wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

blocklayered modyfikacja .css

  • 4 Odpowiedzi
  • 1782 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Hexilium

  • Użytkownik
  • **
  • 46
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.6
  • Status: Właściciel
blocklayered modyfikacja .css
« dnia: Kwiecień 23, 2014, 09:36:50 am »
Nie uzyskałem pomocy w poprzednim wątku a ktoś go po prostu zamknął...

Nie zrozumiałem się z kolegą, takie banalne pozycjonowanie jak w tym kursie znam i pozycjonowałem gorsze divy. Moim problemem jest nieznajomość kodu presty. Najprawdopodobniej nie ma tam DIVa który obejmuje odpowiednią część kodu, dlatego mam problem.

I raz jeszcze powtarzam, aby podglądać kod tego modułu NIE TRZEBA instalować modułu a jedynie podglądać kod w rozpakowanej paczce prestashop. Ja nie podałem linka ponieważ mam to wszystko na localhoście...

Wracając do tematu, deejay jeśli masz gorszy dzień lub po prostu nie masz ochoty to nie pomagaj przecież to nic złego... może ktoś inny się skusi. A tutaj treść oryginalnego postu:

zabrałem się za modyfikację wyglądu modułu blocklayered po tym jak przeniosłem go z prawej kolumny na środek. I mam problem. Niby znam css ale ten poziom mnie chyba przerasta.

w Blocklayered mam same listy rozwijane, w sumie to dwie. I układają się one jedna pod drugą kiedy ja chciałbym aby były one obok siebie. Zakładam, że trzeba objąć kod odpowiedzialny za ich generowanie divem, ustawić mu odpowiednią szerokość i atrybut "float: left" jednak nie potrafię się odnaleźć w tym kodzie. Przemaglowałem wszystkie klasy i albo nic nie zmienia albo całość się sypie. Zmian dokonuję oczywiście w plikach w folderze modułu. Czy mogę prosić o pomoc?

Poniżej wstawiam link do screena, jak to wygląda teraz i jak chciałbym żeby wyglądało:

http://www.iv.pl/images/46223543942864467618.jpg




*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: blocklayered modyfikacja .css
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 23, 2014, 10:03:46 am »
wracajac, co da mi podglad pliku jezeli kazdy atrybut budowany jest inaczej? to podstawowa znajomosc prestashop i budowy (budowania) tego bloku. dostales juz odpowiedz w porpzednim watku, zeby nie uzywac float tylko dispay danego div. jakiego? sprawdz sobie w firebug-u, do tego wlasnie potrzebne jest zrodlo zeby wskazac odpwiedz.
design4VIP z innej strony...

*

Offline Hexilium

  • Użytkownik
  • **
  • 46
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.6
  • Status: Właściciel
Odp: blocklayered modyfikacja .css
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 23, 2014, 11:57:37 am »
Ok, teraz lepiej rozumiem Twoje podejście. Po prostu łatwiej się odnaleźć używając firebuga. Wracając do tematu, pokombinowałem i doszedłem do pewnych zmian. Chyba znalazłem odpowiednią klasę a raczej diva, jednak mam problem. Najpierw napiszę co zmieniłem:

W folderze modułu blocklayered jest pik blocklayered-15.css a w nim zmieniłem:

#layered_block_left div > form > div > div {
    margin-top: 5px;
}

na:

#layered_block_left div > form > div > div {
    margin-top: 5px;
    width: 260px;
    display: inline-block;
}

I w efekcie wyświetla się tak jak chcę do momentu wybrania filtra, gdyż po jego wybraniu pojawia się dodatkowa ramka z "wybranymi filtrami" która nie wiem czemu również stosuje się do wprowadzonych zmian i wygląda to jak na screenie poniżej:

http://www.iv.pl/images/10522328470389611816.jpg

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: blocklayered modyfikacja .css
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 23, 2014, 12:01:13 pm »
to ta gorna ramke daj sobie na display:block: width:100%; i ewentualnei jeszcze zmieniajac plik .tpl mozesz miedzy ramke a wybory wrzucic <div class="clear"> wtedy bedzie mial stale "lamanie" elementow (separator)
design4VIP z innej strony...

*

Offline Hexilium

  • Użytkownik
  • **
  • 46
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.6
  • Status: Właściciel
Odp: blocklayered modyfikacja .css
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 23, 2014, 12:10:00 pm »
Bingo, dzięki.