wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Poszukuję porady konfiguracji sklepu

  • 3 Odpowiedzi
  • 1263 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Hexilium

  • Użytkownik
  • **
  • 46
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.6
  • Status: Właściciel
Poszukuję porady konfiguracji sklepu
« dnia: Kwiecień 09, 2014, 11:56:21 am »
Witam, poszukuję porady, modułów i tym podobnych.
 
Chcę stworzyć sklep z częściami samochodowymi. Po lewej stronie w standardowych kategoriach mają być marki samochodów, te kategorie będą rozwijane aż do konkretnego modelu samochodu. Na przykład:
FIAT -> BRAVO -> BRAVO 1995-2001
 
Następnie po dotarciu do konkretnego modelu chciałbym aby wyświetliły się wszystkie części dostępne do tego modelu a nad tymi produktami mini wyszukiwarka pozwalająca na wybranie konkretnej części i ewentualnie opcjonalnie producenta.
 
I właśnie poszukuję porad dotyczących tej małej wyszukiwareczki, jak to ugryźć?
 
W miarę możliwości chciałbym to stworzyć w oparciu o darmowe moduły. Jeśli chodzi o moje umiejętności to znam html, podstawy php, obróbkę grafiki i odrobinę zasad funkcjonowania baz MySQL. Niestety nie znam frameworka prestashop.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Poszukuję porady konfiguracji sklepu
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 09, 2014, 01:13:32 pm »
zapoznaj sie z modulem 'blocklayered', mzoe nie jest to wyszukiwarka ale mzoe byc pomocne w zaleznosci od tego jak beda wstawiane produkty. zeby dobrze wkorzystac do takiej "wyszukiwareczki" ten modul trzzeba by troche kombinowac pod atrybutami i cechami danego produktu, ale jest to do opanowania. przyklad takiego zastosowania (po dosc sporych modyfikacjach i na PS 1.4) na stronce http://gasgas.4vip.pl/100-txt-raga-replica
design4VIP z innej strony...

*

Offline Hexilium

  • Użytkownik
  • **
  • 46
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.6
  • Status: Właściciel
Odp: Poszukuję porady konfiguracji sklepu
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 09, 2014, 03:26:59 pm »
Dzięki za odpowiedź, pomocny z Ciebie gość! Powiedz mi tylko, czy jest ten moduł dostępny pod 1.5.6.2? znalazłem go w modułach, kliknąłem aktualizuj a później instaluj i wyskoczyło, że nie pasuje do mojej wersji.

Może powinienem się zabrać za 1.4? będzie to zła decyzja?

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Poszukuję porady konfiguracji sklepu
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 09, 2014, 06:50:37 pm »
Może powinienem się zabrać za 1.4? będzie to zła decyzja?
to bedzie katastrofalna decyzja, to tak jakbys przesiadl sie z mercedesa clasy S do seicento :D no ale kazdy "jezdzi" tym czym lubi ;)

co do modulu... kazda instalacja ma juz w standardzie modul (od wersji 1.4.4.2 dzialajacy bez zarzutu. nie potrzebnie aktualizowales. wywal caly katalgo "./modules/blocklayered' i wrzuc nowy z czystej wersji. jak dobrze pamietam opd wersji 1.5.6.2 weszla najnowasza i chyba ostatnia wersja tego modulu, ze zmienionymi paroma funkcjami wspierajacymi SEO (ver. 1.10.1. dalsze rozwiniecia (obecne 1.10.8) sa juz czysto kosmetyczne i nie przydzielone scisle do jakies wersji, wiec nie do konca przetestowane jak sadze i moga byc jakies bugi. 1.10.1 radzi sobie wysmienicie w 1.5.6.2
design4VIP z innej strony...