wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

problem z minicslide

  • 7 Odpowiedzi
  • 1705 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline ha2kins

  • Nowy
  • *
  • 16
  • 0
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
problem z minicslide
« dnia: Marzec 09, 2014, 06:58:56 pm »
witam,
od niedawna bawię się z prestashop, jestem na etapie tworzenia slajdów na stronie głownej. I mam problem.
Mam darmowy szablon Velvetsky i próbuje wstawić moduł minicslider. Niestety pomimo ustawień poprawnych do szablonu czyli Wight;940px rozciąga mi zdjęcie sjakdu na 1049px?! Ktoś wie dlaczego?!


do podglądnięcia;
http://www.stylzagrosze.pl/index.php


Pozdarwiam




*

Offline endriu107

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,197
  • 51
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: problem z minicslide
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 09, 2014, 07:16:17 pm »
...Niestety pomimo ustawień poprawnych do szablonu czyli Wight;940px rozciąga mi zdjęcie sjakdu na 1049px?! Ktoś wie dlaczego?!



Ja tu wcale nie widzę POPRAWNYCH ustawień, albo nie wiem co masz na myśli pisząc poprawne - chyba nie width:940px ponieważ ja widzę że masz ustawiony width:100%

*

Offline ha2kins

  • Nowy
  • *
  • 16
  • 0
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: problem z minicslide
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 09, 2014, 09:42:47 pm »
jak to poprawić?

*

Offline endriu107

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,197
  • 51
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: problem z minicslide
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 10, 2014, 05:38:57 am »
Chyba już sobie poradziłeś :)

*

Offline ha2kins

  • Nowy
  • *
  • 16
  • 0
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: problem z minicslide
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 10, 2014, 05:26:20 pm »
właśnie sobie nie pordziłem-bo to jest inny moduł mi bardzo zależy na minicslider? Ktoś pomoże?

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: problem z minicslide
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 10, 2014, 05:32:20 pm »
właśnie sobie nie pordziłem-bo to jest inny moduł mi bardzo zależy na minicslider? Ktoś pomoże?
szukasz pomocy czy czarodzieja? jak mozna pomoc w czyms czego nie ma? wprowadzales poprawne dane wg siebie, kolega wskazal ze jednak nie byly one porpawne. no i jak niby wskazac ci te porpawne na czyms co nie istnieje?

druga rzecz, ten dziala poprawnie, przeanalizuj po kodzie strony jak wygladaja tutaj poszczegolne szerokosci dla kontenera, ul, li, obrazka.... i przenies te wskazania na minica... jak zobaczysz, szerokosc nie jest okrosla tylko w jenym miejscu. slidery maja do siebie, ze potrzeba je okreslic w paru miejscach.

kolejna rzecz. uzyj firebuga, tam "na zywo" mozesz sobie pokombinowac z szerokosciami kazdego elementu i sam zobaczysz co jest od czego zalezne. i jakie powinny byc w danych elementach szerokosci.


PS. zastanawia mnei skad ta ostatnia mania na szablon Velvet... ostatnie pytania tego forum tycza sie w 90%  tego szablonu... to szablon rodem (wiele mu nie brakuje) z PRLu jak to ma sie do dzisiejszych trendow budowy storn, wymagan tak po stronie kupujacego jak i sprzedajacebo. no juz o dziesiaki razy wpominianych nie tylko na tym forum setek bledow w tym szablonie, czasami wrecz "ortograficznych" ;/ przeciez jest tyle darmowych szablonow... wiele nawet z responsive, co ostatnio jest wrecz wymagane przy SEO, a przynajmniej wspierane przez google...
design4VIP z innej strony...

*

Offline endriu107

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,197
  • 51
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: problem z minicslide
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 10, 2014, 07:41:37 pm »

Tu się tylko podpiszę pod kolegą deejay3


nie będę po raz kolejny wchodził na Twój sklep i sprawdzał co i gdzie zmienić, podpowiem tylko tyle że plik w którym należy dokonać edycji to nivoslider.css (choć mogę się mylić ponieważ piszę z pamięci  8) [size=78%]).[/size]

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: problem z minicslide
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 10, 2014, 08:12:11 pm »
na pewno to nie "nivoslider" bo to calkiem inny slider. nie mam tego slidera minic, chyba nigdy nie uzywalem... ale patrzac po Githumb style sa zawarte w  minicslider/views/css/ najprawdopodobniej glownym plikiem jest tutaj style.css - tutaj tez moze byc rozbieznosc wedle wersji. a reszta jak wyzej


Ps. EDIT:
rzeczywiscie ten slider dziala po Nivo, jak pisalem nie mialem z nim stycznosci, ale patrzac na GH w zrodlo plikow trafilem na style:
views/js/plugins/nivo-slider/nivo-slider.css
i tutaj prawdopodobniej beda te ystawienia bo we wczesniej wspomnianym pliku za bardzo szerokosci dla kontenera i podlegajacych elementow nie widze.. .
design4VIP z innej strony...