z innej strony...