wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Nowe prawo dotyczące sklepów internetowych 13 czerwca 2014

  • 17 Odpowiedzi
  • 15770 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,285
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Nowe prawo dotyczące sklepów internetowych 13 czerwca 2014
« dnia: Kwiecień 30, 2014, 07:21:23 pm »
Bardzo ciekawy poradnik zamieściła firma trusted shops pod tym adresem  Co nas czeka albo przeróbki sklepów i tłumaczeń albo dostosowanie / przepisanie od nowa tematu. Z ciekawszych:
zamiana przycisku potwierdzam zamówienie na zamówienie z obowiązkiem
zapłaty
lista krajów dla których kierujemy ofertę
pełne podsumowanie zakupów wraz ze specyfikacją i zapewnieniem o towarze wolnym od wad
ponowne - oprócz klauzuli o ochronie danych zapewnienie, że danych tych nie użyjemy....
ponowne umieszczenie informacji o prawie do zwrotów
zakaz pobierania wyższych opłat za daną metodę płatności niż faktyczne koszty ponoszone przez sklep czyli np. paypal ma 2,9% i tyle tylko można pobrać od klienta
brak okresu przejściowego czyli 13 czerwca to 13 czerwca i koniec
« Ostatnia zmiana: Maj 01, 2014, 09:29:02 am wysłana przez west »
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Nowe prawo dotyczące sklepów internetowych 13 czerwca 2014
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 30, 2014, 07:33:15 pm »
noz sie w kieszeni otwiera... kto za nimi nadazy.... ;/ no jestem ciekawy co jeszcze....


dalej rodzi sie pytanie... czym w takim razie jest regulamin, o ktory bylo tyle wojen, kar z nim zwiazanym... te punkty, ktore zaczynaja sie od "ponownie" to przeciez regulamin... jest od tego zeby kliento go przeczytal, a ze 99% jest tak leniwych, ze czyta dopiero jak cos mu nie odpowiada to co do tego ma sprzedajacy! paranoja...

drugie co mi nie odpowiada prawnie... teraz "ze nie mozna pobierac dodatkowych opat WYZSZYCH od rzeczywistych,  a przeciez bezprawne jest pobieranie jakichkolwiek dodatkowcyh oplat zwiazanych z realizacja zamowienia, co best dobitnei opisane np. na stronach PayPal czy PayU? wiec co? ktore prawo jest wlasciwe wlasciwszemu? tak czy tak sprzedajacy dostanie po d.... :D zenada... UE nam sie zachcialo :D
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2014, 08:35:00 pm wysłana przez deejay3 »
design4VIP z innej strony...

*

Offline endriu107

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,197
  • 51
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Nowe prawo dotyczące sklepów internetowych 13 czerwca 2014
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 30, 2014, 08:28:01 pm »
@west chyba coś ucięło link z twojego postu, a masz może poradnik który udostępniają? Jeśli tak to może się podzielisz z nami.

*

Offline Tler

  • Tubylec
  • ****
  • 193
  • 6
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Blog o prestashop; szablony, hosting,  newsy.

Tanie profesjonalne szablony do PrestaShop: SPRAWDŹ

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,285
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Nowe prawo dotyczące sklepów internetowych 13 czerwca 2014
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 01, 2014, 09:30:52 am »
dokładnie ten link już poprawiłem
te opłaty hmmm to kij na tych co dla ceneo robią najniższą cenę, a dobijają sobie w opłacie za paypal czy kuriera - to dość częsta praktyka
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline sanmerah

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 75
  • 2
  • PrestaShop: 1.6
  • Status: forum
Odp: Nowe prawo dotyczące sklepów internetowych 13 czerwca 2014
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 01, 2014, 12:22:09 pm »
Czy te prawo wynika w jakiś sposób z prawa UE? Czy jest to polski wymysł?

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Nowe prawo dotyczące sklepów internetowych 13 czerwca 2014
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 01, 2014, 05:20:16 pm »
Czy te prawo wynika w jakiś sposób z prawa UE? Czy jest to polski wymysł?
raczej, nie jestem pewien, ale stawialbym na UE, w tego prawa bierzemy (rzad) wszystko to, na czym mozna wyciagnac  najwiecej pieniedzy od najbiednieszych. a prawa UE mowiace o minimalnej placy, ogolnie prawa pracy polepszajacego zycie szarego kolwaslkiego, nie wspominajac o emerytach, rencistach, niepwlnosprawnych... te juz Polski nie dotycza... ale jak mozna im jeszcze cos tam wg EU zagrac to prawo jak najbardziej adekwatne dla naszego rzadu...

zachcialo sie UE to teraz spiewac jak zagraja ;)
design4VIP z innej strony...

