wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Hurt Online

  • 25 Odpowiedzi
  • 4638 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline kbdrwnk

  • Nowy
  • *
  • 16
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.6
  • Status: Programista
Odp: Hurt Online
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 04, 2014, 12:48:35 am »
Dziękuję za odpowiedzi i pomoc ale po przemyśleniu wybrałem jednego standardowa kwestię płatności, dostawy oraz adresu ale i tak planuje to wszystko trochę uprosić i ty znów mam pytania.


1. Jak utworzyć całość składania zamówienia ( realizacji ) na jednej stronie, bez zbędnego przeskakiwania dalej itd.
Wiem, że do tego rozwiązania istnieją moduły ale z tego co widziałem sporo płatne, gdzieś widziałem darmowe rozwiązanie i tego szukam.


2. Chciałbym usunąć karty produkty i w całości uprościć całe zakupy. Zostawić jedynie produkty w kategorii a tam zamiast kliknięcia które przenosi do karty, to umieszczenie od razu produktu w koszyku. ( Teraz działa jeśli kliknę obok na koszyk, ale jak wyjadę poza niego przechodzi do karty produktu ). W miejscu "+ / -" chciałbym wstawić podstawowy wybór ilości danego produktu, jak to jest w kartach postaci. Po prostu wybór przenieść tam. ( Screen ).





Pomoże ktoś?


*

Offline endriu107

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,197
  • 51
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Hurt Online
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 04, 2014, 05:34:16 am »
1. Preferencje  > zamówienia > zakupy na jednej stronie
2. Edycja tpl - product-list.tpl i wszystkich innych w których chcesz osiągnąć taką funkcjonalność np. homefeatured.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Hurt Online
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 04, 2014, 08:56:44 am »
2. Edycja tpl - product-list.tpl i wszystkich innych w których chcesz osiągnąć taką funkcjonalność np. homefeatured.

no raczej nie bedzie to takie proste jak sie wydaje i nie wystarczy tylko edycja TPL alby w liscie produktow (kateogriach) miec od razu wybor ilosci. tez wymagana bedzie zmiana (dopiski) do kontrolerow poszczegolnych elementow (kategorie, moduly np. homefeatured) ewentualnie, na to sa juz gotowe moduly, no raczej nie az kosztowne. na pewno znaldziesz pare roznych na addons.prestashop.com
design4VIP z innej strony...

*

Offline endriu107

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,197
  • 51
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Hurt Online
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 04, 2014, 03:26:19 pm »
To czy proste czy nie zależy tylko i wyłącznie od umiejętności, jak to powinno wyglądać można podejrzeć chociażby w  product.tpl - gdzieś nawet widziałem taką templatka już gotową z ilościami, jak sobie przypomnę gdzie to dam znać :)

*

Offline kbdrwnk

  • Nowy
  • *
  • 16
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.6
  • Status: Programista
Odp: Hurt Online
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 04, 2014, 03:27:41 pm »
A pod jaką kategorią lub nazwą szukać tego? Możesz do czegoś nawiązać? Szukam i na nic mogę na trafić. Mam ostatni problem i jedno pytanie.


Problem odnośnie szablonu, ponieważ kategorię nie wyświetlają się w menu tam gdzie powinny się wyświetlać. Szablon to Dilecta, wyświetla się tam jedynie pierwsza wprowadzona kategoria a reszta nie, prócz strony głównej.
Chodzi tu także aby strona główna nie wyświetlała kategorii a jedynie była do niej odnośnikiem oraz reszta wprowadzonych kategorii się wyświetlała. Szukałem w plikach Header oraz index, ale to chyba nie tam. 





Drugie zaś pytanie brzmi: Czy można włączyć sklep jedynie dla klientów? Same ustawienie strony startowej jako Panel logowania to nie problem, ale chciałbym aby sklep był na ogół wyłączony a działał jedynie dla poszczególnych klientów po zalogowaniu. Jest na to jakaś rada?



*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Hurt Online
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 04, 2014, 03:41:13 pm »
A pod jaką kategorią lub nazwą szukać tego? Możesz do czegoś nawiązać? Szukam i na nic mogę na trafić. Mam ostatni problem i jedno pytanie.
przerzuc googla pod katem "product quantity product list prestashop"



Problem odnośnie szablonu, ponieważ kategorię nie wyświetlają się w menu tam gdzie powinny się wyświetlać. Szablon to Dilecta, wyświetla się tam jedynie pierwsza wprowadzona kategoria a reszta nie, prócz strony głównej.
Chodzi tu także aby strona główna nie wyświetlała kategorii a jedynie była do niej odnośnikiem oraz reszta wprowadzonych kategorii się wyświetlała. Szukałem w plikach Header oraz index, ale to chyba nie tam. 
nie do konca rozumeim o co chodzi, ma byc ale ma nie byc... w kazdym razie menu (przynajmniej w standardzie, nie wiem jak w tym szablonie) to modyl "Top menu" i tam ustawiasz sobie co ma byc wyswieltone i w jaki sposob.


