wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Pomoc Presta1.6

  • 10 Odpowiedzi
  • 3673 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline korben78

  • Użytkownik
  • **
  • 46
  • 0
Pomoc Presta1.6
« dnia: Kwiecień 07, 2014, 08:04:39 pm »
Proszę o pomoc. Dawniej prowadziłem sklep oparty na silniku PS1.4. Dziś, w nowym projekcie, chcę pracować na silniku 1.6 , ale okazuje się, że sobie z tym nie radzę. Czy istnieje jakaś instrukcja, krok po kroku, jak poruszać się po tym silniku (np. gdzie edytować zakładki info, jak ustawiać opcje produktu etc)
?
Proszę o pomoc.


Z pozdrowieniem,
rzecz jasna.

*

Offline endriu107

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,197
  • 51
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Pomoc Presta1.6
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 07, 2014, 08:37:10 pm »
Moim zdaniem jedyna różnica pomiędzy wersjami to fakt że menu jest z boku, reszta jest prawie identycznie, zmian dokonujesz w stronach cms lub modułach tak jak do tej pory, myślę że po jednym dniu szperania po zapleczu wszystko załapiesz bez zbędnych poradników.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Pomoc Presta1.6
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 07, 2014, 08:56:43 pm »
Moim zdaniem jedyna różnica pomiędzy wersjami to fakt że menu jest z boku, reszta jest prawie identycznie

kolega wczensniej pracowal, jak pisale, na 1.4 wiec roznica jest kolosalna... miedzy "5" owszem, zmiany sa bardziej kosmetyczne niz praktyczne.
design4VIP z innej strony...

*

Offline endriu107

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,197
  • 51
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Pomoc Presta1.6
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 08, 2014, 05:42:25 am »
Od strony zaplacza wcale nie jest kolosalna zmiana, zakładki są takie same jak w 1.4 (może kilka w innym miejscu), w 1.6 jest kilka zmian i każdy kto ma pojęcie o prescie szybko się do nich przyzwyczai, a wszelkie zmiany się dokonuje w niemal identyczny sposób. Oczywiście są dodane nowe funkcjonalności które mogą sprawić chwilową dezorientacje przy pierwszym spotkaniu, jednak jak ktoś się poruszał sprawnie w 1.4 to i w 1.6 powinien sobie poradzić. Silnik i cała reszta to już inna bajka :)

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Pomoc Presta1.6
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 08, 2014, 09:04:05 am »
Od strony zaplacza wcale nie jest kolosalna zmiana, zakładki są takie same jak w 1.4 (może kilka w innym miejscu), w 1.6 jest kilka zmian i każdy kto ma pojęcie o prescie szybko się do nich przyzwyczai, a wszelkie zmiany się dokonuje w niemal identyczny sposób. Oczywiście są dodane nowe funkcjonalności które mogą sprawić chwilową dezorientacje przy pierwszym spotkaniu, jednak jak ktoś się poruszał sprawnie w 1.4 to i w 1.6 powinien sobie poradzić. Silnik i cała reszta to już inna bajka :)
oj, chyba juz zapomniales jak wygladal panel w 1.4 ;)  juz miedzy 1.4 a 1.5.0 byly kolosalne roznice i dodane kilkadziesiac opcji a w 1.5.6 juz sa roznice w rozloeniu menu w porownianiu z 1.5.0. nie jest prosto przesiasc sie z 1.4 na 1.5 a na 1.6 to juz rozgryzanie paneu od podstaw ;) owszem, jest o wiele bardziej intuicyjny niz w 1.4 ale trzeba poswiecic pare godzin zeby sie do niego przyzwyczaic i odnalesc to do czego przyzwyzaila nas "4". no to juz dwa calkiem inne systemy zarzadzania. rownie dobrze mozna by powiedziec ze to tak jak przesiadka z innego OS, np. Magento, tez niby funckje zawsze sa te same ale inaczej rozlozone ;) w koncu to i to sklep. tudziez pownaniem moze byc np. Biedronka (odpowiednik 1.4) i Tesco (odpowiednik 1.6) to market i to market a ulozenie produktow i jego asortyment inny :D
design4VIP z innej strony...

*

Offline niauoli

  • Nowy
  • *
  • 10
  • 0
Odp: Pomoc Presta1.6
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 08, 2014, 05:37:48 pm »
Witam,
Czy ktos mi może pomóc w nast. sprawie?
Próbowałam zmienić wersję sklepu z 1.4 na 1.6, wszystko było ok ale jak chciałam włączyć sklep na nowo to cała strona zrobiła się biała, sklepu też nie widać.
Pomożecie ? :(
Z ostatniej chwili:
Pojawił się taki komunikat:
Fatal error: Cannot redeclare psql() (previously declared in /home/bls/ftp/kasztanowa/config/alias.php:59) in /home/bls/ftp/kasztanowa/controllers/classes/Db.php on line 321

*

Offline endriu107

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,197
  • 51
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Pomoc Presta1.6
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 08, 2014, 06:38:36 pm »
@deejay chyba każdy z nas ma inne doświadczenia w tej kwestii, ale dla mnie nie ma zbyt wiele różnic. W większości dodatkowe elementy menu w 1.5 są wyciągnięte z submenu w 1.4










@niauoli generalnie nie zaleca się robić upgradu bezpośrednio z 1.4 do 1.6 najlepiej robić to stopniowo, czyli najpierw najwyższa wersja z 1.4 czyli 1.4.11 (chyba że jest wyższa), następnie 1.5.6.2 a na końcu 1.6

*

Offline Tler

  • Tubylec
  • ****
  • 193
  • 6
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Pomoc Presta1.6
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 09, 2014, 11:29:32 am »
Instrukcja do Presty jest tutaj: http://doc.prestashop.com
Blog o prestashop; szablony, hosting,  newsy.

Tanie profesjonalne szablony do PrestaShop: SPRAWDŹ

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,288
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Pomoc Presta1.6
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 10, 2014, 08:29:16 am »
co wy opowiadacie za bajki .....
Cytuj
@niauoli generalnie nie zaleca się robić upgradu bezpośrednio z 1.4 do 1.6 najlepiej robić to stopniowo, czyli najpierw najwyższa wersja z 1.4 czyli 1.4.11 (chyba że jest wyższa), następnie 1.5.6.2 a na końcu 1.6


kolego zrób ręczny upgrade. Pamiętaj aby przenieść tylko i wyłącznie plik settings.php i katalog img z folderu głównego. Sprawdź później plik xml, który Ci się wygenerował i popraw niewykonane sql-e przez phpmyadmin. W Twoim przypadku na 99% nie podmieniły się pliki z katalogu config i stąd sklep woła o klasy, których już nie ma
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline korben78

  • Użytkownik
  • **
  • 46
  • 0
Odp: Pomoc Presta1.6
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 13, 2014, 08:30:08 am »
W silniku 1,4 poruszałem się sprawnie, raczej nie miałem tam jakichś problemów, ale nie zgadzam się, że jak ktoś się poruszał sprawnie w 1.4 to i w 1.6 powinien sobie poradzić.  Dziś niedziela poświęcona będzie na trening, zobaczę. W każdym razie dzięki .

*

Offline korben78

  • Użytkownik
  • **
  • 46
  • 0
Odp: Pomoc Presta1.6
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 14, 2014, 09:43:52 pm »
No jest dramat...  z silnikiem 1,6, jak dla mnie.