*

Offline endriu107

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,197
  • 51
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Nowe prawo dotyczące sklepów internetowych 13 czerwca 2014
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 04, 2014, 12:58:19 pm »

Zagłębiając się w treść poradnika od trustedshops nie wiem czy śmiać się, czy płakać z wypocin naszych szanownych posłów. Odnoszę wrażenie, że zmiany są pokierowane tym aby jak najmniej ludzi kupowało przez internet.


Zastanawiającą kwestią jest punkt 4.3 mówiący o przekazywaniu informacji o odstąpieniu od umowy na trwałym nośniku, czy wiadomość e-mail jest trwałym nośnikiem? Z tego co wyczytałem TUTAJ to email jest trwałym nośnikiem pod warunkiem że jego treść zawiera dane informacje, a nie tylko link do tych informacji.


Kolejna kwestią jest przycisk potwierdzenia zamówienia, już widzę miny przestraszonych klientów na widok przycisku "potwierdzam zamówienie z OBOWIĄZKIEM zapłaty".
Swoja drogą zastanawiam się czy nie lepiej na stronie potwierdzenia zamówienia pod (lub nad) przyciskiem umieścić informację, że: potwierdzenie zamówienia jest równoznaczne z zawarciem umowy kupna/sprzedaży, kupujący zobowiązuje się dokonać płatności za złożone zamówienie (lub coś w tym stylu).


Może macie jakieś swoje pomysły na lepsze, prawnie poprawne rozwiązania kwestii zawartych w nowych przepisach?

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Nowe prawo dotyczące sklepów internetowych 13 czerwca 2014
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 05, 2014, 08:59:36 am »
Może macie jakieś swoje pomysły na lepsze, prawnie poprawne rozwiązania kwestii zawartych w nowych przepisach?
pomysl moze byc tylko jeden: wypier... te wszystkie bezsensy do kosza :D przeciez patrzac na to co sie dzieje, juz od momentu powstania ustawy o sprzedazy "towarow niebezpiecznych" (ta nazwa tez jest bardzo adekwatna do sprzedazy przez internet) co chwila jest coraz to lepiej... nie wiem czy to konkurs na "glupoty roku" i posel z poslem, senator z senatorem sciagaja sie kto wymysli cos bardziej niedorzecznego, glupiego, bezsensownego.... bo tylko takie rzeczy laduja w ustawie za ustawa... a co gorsza za kazdymi tymi ustawami ida w slad mandaty i milionowe zyski kieszeni radowych za "bazsens"!


PS.
pomysly... a co to da... ja rnawet radzilbym nie rzucac tutaj zadnych pomyslow, bo poczatkujacy, ktory jeszcze za bardzrdzo nie zapozna sie z tymi bzdurami (czyt. ustawami) moze zaczac ich uzywac i pozniej tylko bezsensownie powstana jakies ansy w stosunku do uzytkownikow formu: "bo tak bylo napisane..."
design4VIP z innej strony...

*

Offline endriu107

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,197
  • 51
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Nowe prawo dotyczące sklepów internetowych 13 czerwca 2014
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 05, 2014, 04:37:48 pm »
W tym wszystkim najbardziej irytuje mnie fakt, że w Polsce jest domniemanie znajomości prawa, czyli popełniając przestępstwo nie możesz tłumaczyć się tym, że nie wiedziałeś, że prawo tego zabrania, więc dlaczego kupując w internecie - klient może sie tłumaczyć tym, że nie został poinformowany o swoich prawach... Polskie prawo i Polska rzeczywistość. Wychodzi na to, że Polak klient i Polak nie-klient mogą mieć wybiórczą znajomość prawa.

*

Offline Tler

  • Tubylec
  • ****
  • 193
  • 6
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Blog o prestashop; szablony, hosting,  newsy.

Tanie profesjonalne szablony do PrestaShop: SPRAWDŹ

*

Offline natalaa

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
  • prestashop
    • Studia licencjackie Katowie
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Nowe prawo dotyczące sklepów internetowych 13 czerwca 2014
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 17, 2014, 07:45:17 pm »
Nie wiem czy to pasuje do tematu ale byłam kiedyś na ciekawym szkoleniu z marketingu. I prowadzący powiedział, że idealny (pod względem prawnym i każdym innym - jak on to ujął) regulamin sklepu posiada Lux Veritatis ;) . Armia prawników nad nim pracowała ponoć.

