wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

"Uwagi" w emailch potwierdzajaćych zakup

  • 5 Odpowiedzi
  • 2094 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline MarekG

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.4
  • Status: Właściciel
"Uwagi" w emailch potwierdzajaćych zakup
« dnia: Marzec 16, 2014, 08:56:58 pm »
Witam
Potrzebuję aby komentarz do zamówienia wpisywany przez użytkownika, był wysyłany w emailu potwierdzającym zakup. Zmienna {message} używana w emailu informującym mnie, o nowym zakupie nie działa.
Z góry dziękuję za pomoc.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: "Uwagi" w emailch potwierdzajaćych zakup
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 17, 2014, 09:17:46 am »
mail wysylany do klienta z zamowieniem to ../mails/order_conf.html a ten do admina z informacja op nowym zamowieniu to modul ../modules/mailaletrs/mails/new_order.html wiec jezeli nie czyta zmiennej to wina modulu. przeinstaluj modul, zainstaluj caly z jakies innej wersji i powinno sie pojawic. ewentualnie w tabeli mySQL w _order_detail (jak dobrze pamietam) zobacz czy w ogole te dane sa zapisywane. w panelu w zarzadzaniu zamowieniem masz tresc komentarza? moze szablon cos ma nie tak i nie wysyla poprawnie zmiennej. 
design4VIP z innej strony...

*

Offline MarekG

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.4
  • Status: Właściciel
Odp: "Uwagi" w emailch potwierdzajaćych zakup
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 17, 2014, 08:18:09 pm »
Dzięki za zainteresowanie.
Sprawdziłem na czystej instalacji presty, też nie diała, maile dość mocno edytowałem, trochę się w tym orientuję.
W payment.php występuje zmienna messages. W emailach z modułu mailalerts zmienna działa prawidłowo tj. widzę uwagi dopisane przez użytkownika.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: "Uwagi" w emailch potwierdzajaćych zakup
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 18, 2014, 09:28:27 am »
to ja juz nie rozumiem o co chodzi... w pierwszym poscie piszesz, ze nie widzisz wiadomsoci teraz, ze dziala porpawnie.... czyli?

skad wzial ci sie plik payment.php? co to za wersja? 1.3? bo w pozniejszych masz tylko ../classes/PaymentModule.php
design4VIP z innej strony...

*

Offline MarekG

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.4
  • Status: Właściciel
Odp: "Uwagi" w emailch potwierdzajaćych zakup
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 20, 2014, 10:20:17 am »

Dokładnie chodzi o to że zmienna {message} działa w wiadomościach informujących mnie (admina sklepu) złożeniu zamówienia, a nie działa w wiadomościach do klienta potwierdzających zamówienie. Wersja Presty 1.5.4.1 z mocnymi modyfikacjami.
Wiadomości w emailu informujących o nowej informacji do zamówienia również działają.
Chodziło mi oczywiście o classes/PaymentModule.php
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2014, 11:17:45 am wysłana przez MarekG »

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: "Uwagi" w emailch potwierdzajaćych zakup
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 20, 2014, 11:14:37 am »
a masz zadeklarowana wartosc zmiennej {message} w $data = array() (linia ~550) w powyzszym pliku? standard presta nie podaje tej zmiennej do maila klienta wiec trzeba ja sobie samemu dopisac. pobranie tej zmiennej jest bardzo ladnie rozpisane w kontrolerze modulu (.php) 'mailalerts' (szukaj po tekscie 'message', zmienna i deklaracja jest nazwana tak samo dla ulatwienia) zobacz jak tam to wyglada, przerzuc pobranei zmiennej do kontrolera (nalepiej utworz w override) i w pliku maila uzyj wtedy {message} w wybranym miejscu.
design4VIP z innej strony...