wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Eksport produktów z atrybutami do .CSV i blocklayered a indeks.

  • 9 Odpowiedzi
  • 3985 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Hexilium

  • Użytkownik
  • **
  • 46
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.6
  • Status: Właściciel
Eksport produktów z atrybutami do .CSV i blocklayered a indeks.
« dnia: Kwiecień 14, 2014, 04:57:23 pm »
Witam,
Czy da się eksportować produkty do pliku .csv razem z atrybutami?


Drugie pytanie, czy da się w module blocklayered filtrować produkty nie przez atrybuty a przez indeks? ogólnie do czego służy indeks?

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Eksport produktów z atrybutami do .CSV i blocklayered a indeks.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 14, 2014, 05:06:09 pm »
razem sie nie da importowac, z cechami owszem, ale za atrybuty odpowiada oddzielny plik.

index, jezeli o ten chodzi to nr katalogwy produktu i sluzy do tego, ze jak masz np. 20 produktow "auto - Opel" zebys mogl je rozroznic w zamowieniach dodajesz sobie index np. "corsa", "zafira", "insignia".....  to glupi przyklad i raczej teoretyczny jak praktyczny ale obrazuje o co chodzi
design4VIP z innej strony...

*

Offline Hexilium

  • Użytkownik
  • **
  • 46
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.6
  • Status: Właściciel
Odp: Eksport produktów z atrybutami do .CSV i blocklayered a indeks.
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 15, 2014, 10:01:16 am »
Hmm, może powiem nad czym się zastanawiam, docelowo do sklepu ma być dodawane sporo produktów. Myślałem, żeby dodawać je masowo przez tworzenie odpowiedniego pliku .csv jednak każdy produkt u mnie w sklepie będzie musiał posiadać 1 atrybut. Może jako zaawansowany użytkownik masz na to jakiś sposób? lub chociaż propozycję jak można to rozwiązać? Zauważyłem, że dodawanie produktów ręcznie w panelu admina jest strasznie czasochłonne.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Eksport produktów z atrybutami do .CSV i blocklayered a indeks.
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 15, 2014, 10:50:26 am »
standardowo nie ma mozliwosci importu CSV produktu wraz z artybutami. musisz tworzyc dwa pliki. ewentualnie zostala by zmiana klasy importu ale to dosc spora rzecz, wiec i wydaje mi sie, ze kosztowna. nie wiem dokladnie, nie chce straszyc. jeszcze nie mialem okazji robic takiej rozbudowy w tym "rejonie" presta, jakos nie bylo potrzeby.

1 atrybut? atrybuty maja sens od minimum 2 na produkt. moze przedstaw dokladnie na przykladzie jak mial by taki produkt wygladac i co to za atrybut. moze wystarczajaca bedzie cecha, wtedy problem znika bo ta mozna importowac wraz z calym produktem.
design4VIP z innej strony...

*

Offline Hexilium

  • Użytkownik
  • **
  • 46
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.6
  • Status: Właściciel
Odp: Eksport produktów z atrybutami do .CSV i blocklayered a indeks.
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 15, 2014, 11:09:38 am »
Już przedstawiam przykład. Używam modułu blocklayered. Dzięki niemu klient po wejściu w daną kategorię, która jednocześnie jest modelem samochodu może wybrać konkretny rodzaj części. I tutaj potrzebny jest jeden atrybut. Blocklayered pozwala na filtrowanie przez atrybuty więc po prostu nadaję atrybut "klocki hamulcowe" i filtr działa.

Teraz tak myślę z tą cechą i coś mi świta, że przecież standardowo w presta są dodane słuchawki z cechą "słuchawki". Możesz w skrócie napisać jak zastosować te cechy no i jak exportować je wraz z produktem?

Edit:
przyglądam się cechom i myślę, że będą one odpowiednie, ba, nawet lepsze niż atrybut. Pytanie, jak je eksportować wraz z produktem? idę sam poszukiwać tej opcji, pytam w razie gdybym nie znalazł.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Eksport produktów z atrybutami do .CSV i blocklayered a indeks.
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 15, 2014, 11:37:24 am »
wlasnei tak mi sie wydalwalo, ze atrybut przy jednej kombinacji nie spelni swojej roli. wrzyucasz sobie ceche "czesc" i tutaj przypisjuesz dokladnie co i o co chodzi np. klocki hamulcowe.

dokladna rozpiska (tutrial) jak dodawac produkt z cehami w 1.5 jest dokladnie opisana na tym forum, sam osobiscie taki tutorial tworzylem ;) szukaj gdzies w postach sprzed okolo roku, mzoe pol. dokladnie nie pamietam, ale opisane jest krok po kroku, co dlaczego, dlaczego tak a nie inaczej itd...
design4VIP z innej strony...

*

Offline Hexilium

  • Użytkownik
  • **
  • 46
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.6
  • Status: Właściciel
Odp: Eksport produktów z atrybutami do .CSV i blocklayered a indeks.
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 15, 2014, 11:49:35 am »
mniej więcej już kumam jak przypisywać cechy itd. ale jak to eksportować wraz z produktami?

Edit:
domniemam, że odpowiedź bym znalazł w tym temacie z tutorialem, szukam go i szukam i nie mogę znaleźć. Ty założyłeś temat? Pamiętasz może tytuł?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2014, 12:38:50 pm wysłana przez Hexilium »

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Eksport produktów z atrybutami do .CSV i blocklayered a indeks.
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 15, 2014, 01:15:49 pm »
przepraszam cie, ale uczyc korzystania z wyszukiwarki forum raczej nie zamierzam... mi starczylo wpisac jedna fraze w wyszukiwarce zeby znalesc rozwiazanie. czy to moj watek czy nie, to nie ma najmniejszego znaczenia. odrobine od siebie prosze.... gotowce w dziale Rynek.
design4VIP z innej strony...

*

Offline Hexilium

  • Użytkownik
  • **
  • 46
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.6
  • Status: Właściciel
Odp: Eksport produktów z atrybutami do .CSV i blocklayered a indeks.
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 15, 2014, 01:20:40 pm »
Przecież dopisałem, że szukam. Najpierw szukałem w tematach stworzonych przez Ciebie pod hasłami "cechy" "cech" "import" "importowanie" i nie znalazło, pózniej podobnie bez opcji Twórcy tematu. Jeśli napisałeś to jako odpowiedz w temacie to idę szukać dalej ale przyznaj, że rok w tył i jako odpowiedź to nie takie hop siup :)

Edit:
miałeś na myśli ten temat?:
http://prestashopforum.pl/index.php/topic,6793.msg20332.html#msg20332
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2014, 02:05:38 pm wysłana przez Hexilium »

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Eksport produktów z atrybutami do .CSV i blocklayered a indeks.
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 15, 2014, 02:07:14 pm »
nei wiem, nawet teraz nie zwracalem uwagi czy to ja zakladem ten watek czy nie, ale szukalem pod "import cech" i wywalilo mi parenascie adekwatnych watkow, w tym ten, w ktorym wszystko jest pieknie i ladnie podane na tacy i wytlumaczone jak nalezy wraz z przykladami.
design4VIP z innej strony...