*

Offline endriu107

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,197
  • 51
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Nowe prawo dotyczące sklepów internetowych 13 czerwca 2014
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 17, 2014, 07:47:28 pm »
"Kiedyś" to może być odległy czas i mogą być odległe przepisy prawne ;)

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Nowe prawo dotyczące sklepów internetowych 13 czerwca 2014
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 09, 2014, 02:10:20 pm »
witam, daje w kosc ta ustawa.... mam pytanko. jak sobie radzicie z, chyba, najbardziej czasochlonna czescia tych nowych wytycznych:

"Nowa ustawa o prawach konsumenta mana celumiędzy innymiochronę konsumentów przedponoszeniemukrytych kosztów.W tym celu ustawodawca wprowadził pewne wymogi związane z wyglądem ostatniej stronyw procesie zakupu, tzn. naostatniejstronie, na której klient składa zamówienie(art. 18 projektowanej ustawy)."

zasadnoczo, "ostatnia storna, na ktorej klient sklada zamowienie" jest niby "OPC" czyli podsumowanie na jednaj stornie (chyba czesciej uzywana forma niz 5 krokow). jednak tutaj daje klientowi tylko moliwosc wybrania platnosci, i tym wyborem przechodzi na stornie podsumowania, gdzie dopiero jest przycisk (juz wg nowych wymoglow) "zamówienie z obowiązkiem zapłaty" no ale to storna potwierdzenia z danego modulu platnosci, czyli dla kazdego modulu jest ona inna. a co dalej, nie ma tam zmiennych o poszczegolnych produkatach, ich cenach, o VAT nie wspomne... tylko zmienna $total "Razem (brutto)" (nie mowie tutaj o cache czy cookie bo te zmienne mozna wyciagnac, ale lepiej, jak juz, je sobie wyciagnac z kontrolera).

teraz pytanko, czy traktowac OPC jako "ostatnia strone" a podsumowanie platnoasci jako potwierdzenie? czy przebudowywac kazdy kontroler z modulow platnosci zeby do potwierdzenia przekazac zmienne o produkcie, kosztach netto/brutto itp? 


druga rzecz. jak nazwac przycisk przy odbiorze osobistym (nie za pobraniem)? to juz nie jest zawarcie umowy na odleglosc bo Klient fizycznie, osobiscie odbiera produkt w placowce/sklepie. czyli nie za chodzi juz "obowiazek  zapłaty"
« Ostatnia zmiana: Grudzień 09, 2014, 03:02:02 pm wysłana przez deejay3 »
design4VIP z innej strony...

*

Offline endriu107

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,197
  • 51
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Nowe prawo dotyczące sklepów internetowych 13 czerwca 2014
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 09, 2014, 04:36:50 pm »
Ja przerabiam każdy moduł z osobna, natomiast przycisk przy każdej formie płatności u mnie wygląda tak:




*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Nowe prawo dotyczące sklepów internetowych 13 czerwca 2014
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 10, 2014, 10:53:10 am »
Ja przerabiam każdy moduł z osobna, natomiast przycisk przy każdej formie płatności u mnie wygląda tak:

@endriu, szacun, rewelacyjny pomysl. o wiele lepiej to wyglada niz tekst "z obowiazkiem zaplaty". tak szczerze, jakbym byl klientem i zobaczyl taki przycisk to gdziestam zapalilo by mi sie "swiatelko", ze ktos chce cos ode mnie wyciagnac ;) ja place, ale nie mam potwierdzenia, ze otrzymam towar.... nie wiem kto wymysla to prawo, a jak juz wymysla, to czy tak ciezko od czasu do czasu jest troche pomyslec? i postawic sie na chwile po stronie klienta i sprzedawcy? tutaj juz tylko i wylacznie w samej nazwie tego przykladowego przycisku widac, ze ciezko bylo....
ale jeszcze raz wyrazy uznania @endriu i mysle, ze ten pomysl mozna by na forum umiesscic gdzies "wielkimi literami" dla innych.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2014, 11:13:13 am wysłana przez deejay3 »
design4VIP z innej strony...

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Nowe prawo dotyczące sklepów internetowych 13 czerwca 2014
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 10, 2014, 11:02:35 am »
kolejna kwestia jaka mi wpadla odnosnie tej niefortunnej nowej ustawy:

Cytuj
Oprócz ceny towaru, sprzedawca musi przed zawarciem umowy informować o:

treści gwarancji oraz sposobie ich realizacji

czyli, ze co? ze do kazdego towaru z osobna mam przepisywac cala karte gwarancyjna?
design4VIP z innej strony...

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,285
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Nowe prawo dotyczące sklepów internetowych 13 czerwca 2014
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 18, 2014, 06:47:28 pm »
Napisaliśmy moduł, który umozliwia dodawanie wszystkich możliwych druczków do maila z potwierdzeniem zamówienia. Moduł [płatny] dostępny jest tutaj: http://europasaz.pl/moduly-prestashop/70-pliki-regulaminu-modul-prestashop.html
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl