wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

przeglądarki a wygląd sklepu

  • 3 Odpowiedzi
  • 1328 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline ha2kins

  • Nowy
  • *
  • 16
  • 0
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
przeglądarki a wygląd sklepu
« dnia: Marzec 28, 2014, 12:27:24 pm »
witam,
poradziłem sobie z frendly url:D proszę o wyjaśnienie innej kwesti otóż w google chrome mam "poukładany sklep" natomiast na firefox moduł minicslider ucieka mi na prawą stroną wcześniej tego nie było...wyczyściłem ciasteczka itd,
proszę o pomoc
Pozdarwiam
Piotr Hala

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: przeglądarki a wygląd sklepu
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 28, 2014, 02:04:40 pm »
u mnie na FF to przesuniecie bylo juz od pierwszego twojego posta wiec to nie wina cache.

tylko i wylacznie kwestia styli css... niestety, ilosc dostepnych przegladarek nie rozpieszcza tworcow stron, dobre poukladnie strony, zeby byla widoczna we wszystkich z kolei to dosc ciezka praca. najczesciej takie zachowanie jak u ciebie powodowane jest ukladaniem elementow przez "position:relative" kazda przelagarka inaczej odbiera ta komende. druga sprawa, to posprawdzaj dokladnie zamkniecia tagow (np. <div>), niektore przegladaki sobie z takimi "zapominalskimi" podaradza a inne nie, to tez czesta przyczyna. co dokladnie.... pomagaj sobie narzedziami "firebug" i live sprawdzaj wlaczajac, wylaczajac, wdytujac poszczegolne style az trafisz na ten wlasciwy.
design4VIP z innej strony...

*

Offline ha2kins

  • Nowy
  • *
  • 16
  • 0
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: przeglądarki a wygląd sklepu
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 28, 2014, 04:55:00 pm »
wszystkie "positon;relative" zmieniłem na "positon;left" i dalej zmiany są nie widoczne...zarówno w pliku style.css minislider jak i w temacie global.css. Proszę o pomoc ;)
bedę bardzo wdzięczny-siedzę nad tym pół dnia w chrome, opera, wszystko pieknię sie prezentuje tu natomiast (firefox)nie...wiesz może dlaczego na czym mam się skupić...

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: przeglądarki a wygląd sklepu
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 28, 2014, 07:49:19 pm »
pierwsze czym napewno musialbys sie zajac to przerobic jakis podstawowy kurs CSS bo inaczej nie poradzisz sobie w "tym swiecie". pierwsza podstawowa informacja to 'position' nie przyjmuje takiej wartosci jak 'left'. to, ze napisalem, ze moze to byc przyczyna to nie znaczy ze w 100% jest i taka zmiana wszystkich wartosci dziwne, ze w ogole ci tego nei posypala calkowicie... nie napiszlem, ze "nigdy nie uzywa sie pozucjonowania relatywnego" bez tego nie da sie popwarnie ulozyc strony ale trzeba z glowa tego pozycjonowania uzywac.

dostales gotowca od kolegi nie wiem czy w tym watku czy w innym, bo tez zakrawa to na spam takie twoje skakanie, ale na pewno nie dal tam fukcji "position:left" (takie cos nie istnieje) tylko "float:left" a to kolosalna roznica, dalej miales wskazane dokladne miejsce gdzie nalezy to umiescic. czytanie ze zrozumieniem, przemyslenie pewnych posuniec... to podstawa i sedno dla odbiorcow tego forum. przeanalizuj jeszcze raz to co bylo tam napisane, najlepiej, jak pisalem sprawdz sobie w pierwszej kolejnosci LIVE w firebugu czy w dobrym miejscu i poprawnie uzywasz. tam masz od razu dokladna linijke oraz plik w ktorym nalezy prowadzic te zmiany i masz po sprawie.
design4VIP z innej strony...