wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

sposób wczytywania strony

  • 2 Odpowiedzi
  • 1390 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline konrad1cs

  • Nowy
  • *
  • 17
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.4
  • Status: Programista
sposób wczytywania strony
« dnia: Luty 19, 2014, 12:31:29 am »
Witam.
Jakoś we wakacje wdrożyłem do życia: szafki na buty.
Czysta instalacja (1.5)świetnie śmigala, po uzupełnieniu bazy danych, automatycznie sklep zwolnił.
(sprawdzałem na innej czystej instalacji z podpiętą tą samą baza danych)
Niby pisałem do homa żeby przetestowali witrynę, dlaczego tak wolno się ładuje, ale jak zwykle: wszystko jest ok.
Na stronie jest teoretycznie mało modułów, poza tym optymalizowałem co było potrzebne, a nadal długie ładowanie.

Zauważyłem (choćby po testach google), że długa odpowiedź serwera, htaccess nie ruszałem...
Już w sumie nie wiem co mógł bym zrobić, żeby sklep się szybciej ładował.

(taka dziwna ciekawostka, że jeśli str główna została już załadowana to po wejściu w jakiś produkt i przy próbie powrotu na str główną, ona ładuję się na nowo. Nie wiem, czy brak możliwości włączenia gzip ma tutaj znacznie, ale tak jest)
Przejdźmy do sedna! Nie wiem czy dobrze myślę i kombinuję, ale chciał bym, aby witryna ładowała się częściami (szablon, tekst, obrazki) aby potencjalny klient widział, że coś się dzieje, a nie wychodził, zanim produkt się załaduje.
Czy jest taka możliwość? Jeśli dobrze kojarzę, to chyba ustawia się to w htaccess. Szukałem o sposobach wczytywania się witryn, ale poległem, ale wcale nie na laurach (jak by ktos mial watpliwosci;) )

Wszystkie propozycje jakiejkolwiek poprawy mile widziane, począwszy od konfiguracji, sprawdzenia czegoś konkretnego, po właśnie ten sposób wczytywania strony, chyba że problem się wcześniej rozwiąże.

Będę bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,288
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: sposób wczytywania strony
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 19, 2014, 10:25:43 am »
1 wyczyśc tawele statystyk np ps_connections
2. zobacz czy masz wogóle włączony cache sklepu
3. zaktualizuj do wersji 1.5.6.2 wersja 1.5.4 ma problemy z ładowaniem i optymalizacją stron
4. zobacz jeśli masz logi serwera co powoduje tak wolne ładowanie pamięć procesor ?

MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline konrad1cs

  • Nowy
  • *
  • 17
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.4
  • Status: Programista
Odp: sposób wczytywania strony
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 23, 2014, 01:52:24 pm »
Statystyki wyczyszczone, cache sklepu włączony (ale jako ładowanie do pliku, bo to serwer od homa... i to nie mam pewności czy działa)

Zaktualizowałem wersje i wracam do punktu wyjścia. Bez podpiętej aktualnej bazy danych sklep zachowywał się jak marzenie. Po podpięciu zwolnił do wcześniejszego stopnia. (może to kwestia tej bazy, guest wazy tam 50 mb!)

Jak mogę sprawdzić logi?