Drugie zaś pytanie brzmi: Czy można włączyć sklep jedynie dla klientów? Same ustawienie strony startowej jako Panel logowania to nie problem, ale chciałbym aby sklep był na ogół wyłączony a działał jedynie dla poszczególnych klientów po zalogowaniu. Jest na to jakaś rada?
to tutaj to juz hardkor.... czyli, ze co? ma byc widoczny ale ma nie byc widonczy? czyli? no nie da sie "miec cukierka i zjesc cukierka".... albo ma byc widoczny dla wszystkich albo ma nie byc widoczny dla wszystkich.... moze chcodzi o ceny i ich widocznosc? tutaj mozesz bawic sie grupami klientow (PA > Klienci > Grupy), mozesz ustawic niewodoczne dla "Visitor" i "Guest" a widoczne dla "Customer"
design4VIP z innej strony...

*

Offline kbdrwnk

  • Nowy
  • *
  • 16
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.6
  • Status: Programista
Odp: Hurt Online
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 04, 2014, 04:19:13 pm »
Dziękuję, zaraz rozpocznę poszukiwania. Z menu mi chodziło aby "Strona główna" tzn. Ta główna kategoria nie wyświetla innych a każda musiała być do niej podpięta ale już sobie z tym poradziłem dzięki temu modułowi, utworzyłem po prostu zamiast tego link do strony głównej i już ona nie wyświetla innych kategorii.


Cytuj
to tutaj to juz hardkor.... czyli, ze co? ma byc widoczny ale ma nie byc widonczy? czyli? no nie da sie "miec cukierka i zjesc cukierka".... albo ma byc widoczny dla wszystkich albo ma nie byc widoczny dla wszystkich.... moze chcodzi o ceny i ich widocznosc? tutaj mozesz bawic sie grupami klientow (PA > Klienci > Grupy), mozesz ustawic niewodoczne dla "Visitor" i "Guest" a widoczne dla "Customer"



Nie, źle mnie zrozumiałeś. Chodzi oto aby sklep był dostępny dopiero po zalogowaniu, więc dostęp mieli jedynie do niego klienci którzy zostali by wcześniej uzwglednieni w bazie danych ( Tworząc im konta ręcznie ) ale ta kombinacja w grupach to dobra droga. Spróbowałem usunąć wszystkie moduły dla grupy w "Ograniczenia modułów" i po tym zabiegu dla gości ( osób nie zalogowanych ) wyświetlało się jedynie logo. A chciałbym im udostępnić blok który odpowiada za logowania ( Panel zalogowania ). Klient jako gość nie widziałby pełnego sklepu jedynie panel zalogowania, ale po wpisaniu danych logowałby się do grupy "Klienci" i mógłbym w pełni korzystać z sklepu - Który blok za to odpowiada, jeśli można przez to uzyskać taki efekt?


*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Hurt Online
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 05, 2014, 09:42:30 am »
jezeli hcodzi o blok "witaj Gosc, zaloguj, wyloguj, koszyk" to modul "blockuserinfo" jezeli zas chodzi o sama  strone logowania to juz nie modul tylko strona szablonu 'authentication.tpl' i tutaj juz nie da sie ot tak, jak dobrze pamietam, wrzucic jej jako startowa, czy ogolnie dla niezarejestrowanych. musialbys z kazdej strony dla niezalogowanych zrobic przekierowanie w kontrolerach. ewentualnie z pomoca moze przyjsc modul, ktory gdzies tam kiedys przewinal mi sie przez monitor, mianowicie modyfikacja modulu "blockmyaccount" z polami logowania dla niezalogowanych.
design4VIP z innej strony...

*

Offline kbdrwnk

  • Nowy
  • *
  • 16
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.6
  • Status: Programista
Odp: Hurt Online
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 05, 2014, 07:37:19 pm »
Dziękuję za odpowiedz, na razie nad tym pracuje. Co do wyboru ilości produktów w kategoriach to dla przyszłych użytkowników mających ten problem: http://mypresta.eu/en/art/developer/prestashop-quantity-field-on-product-list.html


Mam kolejne pytanie, które pliki lub moduły odpowiadają za te linki, jak mogę zmienić ich nazwę ew. Usunąć?









Jest to górne menu oraz górna stopka, piszę górna ponieważ jest pod tym jeszcze menu z wyborem kategorii i dolna stopka z Copyrigth itp. Szukałem tych tekstów z header.tpl oraz footer.tpl i nic, może źle szukałem. Modułów odpowiedzialne za to także nie znalazłem, znalazłem jak dodać dodatkowe linki do tej stopki ale aktualne zmienić - Nie. Zna ktoś rozwiązanie?

*

Offline kbdrwnk

  • Nowy
  • *
  • 16
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.6
  • Status: Programista
Odp: Hurt Online
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 07, 2014, 09:27:16 pm »
odświeżam

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Hurt Online
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 08, 2014, 08:56:56 am »
kazdy element to inny modul, sprawdz sobie co masz zainstalowane w hook DisplayFooter w pozycjach modulow
design4VIP z innej strony...